Tänapäeva kiirelt arenevas ettevõtlus- ja ärimaailmas, kus sülearvuti on absoluutselt igaühe asendamatu kaaslane, vajavad just eeskätt ärikasutajad sülearvutit, mis mitte ainult ei suudaks sammu pidada vaid seada ka tipptasemel standardi (nii jõudluse, funktsioonide, turvalisuse, lisade jm näol). Käesolevas postituses teeme ülevaate Dell Latitude 7400 sülearvutist – tipptegijast, mis on loodud vastama nüüdisaja tööjõu muututvatele vajadustele. Selle sülearvuti võimekus, jõudlus ja praktilisus on võtmesõnad, mis muudavad selle äriprofessionaalide jaoks silmapaistvaks valikuks. Ja loomulikult on kõik äriklassisülearvutid suurepärane valik ka tavakasutajatele – näiteks paljud vanemad valivad ka oma koolis käivatele lastele sülearvutid just Elektroonika24 arvutisalongist. Miks osta tavaline sülearvuti kui saad sama raha eest võimeka ja vastupidava äriklassi sülearvuti?

 

 

Ekraan ja korpus

Kui vaadata peale Dell Latitude 7400-le (tuli turule juunis 2019) ja tema eelkäijale 7490-le, siis nende otsene sugulusside on kaugele märgatav. Mõlemad on 14” ekraanisuurusega ja silmasõbraliku mati IPS paneeliga, mida on meeldiv ka õues otsese päevavalguse käes vaadata. Kuigi nende kaheli mudeli sarnasus on tõepoolest märgatav, on neil lähimal vaatlusel ka palju erinevusi. Dell Latitude 7400 on veidi kompaktsem ja kergem – väiksemad mõõtmed toovad kaasa ka kitsamad ekraaniraamid, mis suurendab oluliselt sülearvuti atraktiivsust. Nagu 7490 on ka 7400 standardse 1920×1080 resolutsiooniga, valikus on nii tavalised kui ka puuetundliku ekraaniga variandid. Ekraani värvid, heledus ja kontrastsus on keskmiselt head, kusjuures Latitude’i BIOS pakub nii vooluvõrgu kui ka akurežiimi jaoks maksimaalse ekraani heleduse seadistamise võimalust. Kui ekraan tundub akutoitel olles liiga tume, võib lahenduse leida BIOS-ist. Miinusena võib välja tuua selle, et seda mudelit ei ole 4K resolutsiooniga.

Dell Latitude 7400 võib leida nii mati hõbedase metalse kui ka musta süsinikkiust korpusega. Viimistlust võib pidada ideaalseks – õiged vahelaiused, mitte ühtegi eendit ega teravat serva, korpus on tugev ja hinged hoiavad kaant kindlalt paigal, kaas on kergesti avatav ka ühe käega (maksimaalne avanemisnurk on 180 kraadi). Isegi kui kaanele survet avaldada ei teki ekraanile moonutusi. Igati tugev ja käe all meeldiv korpus.

 

Protsessor, graafika

See 14” high-end äriklassi sülearvuti on varustatud 8.nda põlvkonna Intel Core protsessoriga, mis on oma eelkäijast sammu võrra ees, saades paremini hakkama just multitaskinguga  – mitmete erinevate ülesannete/ programmide samaaegse jooksutamisega. See on suuresti tingitud nende protsessorite suurenenud tuumade arvust (varasema kahe asemel neli tuuma). Dell Latitude 7400 võib leida i5-8265U, i5-8365U, i7-8665U protsessoritega.

Kõikidel Dell 7400 Latitude sülearvutitel on integreeritud Intel UHD 620 videokaart. See sisseehitatud graafikakaart saab suurepäraselt hakkama igapäevaste toimingute, kontoritöö, veebisirvimise ja videote vaatamisega, aga ei ole mõeldud nõudlike graafikamahukate rakenduste või mängude jaoks. Pildi- ja videotöötlejad, samuti mahukamate mängude mängijad peaksid vaatama NVIDIA GeForce MX250 videokaardi poole, mis pakub oluliselt suuremat graafilist jõudlust.

Mälu ja SSD

Elektroonika24 arvutisalongist võib leida Dell Latitude 7400 sülearvuteid nii 8GB kui 16GB mäluga (RAM). Kui 8GB RAM on absoluutselt piisav igapäeva n-ö kontoritööks, siis 16GB annab rohkem ruumi mitmete rakenduste samaaegseks käitamiseks ja nõudlikumate ülesannete lahendamiseks. 32GB RAM (2x16GB) soovitame valida nendel, kes teevad mälumahukaid toiminguid nagu suuremahuline andmetöötlus, virtualiseerimine või ressursimahuka tarkvara käitamine.

SSD osas on need sülearvutid esindatud 256GB, 512GB, 1TB SSDga – ka siinkohal tuleb valik teha vastavalt vajadustele. Kui mälust või SSD-st jääb väheseks, siis anna sellest teada ja Elektroonika24 abivalmid tehnikud aitavad lisada suurema mälu või SSD.

Liidesed ja lisad

Nagu ühele korralikule äriklassisülearvutile kohane on ka Dell Latitude 7400-l viisakas portide valik. Šassii vasakus servas üks Thunderbolt 3, üks HDMI ja üks A-tüüpi USB 3.1 port koos toitepistikuga. Paremal pool audiojack, microSD-kaardi pesa, teine A-tüüpi USB-port ja turvaluku pesa. Võrgukaabli (enthernet) ühendust pole, kuid võimalik on kasutada USB-RJ-45 adapterit või Thunderbolt 3 või USB porti.

 

Kiiduväärt on Dell Latitude 7400 aku vastupidavus – meie valikust leiad arvuteid, mille aku kestvus võib olla lausa 6+ tundi.

 

Kokkuvõtteks

See väljapeetud ja minimalistliku disainiga arvuti peidab endas vägagi muljetavaldavat sisu – kiire jõudlus, vastupidav aku ja erinevad konfiguratsioonivõimalused. Mainimata ei saa jätta ka seda, et ärikasutajad hindavad 7400 Latitude’i puhul just laialdasi privaatsus- ja turvafunktsioone, mille hulka kuuluvad sõrmejäljeandur, IR-kaamera ja privaatsusekraan (sõltuvalt mudelist). Kui soovid arvutit, mis ei jää hätta ka mitmete mahukate programmide üheaegse käitamisega, siis Dell Latitude 7400 võiks olla kindlasti potensiaalne valik. Elektroonika24 arvutisalongis on suur valik 7400 mudeleid, nii i7 kui i5 protsessoritega, erineva mälu ja SSD-ga. Soovitame Sul tulla Dell Latitude 7400 ja teisi äriklassi sülearvuteid meie arvutisalongi oma silmaga vaatama ja käega katsuma. Koostöös leiame just Sulle selle kõige-kõigema sülearvuti (või lauaarvuti ja monitori ka 😊). Oled oodatud E-R 10-18, aadressil Sõpruse pst 25, Tallinn. Näeme siin! 😊

 

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt