Kuna ilmad lähevad taas aina ilusamaks ja soojemaks, siis valisin ülevaatamiseks paar pisemat sülearvutit, mida oleks soojade ilmadega mõnus kaasas kanda ja mis ei võta kotis palju ruumi.

Täna vaatame lähemalt 12,5 tollise ekraaniga Dell E5250 sülearvutit ja tema järglast Dell E5270.

Olen varasemalt Delli populaarsest 5000 mudeliseeriast juba ülevaateid ka kirjutanud, oleme vaadanud lähemalt 14 tollise ekraaniga sülearvutit Dell E5450 ja 15,6 tollise ekraaniga sülearvutit Dell Latitude E5550. Dell Latitude E5250 ja Dell Latitude E5270 on siis oma 12,5 tollise ekraaniga väikseimad pesamunad Delli 5000 mudeliseerias.

Selles mudeliseerias on vastupidavad, klassikalise välimuse, paindliku konfiguratsiooni ja mõistliku hinnaga sülearvutid. Sülearvutid, mille peale võid alati kindel olla kuna nende töökindlusele ja kvaliteedile etteheiteid teha pole põhjust.

Dell 5000 mudeliseeriale iseloomulikult on Dell E5250 ja Dell E5270 korpuste puhul kasutusel mattmusta pinnaga plastik, mis on väga kvaliteetne ja libisemiskindel.

Kaalult pole vaatluse all olevad sülearvutid küll nii kerged kui nende peamised rivaalid, kuid 1,6 kilogrammi pole nüüd ka üle mõistuse raske, pigem selline keskpärane kaal.

Ekraan

Dell E5250 ja Dell E5270 sülearvutitel on 12,5 tolline ekraan nagu ülevaate alguses juba välja toodud sai. Tegemist on loomulikult silmasõbraliku mattekraaniga, mis erinevalt läikega ekraanist võimaldab sülearvutit kasutada ka päikese käes või laevalgustuse all, ilma et valgus ülemäära ekraanilt vastu peegeldaks ja kasutamist häiriks. Tänu 180 kraadistele ekraanihingedele saab ekraani täpselt sellisesse asendisse pöörata nagu soov on, aseta kasvõi lapiti lauale nagu tahvelarvuti.

Suurem osa meil müügil olevatest mudelitest on TN ekraaniga, mille eraldusvõime ehk resolutsioon on laialtlevinud 1366×768 pikslit. Ekraani kontrastsus võiks Dell E5250 mudelil natukene parem olla ja eks Delli insenerid on sellest ka ise ilmselt aru saanud kuna järgmisel Dell E5250 mudelil on olukord juba tunduvalt parem.

Vahel harva satub meie tootevalikusse ka FullHD (1920×1080 pikslit) resolutsiooniga isendeid ja nende puhul on tegemist juba IPS ekraaniga, mis pakub veelgi paremat kontrastsust ja loomulikult ka paremaid vaatenurkasid.

Olenevalt konfiguratsioonist võivad FullHD ekraaniga mudelid olla ühtlasi puutetundlikud.

Graafika

Dell E5250 ja Dell E5270 mudeleid pakutakse ainult integreeritud graafikakaartidega, mis siis erinevalt eraldiseisvast graafikakaardist kasutab osa arvuti operatiivmälust.

Dell E5250 mudelil on kasutusel integreeritud graafikakaart HD4400 ja Dell E5270 puhul graafikakaart HD520, mis on ca 50% suurema jõudlusega kui HD4400.

See 50% suurem jõudlus ei tähenda nüüd seda, et sellega saab probleemivabalt uuemaid arvutimänge mängida, mahukat videotöötlust või muid graafikakaardilt palju ressursinõudvaid toiminguid teha. Mõlema integreeritud videokaardi sihtgrupiks on eelkõige kontoritöötajad ja kodukasutajad, kes lisaks kontoritööle sirvivad veebi ja vaatavad videosid.

Protsessor

Dell E5250 sülearvutist võib leida nii neljanda põlvkonna Inteli protsessoreid (koodnimega Haswell), kui viienda põlvkonna protsessoreid (koodnimega Broadwell).

Dell E5270 sülearvutis on kasutusel aga Inteli kuuenda põlvkonna protsessorid (koodnimega Skylake).

Kõik kasutusel olevad protsessorid on ülimadalpingelised (ULV e. ultra low voltage) ULV protsessorid, mis on pisikesed, kaaluvad vähe ja tarbivad vähe energiat. Sinu jaoks tähendab see loomulikult pikemat akukestvust ja see on sülearvuti puhul väga oluline näitaja, kui just arvuti kogu aeg vooluvõrgus ei istu.

Mõlemat mudelit liigub nii i3, i5 kui i7 protsessoriga, seega on valikut nii tagasihoidlikumale kui tõsisemale arvutikasutajale.

Et tavakasutaja jaoks ülevaadet mitte liialt keeruliseks ja tehniliseks ajada, siis ei hakka siinkohal erinevate põlvkondade erinevusi numbrites välja tooma, vaid info mõttes mainin ära, et iga järgnev protsessori põlvkond on eelnevast natuke väiksema voolutarbega ja natuke suurema taktsagedusega. Ja kõigi nende põlvkondade i5 ja i7 protsessorid on võimelised ennast lühiajaliselt üle kiirendama, pakkumaks suuremat jõudlust kui mõni rakendus neilt seda nõuab.

Mälu

Meie tootevalikus olevatel Dell E5250 ja Dell E5270 mudelitel on kas 4GB või 8GB operatiivmälu.

Dell E5250 sülearvutid kasutavad DDR3 mälusid aga Dell E5270 sülearvutid juba DDR4 mälusid, mis on natuke kiiremad, madalama voolutarbe ja väiksema latentsusega.

Kas valida nüüd 4GB muutmälu või 8GB muutmälu, sõltub tegevustest, mida sülearvutiga tehakse. Üldiselt piisab tavakasutajale 4GB operatiivmälust kenasti aga neile, kes kasutavad sülearvutit enamaks kui veebi sirvimine ja kontoritöö, siis võiks valida juba 8GB mälu või enamgi, eriti kui kasutatavad rakendused on väga ressursinõudlikud.

Õnneks on operatiivmälu selline komponent, mida saab vajadusel äriklassi sülearvutile alati lihtsalt juurde lisada. Antud mudelitel tuleb selleks eemaldada lihtsalt põhjakate, mis on kinnitatud kuue kruviga ja juba pääsebki ligi mõlemale kõrvuti asetsevale mälupesale.

Kõvaketas

Enamus Dell E5250 sülearvuteid on SSD ketastega vahemikus 128 kuni 256GB aga leidub ka mudeleid, kus sees suurema mahuga tavapärased kõvakettad (HDD).

Dell E5270 mudelid on uuemast põlvkonnast ja need tulevad meile müügile ainult SSD ketastega.

Kui eelistad suuremat mahtu, siis vali HDD kettaga sülearvuti, kui aga eelistad kiirust ja suuremat vastupidavust, siis vali SSD kettaga sülearvuti. Kuna SSD kettal puuduvad liikuvad osad, siis on see töökindlam kui kõvaketas, kus on liikuvad osad ja nagu me kõik teame, mis liigub see kulub 🙂

Kui Sulle pakub huvi sülearvuti millel on kõvaketas aga muude näitajate poolest on Sinu jaoks ideaalne, siis saame soovi korral HDD välja vahetada SSD vastu ja seda väga hea hinnaga.

Liidesed ja lisad

Eluks vajalike liideste paigutamisega on Dell väga hästi hakkama saanud arvestades nende sülearvutite väikseid mõõtmeid.

Dell E5250 tagaküljel asuvad kaks USB 3.0 pesa, VGA liides, HDMI liides ja vooluadapteri pesa. Dell E5270 mudelil on tagaküljel üks USB 3.0 pesa asendunud VGA liidesega.

Dell E5250 paremalt küljelt leiab USB 3.0 pordi, mini DisplayPordi ja SD-kaardilugeja. Dell E5270 mudelil mini DisplayPorti valikus enam pole, vasakul küljel on seevastu lisaks eeltoodule audio sisend/väljund ja olenevalt konfiguratsioonist SIM-kaardi pesa.

Dell E5250 vasakul küljel on audio sisend/väljund ja sisseehitatud ID-kaardilugeja. Dell E5270 mudelil on vasakul küljel üks USB 3.0 pesa ja ID-kaardilugeja.

Esiküljele on mõlemal sülearvutil ainult olekutuled/indikaatorid.

Loomulikult ei puudud mõlemast sülearvutist ka WIFI, Bluetooth, veebikaamera ja sõrmejäljelugeja. Olenevalt konfiguratsioonist võib sülearvutitel olla ka taustavalgustus ja 4G modem. Dell E5250 mudelil on SIM kaardi lisamine paraku ebamugavam kuna SIM-kaardi pesa asub sülearvuti sees, E5270 mudelil aga juba paremal küljel nagu eelpool mainisin.

Äriklassile iseloomulikult on nendel mudelitel olemas ka dokkimisvõimalus, mis sülearvutite kasutusmugavust veelgi tõstab.

Kokkuvõtteks

Sarnaselt teistele sülearvutitele Dell 5000 mudeliseerias, on Dell E5250 ja Dell E5270 hästi läbimõeldud, kvaliteetsed ja töökindlad.

Ainukeseks mainimisväärt puuduseks minu silmis on Dell E5250 puhul ekraan (TN paneeli puhul), mille heledus ja kontrastsus võiksid natukene paremad olla. Kuna ma töötan igapäevaselt väga kvaliteetsete IPS monitoride taga, siis ma ilmselt olen lihtsalt ära hellitatud ülihea pildiga ja seetõttu liiga kriitiline 🙂

Üldises pildis on tegemist tüüpiliste Delli äriklassi sülearvutitega, kus näpuotsaga leiab ikka asju mille kallal võib norida nagu ka iga teise tootja sülearvutite puhul, alati tahaks ju sama raha eest rohkem/paremat saada 🙂 Samas on peoga positiivset alustades kvaliteedist ja töökindlusest ja lõpetades suurepäraste ühendumisvõimalustega ning ära ei saa unustada ka lihtsat upgrade’imise võimalust.

Seega kui oled pisikese ja võimeka 12 tollise sülearvuti otsingutel, siis vaata kindlasti lähemalt ka Dell E5250 ja Dell E5270 mudeleid. See pisike ja töökas partner ei jäta Sind hätta, vahet pole kas oled liikvel, kodus, kontoris või koolis.

Vaata ka Dell Latitude E5250 ja Dell Latitude E5270 sülearvuteid e-poes

%
180,00 
%
225,00