Tänases postituses teeme ülevaate süle- ja lauaarvutitest, mis Elektroonika24 arvutisalongi klientide südameid 2023. aastal enim köitsid. Rõõm on tõdeda, et rohelise mõtteviisi popluaarsus on aasta-aastalt kasvutrendis ka arvutite valdkonnas. Ja miks ei peakski! Kulude kokkuhoid on igale targalt mõtlevale inimesele oluline ja seda igal rindel. Ka arvuti eest ei ole mõtet üle maksta – valides vähekasutatud äriklassi sülearvuti säästad 2/3 uue hinnast, kuid ei kaota tööjõudluses, sest äriklassi sülearvutid on tipptasemel, töökindlad ja hea jõudlusega. Tihti ei vaja me mitte kõige uuemat vaid kvaliteetset ja vastupidavat arvutit. Võidab Sinu rahakott ja võidab loodus! Mida võiks veel soovida? 😊

 

Lenovo ThinkPad T480 ja T480s

Lenovo ThinkPad T480 ja tema saledam ja kergem versioon T480s on juba mitu aastat olnud klientide kindlad lemmikud. Nende arvutite populaarsus on igati mõistetav, sest lühidalt öeldes on nad just perfect! 😊 Lenovo ThinkPad T480 kaheksanda põlvkonna protsessori ja piisava hulga operatiivmäluga on väga võimekas sülearvuti ning pakub suurepärast kasutajakogemust erinevatele ootustele – kontorisse, kodukontorisse, kooli, kodus õppijale, tihti reisivale inimesele kaasas kandmiseks. Seda mudelit leiad nii integreeritud kui eraldiseisva videokaardiga ja välise aku juurde lisamise võimalusega. Tal on tugev korpus ja suurepärane klaviatuur, millel on kergelt nõgusad klahvid ja täpselt paras klahvikäik, millega on mugav trükkida nii pikki kui lühikesi tekste.

Kaasas kandmiseks sobib väiksema kaalu ja õhema disaini poolest veelgi paremini Lenovo ThinkPad T480s (temast kergem on ainult Lenovo ThinkPad x1 Carbon, mille leiad samuti Elektroonika24 valikust). Lenovo ThinkPad t480s-i võib lugeda üheks parimaks ja täiuslikumaks ultrabook sülearvutiks – võimekas neljatuumaline protsessor, laitmatu konstruktsioon, väga hea ekraan, väga vaikne, suur valik liideseid ja lisasid. Mida võiks hing veel ihata? 😊 T480 ja T480s sobivad kõigile, kes eelistavad 14 tollist ekraani ja soovivad usaldusväärset ja töökindlat töövahendit.

 

Dell Latitude 7490

Delli sülearvutite austajate kindel lemmik möödunud aastal oli just see mudel. Dell Latitude 7490 on populaarne valik, sest sellel arvutil on väga hea koostekvaliteet, sisendseadmed ja lai valik liideseid. Dell 7490 on varustatud Inteli kaheksanda põlvkonna neljatuumaliste ULV-protsessoriga (eelkäijad mudelid on kahetuumalised) – Core i5 või Core i7.  Seda mudelit leiad meie arvutisalongist nii tavalise kui puutetundliku ekraaniga (mõlemad IPS). Kui paljudel sülearvutitel on operatiivmälu joodetud otse emaplaadile, siis Dell Latitude 7490-l on kaks operatiivmälu pesa, mis võimaldavad kasutada kuni 32GB (2 x 16GB) operatiivmälu. SSD on kas kiire M.2 SSD või eriti kiire NVMe SSD. Tegu on kiire ja võimeka masinaga, mis sobib ideaalselt ärikasutajale, kelle ootused sülearvutile on kõrged.

 

Dell Latitude 7400

Sama populaarne kui oli Dell Latitude 7490 oli ka Dell Latitude 7400 – tegu on 7490 järeltulijaga. Nende kahe masina sugulusside on kaugele märgatav ja seda ainult positiivses võtmes. Nagu 7490 sai kirjutatud, et tegu on ideaalilähedase sülearvutiga, siis kindlasti on seda ka natuke uuem mudel ehk 7400. Natuke uuem tähendab, nagu ikka, ka natukene paremat. Dell Latitude 7400 on veidi kompaktsem ja kergem – väiksemad mõõtmed toovad kaasa ka kitsamad ekraaniraamid, mis suurendab oluliselt sülearvuti atraktiivsust. Elektroonika24 arvutisalongist leiad Dell Latitude 7400 i5-8265U, i5-8365U, i7-8665U protsessoritega, nii 8GB kui 16GB mäluga (RAM) ja SSD osas on need sülearvutid esindatud 256GB, 512GB, 1TB SSDga – siinkohal tuleb valik teha vastavalt vajadustele. Kui mälust või SSD-st jääb väheseks, siis anna sellest teada ja meie abivalmid tehnikud aitavad lisada suurema mälu või SSD. Eraldi kiidusõnad lähevad selle mudeli akule – meie valikus on  sülearvuteid ka 6-tunnise aku kestvusega. Dell Latitude 7400 näol on tegemist kerge ja väljapeetud disainiga äriklassi tipptegijaga, mis peiab endas muljetavaldavat sisu.

 

HP EliteBook 840 G5 ja HP Elitebook 840 G6

HP sülearvutite müügiedetabeli absoluutses tipus olid 14 tollise ekraaniga Elitebook 840 G5 ja Elitebook 840 G6. G5 tähistab 5. ndat generatsiooni ja G6 kuuendat, ehk üks generatsioon uuemat sülearvutit. HP EliteBook 840 G5 ja G6 on menukad kasutajate seas, kes otsivad visuaalselt atraktiivset ja õhukest ultrabooki, mida on mõnus kasutada nii siseruumides kui liikvel olles. Neil on šikk hõbedane alumiiniumist korpus, mis on ka väga tugev ja vastupidav (sülearvuti on läbinud erinevad testid ja vastab militaarstandardile MIL-STD-810). Valikus on erineva ekraani resolutsiooniga IPS paneeliga mudeleid, mis kõik on suurepärased kontoritöös kasutamiseks. “Mootoriteks” on võimsad 8.nda põlvkonna i5 või i7 protsessorid. Näiteks leiad meie valikust 840 G5 arvuti Intel Core i7-8550U ja 840 G6 uuema Intel Core I7-8665U protsessoritega. Mäupesad pole integreeritud ja maksimaalseks kasutatavaks operatiivmälu mahuks on 32GB (2 x 16GB), SSD kettad vahemikus 256GB-512GB (soovi korral saab lisada ka 1TB SSD). Olemas on multifunktsionaalne Thunderpolt 3 toega USB-C port, mis  võimaldab edastada andmeid, voolu, heli ja videopilti ning on sellest tulenevalt suurepärane lisa igale äriklassi sülearvutile. Tegu on kergete ja ilusate äriklassi ultrabookidega, millel on olemas tõenäoliselt enamus kui mitte kõik omadused, mida ühelt väga healt ja kaasaegselt sülearvutilt ootad (lisaks kvaliteetsed Bang & Olufsen kõlarid).

 

Dell Optiplex 7070 Micro lauaarvuti

Aasta aastalt on tõusnud nõudlus väga väikeste ehk micro lauaarvutite vastu. Need tõelised nunnud ja üllatavalt tublid väikesed arvutid! 😊 Üheks selliseks on ka Dell Optiplex 7070 Micro, mille mõõtmed on kõigest 17,8 x 18,2 x 36 cm ja kaalub natuke üle 1 kg. Nad on tõesti väga väikesed ja ei võta palju ruumi, seega sobivad igale poole, jäädes üpriski märkamatuks. Ideaalne töökohtadesse, kus on ruumipuudus või eelistatud valik neile, kes soovivad visuaalselt võimalikult väikest arvutit, mida on lihtne n-ö silma alt peitu panna. Varustatud on need väikesed töömesilased võimsa 9.nda generatsiooni protsessoriga, täpsemalt Intel i5-9500T 2,2GHz (up to 3,7GHz). Neil on 2 mälupesa, mis tähendab maksimaalselt 32GB RAM (16+16). Nagu ühele korralikule lauaarvutile omane, siis on neil olemas ka 1 x USB-C, 2 x DisplayPort, 5 x USB, audio in/out, bluetooth, COM port, LAN ja wifi ühenduvus. Väga tublid, väga väiksed ja väga popluaarsed!

HP Workstation Z440

Kui väike Dell Optiplex micro on suurepärane kontoriarvuti, siis HP Workstation Z440 on hoopis teisest puust, üks HP vingematest ja võimsamatest tööjaamadest (kaal 11-17kg). Tegu on tõsise tööloomaga ja eeskätt mõeldud inseneridele, graafilistele disaineritele, modelleerijatele, videotöötlejatele, arhitektidele ning kõigile teistele väga kõrgete nõudmistega arvutikasutajatele. Varustatud on need arvutid nelja-, kuue- või kaheksatuumaliste Intel Xeon E5 protsessoritega ja võimsate eraldiseisvate graafikakaartidega (NVIDIA Quadro või AMD FirePro). Kuna seda arvutit soetatakse ressursimahukateks töödeks, siis loomulikult pole Z440 juures mäludega kokku hoitud – emaplaadil on kokku 8 mälupesa ja kokku on toetatud mälumahtu 128GB ulatuses. Tõesti vauu! Leiad need arvutid kiirete SSD ketastega (lisaks võimalus juurde lisada ssd või hdd kui olemasolevast ssd-st puudus peaks tulemas). Olemas on ka kõik liidesed, mida vaja peaks olema. HP Workstation Z440 on ülemaailmselt väga hinnatud, töökindel ja võimas tööjaamade lipulaev. Muideks, Elektroonika24 arvutisalongis on lai valik ka uuemaid ja veel võimsamaid HP tööjaamasid, milleks on HP Workstation Z4 G4.

 

Selline sai edetabel 2023. aasta kohta. Tegelikult on väga häid ja väga hinnatuid arvuteid veelgi. Tõesti, meie poes on kokku ligi tuhat arvutit ja kui Sa täpselt ei tea, mida soovid, siis pole probleemi – meie kogemustega meeskond aitab valida just Sinu vajadustele sobiva arvuti.

 

Aitäh kõikidele meie klientidele, on suur rõõm olla Teie IT-partner ja ootame Teid alati külla aadressil Sõpruse pst 25, Tallinn, E-R 10-18. Kohtume siin! 😊

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt