Seekordne postitus on pühendatud ühele enim müüdud ja hinnatud äriklassi sülearvuti Lenovo ThinkPad T490 järeltulijale Lenovo ThinkPad T14-le (ja tema saledamale kaksikvennale T14s-le). Legendaarne Lenovo ThinkPad T400 seeria vältas 12 aastat, viimane mudel T490 tuli turule 2019 aastal, ThinkPad T14 ilmutas ennast esmakordselt aastal 2020. Olenemata sellest, kas olete pidevas liikumises olev ettevõtja/ äriinimene, loominguline professionaal või üliõpilane, oleme kindlad, et T14 vastab paljudele, kui mitte kõigile nõudmistele, mis teil ühele sülearvutile olla võivad. Lenovo ThinkPad T14 keskmes on võimas protsessor, mis tagab ülesannetega hõlpsalt hakkama saamise, olgu selleks siis rohke andmeanalüüs, loomingulised disainiprojektid või mitmete rakenduste vaheline multitasking. Selle sülearvuti märkimisväärset jõudlust täiendab suurepärane ekraan, mis pakub elavat visuaali ja teravaid detaile, muutes selle meeldivaks nii töös kui meelelahutuses. Absoluutselt kindlasti sobib see arvuti ka lihtsalt kodukasutajatele ja koolilastele – Elektroonika24 arvutisalongist saad selle vähekasutatuna väga hea hinnaga! Kaasaegne äriklassi sülearvuti sobib igaühele, kes hindab südamerahu ja ei soovi oma aega raisata “hanguvale, trikitavale ja aeglasele” arvutile 😊

 

Korpus ja ekraan

Kuigi võrreldes T490-ga on T14 on juba uuest mudeliseeriast, on siiski näha rohkelt järjepidevust. Loomulikult legendaarne Lenovo korpus – range musta värvi disain, mis sai alguse 1990. aastal ja klaviatuuril asuv punane trackpoint, millest on saanud ThinkPadi liiniga seotud ikooniline ja omanäoline disainiomadus. Võib öelda, et T14 nimele üleminek ei muutnud tegelikult disaini, selle asemel keskenduti kaasaegse riistvara jõudlusele. Lenovo musta värvi korpus on tugev ja vastupidav (maksimaalne avanemisnurk 180 kraadi), mõõdukas kaanele surumine ei moonuta ekraani pilti. Sülearvuti on läbinud MIL-STD 810G vastupidavustesti, mis tagab selle vastupidavuse karmimates tingimustes kui enamik tavalisi sülearvuteid. Lenovo Thinkpad T14s on ThinkPad T14-e voolujoonelisem versioon, millel on õhem disain ja mõned kohandatud konfiguratsioonivõimalused.

Rääkides ekraanist, siis see on 14” nagu ka T490-l. Kui T14 gen 1 (1. generatsioon) ja gen 2 olid tavapärase 16:9 kuvasuhtega (aspect ratio), siis gen 3 juba 16:10 kuvasuhtega. Resolutsiooni poolest leiab T14 ja T14s sülearvuteid nii tavapärase 1920×1080 resolutsiooniga, aga ka näiteks 4K resolutiooniga (3840 x 2160 pikslit). T14 ja T14s IPS matt- ekraanid (on olemas ka läikiva ekraaniga mudeleid) on väga ilusa ja selge värvigammaga, mis tagavad hea vaadatavuse ka välistingimustes, kuid otsese päikesevalguse käes mõistagi mitte. Neid sülearvuteid leiad Elektroonika24 arvutisalongist nii tavapärase kui ka puutetundliku ekraaniga. Lenovo pakub oma ThinkPadi seeriale, sealhulgas T14-le, erinevaid privaatsusvalikuid. Mõnel mudelil võib olla PrivacyGuard ekraan, mis ahendab vaatenurki, et kõrvalised isikud teie ekraani ei näeks. See on kasulik tundliku teabe kaitsmiseks avalikes kohtades töötades.

 

Protsessor ja graafika

Lenovo ThinkPad T14 ja T14s gen 1 sülearvutid sisaldavad endas Inteli 10. generatsiooni 4-tuumalisi protsessoreid i5-10210U, i5-10310U, i7-10510U, and i7-10610U. On olemas ka AMD Ryzen 5 Pro 4650U and the Ryzen 7 Pro 4750U protsessoritega mudeleid. Nende kahe erineva tootja protsessorite erinevus seisneb näiteks selles, et kui i5-10210U on neljatuumaline protsessor, mis toetab kuni 8 lõime (threads), siis Ryzen 5 Pro 4650U on kuuetuumaline protsessor, mis toetab kuni 12 lõime. Intel i5-10210U on tavaliselt vahemikus 1,6 GHz kuni 1,8 GHz (võib võimendada kuni 4,2 GHz), samal ajal Ryzen 5 Pro 4650U põhitaktsagedus on vahemikus 2,1 GHz kuni 2,3 GHz ja seda saab võimendada kuni 4,0 GHz. i5-10210U-l on integreeritud Intel UHD graafikakaart, mis sobib väga hästi igapäevasteks toiminguteks ja ka kergeks mängimiseks. Ryzen 5 Pro 4650U sisaldab integreeritud Radeon Vega graafikat, mis on üldiselt võimsam ja parem mängude mängimiseks ja graafikamahukate ülesannete jaoks. Ühte protsessorit ei saa teisest tegelikult paremaks pidada, mõlemad on tipp-tegijate toodang ning tulihingelisi austajaid leidub nii Intelil kui AMD-l😊. Elektroonika24 valikus on ka Lenovo Thinkpad T14 gen 2 sülearvuteid, millel on 11. generatsiooni protsessor ja Intel Iris Xe videokaart – seda videokaarti kutsutakse “Inteli vastuseks klientide nõudlusele suurema kiiruse ja jõudluse järele”. Xe arhitektuur pakub kõrgemat sagedust, suuremat arvu täitmisüksusi ja rohkem mälu ribalaiust kui Inteli eelkäijad. Pole mõeldud siiski mahukate mängude mängimiseks ja ressursimahukate rakenduste kasutajatele nagu arhitektidle, disaineritele, videotöötlejatele. Lenovo T14 (ka gen 1) võib leida ka näiteks Nvidia GeForce videokaardiga, mis on märksa võimekam kui tavapärane UHD graafikakaart.

 

Mälu ja SSD

Lenovo Thinkpad T14 gen 1 sisaldab DDR4 mälu (2666 MHz) ja mudelid on saadaval nii 8, 16 kui ka 32GB mäluga – siin tuleb teha igaühel valik sõltuvalt, milleks arvutit kasutatakse. Kui läheb kõvemaks töö tegemiseks, siis soovitame kindasti vaadata vähemalt 16GB RAM poole. Arvutil on üks mälu joodetud emaplaadi külge ja lisaks üks DDR4 SO-DIMM-i pesa. Kokku max RAM 32GB. Lenovo ThinkPad T14s on mõlemad mälupesad joodetud ning hiljem juurde lisada ei saa, seega tuleks kohe osta arvuti koos piisava mäluga.

Elektroonika24 arvutisalongist leiad T14 ja T14s sülearvuteid 256GB ja 512GB SSD-ga. Kui tekib vajadus veel suurema ehk 1TB SSD järele, siis anna meile teada ja paigaldame! 🙂

 

Liidesed ja lisad

Lenovo Thinkpad T14 gen 1 ühenduvus on igati eeskujulik, olemas on 2 x USB, 2 x USB-C, bluetooth, HDMI, lan, wifi, ID-kaardilugeja (mitte kõigil masinatel), laadija, SD-kaardilugeja, veebikaamera. Olgu mainitud, et kõlarid on varasemast paremad ja saanud kasutajatelt palju kiidusõnu. Parem ehk vaiksem on ka ventilaator, mis arvutit jahutab, see omakorda teeb sellest vägagi vaikse laptopi. Ka 1,8 mm käiguga klaviatuur on saanud palju positiivset tagasisidet. Sellel on kolmeastmeline valge taustvalgus omab head kontrasti mustade klahvide taustal, spetsiaalsed navigeerimisklahvid töö hõlbustamiseks .

 

Kuigi Lenovo ThinkPad T14 ja T14s on väga sarnased sülearvutid nii välimuselt kui sisult, on neil siiski ka mõned erinevused. Esimene ka kõige silmatorkavam erinevus on see, et T14s on õhem ja umbes 200 grammi kergem – “s” täht mudeli lõpus tähistab ingliskeelset sõna slim või slender ehk sale. Kuna ta on disainitud kasutajale, kes on pidevas liikumises, on T14s-i aku natuke suurem ja vastupidavam kui T14-l.  T14s-il puudub LAN ühendus, mis T14 olemas on. Nii T14 kui ka T14s on tuntud oma vastupidava ja tugeva ehituskvaliteedi poolest, võib siiski T14s-I koostises olla rohkem preemium ja õhemaid materjale, mis tagavad selle arvuti õhukese ja kerge võimalikkuse, mis omakorda kergitab T14s-I hinda T14 ees. Õnneks leiad Elektroonika24 arvutisalongist mõlemad mudelid väga hea  hinnaga 😊 Tänase päeva seisuga võid meie arvutisalongist leida 1 ja 2. generatsiooni T14 ja T14s mudeleid. Lenovo on välja andnud ka gen 3 ja gen 4 mudelid – iga generatsiooniga on mudelid täiustunud ja paremaks läinud nii lisade, kasutajamugavuse kui võimsuse poolest. Aku vastupidavus on mõlemal mudelil väga hea, olenevalt masinast kuni lausa 6 tundi.

 

Kokkuvõtteks

Need ikoonilise ThinkPadi disaini, mattmusta viimistluse ja tunnuspunase TrackPointiga rüperaalid on tõelised äriklassi tööhobused – Lenovo ThinkPad T14 ja T14s on mitmekülgsed ja töökindlad sülearvutid, mis on loodud pakkuma kasutajatele sujuvat arvutikogemust. Ideaalsed kaaslased nii professionaalidele, (üli)õpilastele kui ka loomingulistele inimestele, pakkudes hulgaliselt funktsioone, mis muudavad need arvutid sülearvutite turul vägagi silmapaistvateks. Lenovo ThinkPad T-seeria on legendaarne, olnud aastaid arvutikasutajate, sh profesionaalide, seas väga hinnatud. Nii nagu Lenovo T490 ja varasemad mudelid nii on ka T14 ja T14s ühed soosituimad äriklassi sülearvutid arvutikasutajate seas üle kogu maailma. Olenemata sellest, kas krabistate numbreid, redigeerite videoid või käitate korraga mitut rakendust, suure jõudlusega protsessoriga T14 saab vaevata hakkama paljude ülesannetega, alates andmemahukatest projektidest kuni loomingulise disainitööni. Lenovo ThinkPad T14 ja T14s on uue generatsiooni tipptegijad, mille leiad Elektroonika24 arvutisalongist hea hinnaga ja garantiiga. Kõik meie arvutid on puhastatud ja kontrollitud – tule ja vali oma vastupidav ja usaldusväärne kaaslane meie juurest. Aitame leida just Sulle sobivaima sülearvuti. Peatse kohtumiseni!😊

 

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt