Põrandakõlarid

Näitan kõiki 14 tulemust


Põrandakõlarid ehk esikõlarid ehk tornkõlarid on iga audiosüsteemi nurgakiviks olnud juba pikki aastaid. Need toovad Sinuni kõige olulisema ja laiema osa helipildist.

Põrandakõlarid võib jagada kolme põhilisse gruppi:

- Kaheribalised põrandakõlarid – sisaldavad kõrg- ja madalsageduselemente, mis tähendab seda, et mõlemad jagavad kesksagedust ning see tuleb teatud määral alumise ja ülemise otsa arvelt.

- Kolmeribalised põrandakõlarid – sisaldavad kõrg-, kesk- ja madalsageduselemente. Siin on igal elemendil oma sagedusala mida katta, seega ka helitugevust tõstes toovad kõlarid Sinuni detailsed noodid igas sagedusalas.

- Neljaribalised põrandakõlarid – sisaldavad lisaks kõrg-, kesk- ja madalsageduselementidele super-kõrgsageduselementi (super-tweeter), mis võimaldab eriti kõrgeid noote. Tõsised audiofiilid suudavad ehk eristada kolme- ja neljaribalise põrandakõlari heli aga üldises pildis on vahe raskesti eristatav.

Vaadata tasub ka elementide suurust, suurte madalsageduselementidega kõlarid on ideaalsed bassirohke muusika ja väiksemate madalsageduselementidega kõlarid ideaalsed klassikalise muusika nautimiseks.

Põrandakõlarid on investeering, mis tehakse reeglina aastateks, mistõttu on oluline teha õige valik. Kui valiku tegemisel ei suuda valida kahe või kolme erineva toote vahel, siis on lihtsam kui saad oma kõrvaga kuulata, missugust heli kõlar teeb. Pahatihti ei saa seda poodides teha aga Elektroonika24 esindussalongis on see võimalus täiesti olemas.

Meie tootesortimendis on suur valik vähekasutatud kõlareid muusikamaailmas kõrgelt austatud brändidelt, kelle kvaliteetsed tooted teevad rõõmsaks iga muusikasõbra.

Elektroonika24 tiim soovib Sulle meeldivaid ostuhetki!