All-In-One arvutid ehk monitor-arvutidAll-In-One arvutid (AIO) ehk kõik-ühes-arvutid ehk monitor-arvutid on arvutid, mis (nagu nimigi ütleb) on mahutatud monitoriga ühte korpusesse. See lahendus on algselt pärit tegelikult Apple iMac mudeliseerialt, mis võeti üle ka PC tootjate poolt kuna nõudlus selliste arvutite järele on suur. Seega lisaks Apple’ile on juba pikka aega ka teiste äriklassi lauaarvutite tootjate (Dell, Lenovo, HP, Fujitsu) tootevalikus monitor-arvutid esindatud ja vähekasutatuna jõuavad need ka meie e-poe ja esinduskaupluse riiulitele.

All-In-One arvutid sobivad ideaalselt kõigile, kes ei soovi näha oma töölaua peal eraldiseisvat arvutikasti ja suurt tolmukoguvat juhtmerägastikku. Tänu sellele on töölaud oluliselt puhtam ja stiilsem ning see ongi üks suurimaid eeliseid, miks tihtilugu All-In-One arvuteid tavalistele lauaarvutitele eelistatakse. Kui kasutada näiteks juhtmevaba klaviatuuri ja hiirt, siis ainukeseks juhtmeks ongi voolujuhe, mis monitor-arvutist seinakontakti läheb. Ja kõik-ühes-arvuteid liigub ka puutetundliku ekraaniga, seega mõnikord puudub vajadus ka hiire ja klaviatuuri järele 🙂 Näiteks kassaarvutiks ideaalne!

Kui aegajalt on näiteks vajadus kontoris liikuda mitme töölaua vahel, klassis mitme klassiruumi vahel või kodus mitme toa vahel, siis on väga lihtne monitor-arvuti koos hiire ja klaviatuuriga kaenlasse haarata ja teise kohta liikuda. Jah, pole küll nii mugav kui sülearvutiga ühest kohast teise kolida aga siiski tunduvalt mugavam, kui tavalise lauaarvutiga töökohta vahetada.

Kuigi All-In-One arvutitel on mitmeid plusse, on neil ka mõningaid kitsaskohti. Välja tooks eelkõige upgrade’imise võimaluse, mis olenevalt tootjast ja mudelist on kas piiratud või täiesti olematu. Kui tavalise lauaarvuti puhul saad vajadusel enamikke arvutikomponente vahetada või vahetada välja monitori uuema/suurema vastu, siis All-In-One arvutid jäävad kuni oma kasutusea lõpuni täpselt selliste parameetritega nagu osteski. Olenevalt tootjast ja mudelist on reeglina küll võimalik lisada arvutile juurde operatiivmälu või suurem SSD ketas aga sellega upgrade’imise võimalused ka piirduvad. Seega upgrade’imise poolest on All-In-One arvutid võrreldavad pigem äriklassi sülearvutitega. Seetõttu ongi eriti oluline, et arvutikasutajad valiksid kohe selliste parameetritega monitor-arvutid, millega saab mitu aastat muretult tööd teha.

Ka võimekuse osas on monitor-arvutid võrreldavad pigem sülearvutitega kui lauaarvutitega. Ja põhjus on imelihtne, nimelt on korpuse ruum (kuhu peavad mahtuma nii monitor kui arvutikomponendid) väga piiratud, seega pole võimalik sinna mahutada kõige-kõige võimsamaid komponente. Võimsamad arvutikomponendid vajavad teadupärast toimimiseks paremat jahutust ja selleks on omakorda vaja rohkem ruumi.

Seega kui ootad arvutilt väga suurt võimsust ja head upgrade’imise võimalust, siis soovitan eelistada pigem tavalist lauaarvutit/tööjaama. Ja kui Sa liigud enamuse ajast ringi, siis tasub vaadata pigem äriklassi sülearvuti poole. Kui aga Sinu jaoks on oluline puhas ja juhtmevaba töölaud, stiilne ja atraktiivne töövahend, siis monitor-arvutid on suurepärane valik.

Viimaste aastate läbimüügid on näidanud, et monitor-arvutid on väga hinnatud ja kuum kaup. Niipea kui meil mõne kaubapartiiga vähekasutatud All-In-One arvutid müügile tulevad, need ka läbi müüakse. Püüame küll alati tootevalikus mõned All-In-One arvutid hoida aga paraku väga pikalt need laos ei püsi.

Et Sul oleks hõlpsam meie e-poest monitor-arvuteid leida, siis toon need allpool ka välja. Kui Sa parasjagu postituse all ühtegi monitor-arvutit ei näe, siis on lihtsalt keegi kiirem enne Sind jaole saanud. Siis soovitan Sul mõne aja pärast uuesti vaadata kuna uut kaupa tuleb meil iganädalaselt. Ja lihtsalt teadmiseks, et All-In-One arvutid tunneb meie tootevalikus ära täheühendite AIO järgi mudelinimes. Seega sisestades otsingusse AIO, kuvatakse Sulle alati kõik laos olevad monitor-arvutid.

Alternatiivina võid vaadata ka väikese korpusega äriklassi lauaarvuteid, mida on võimalik kinnitada sama tootja monitori tagumisele küljele, selleks ettenähtud pesasse. Ka antud lahendus hoiab töölaua meeldivalt puhta ja juhtmevabana. Vaata näiteks Lenovo ThinkCentre Tiny, HP Prodesk Mini või Dell Optiplex Micro mudeliseeriaid meie tootevalikust.

Vaata ka All-In-One arvuteid e-poes

%
320,00