Dell P2414H monitorÜks meie „Kasulikku“ rubriigi tore lugeja juhtis tähelepanu, et võiksime aegajalt ülevaateid kirjutada lisaks sülearvutitele ka erinevatest müügil olevatest monitoridest ja lauaarvutitest. Olen sellega täiesti päri ja üritan jõudumööda ka erinevaid monitore ning lauaarvuteid vaatluse alla võtta.

Kuna mu töölaual on hetkel kaks 23 tollist Dell P2314H monitori, mida ka meie kliendid aktiivselt soetavad, siis teekski ülevaate esmalt sellest mudelist. Ja kuna samas „14H“ pesakonnas on veel ka 3 teise suurusega monitori, siis kaasan needki ülevaatesse, sest tegemist on sarnaste monitoridega kui ülemäära detailidesse mitte laskuda. Ja ülemäära detailidesse ma oma ülevaadetes laskuda ei tahagi, soovin, et keskmine arvutikasutaja saaks piisavalt hea ülevaate, mitte peavalu numbritest ja keerulistest mõistetest 🙂 Ülidetailsed arvudest ja testidest kubisevad ülevaated jätame tehnikaportaalidele.

Delli monitoride P-seeria on „Professional“ seeria, mis on pikalt jäänud Ultrasharp U-seeria varju. Seda põhjusel, et Ultrasharp U-seeria kasutas kõrgetasemelisi IPS-paneele, kuid P-seeria varasemalt madalama kvaliteedi ja hindadega TN-paneele. Mis neil paneelidel vahet on, seda saad lugeda IPS-monitorid versus TN-monitorid postitusest.

Aga see kõik muutus siis, kui turule tulid kõne all olevad monitorid Dell P2314H, P2414H, P2714H ja P2214H. Need monitorid kasutavad modernset AH-IPS paneelitehnoloogiat, mis on pärit LG-lt.

Nendes monitorides kasutatav IPS-paneel on võimeline tootma 16,7 miljon värvi ja tegemist on siis mattekraaniga ning IPS ekraanile iseloomulikult on sellel väga hea vaatenurk (178 kraadi) ja tõetruud värvid iga nurga alt vaadatuna.

Erinevalt U-seeriast pole P-seerial nii palju võimalusi värvide reguleerimiseks, pole nii palju sisendeid, kuid need puuduolevad funktsioonid ongi eelkõige mõeldud foto- ja videotöötlejatele, kes vajavad ühelt monitorilt natuke enamat kui P-seeria pakkuda suudab.

Dell P2314H ja teiste sama pesakonna monitoride sihtgrupiks on kontoritöötajad ja kodukasutajad, seega kui oled otsimas hea hinnaga kvaliteetset ja kristallselge pildiga monitori tööle, koju või kooli, siis tasub kindlasti edasi lugeda ja neid mudeleid kaaluda.

Disain

Dell P2314H, P2414H, P2714H ja P2214H monitorid on kena musta-hõbeda disainiga. Ekraani äär on mustast matist plastikust, mida ümbritseb hõbedane rant, jättes ekraani ümbritsevast äärest meeldiva kitsa mulje. All paremas nurgas on 4 füüsilist OSD (On-Screen Display) menüü nuppu ja samuti leiab sealt on/off lüliti.

Kui Delli U-seeria monitoride jalad on reeglina musta värvi, siis Dell P2314H, P2414H, P2714H ja P2214H puhul on jalg stiilselt hõbedane ja kasutatud on taas matti plastikut.

Monitori jala sisse on ühtlasi võimalik kaablid hõlpsasti ära peita, et nad nähtavale ei jääks.

Suurus ja resolutsioon

  • Dell P2214H – 21,5 tolline ekraan
  • Dell P2314H – 23 tolline ekraan
  • Dell P2414H – 23,8 tolline ekraan
  • Dell P2714H – 27 tolline ekraan

Maksimaalne resolutsioon kõikidel nendel IPS monitoridel on 1920×1080 pikslit ehk siis tegemist on FullHD monitoridega. Ekraani kuvasuhe on 16:9, mille näol on tegemist laiekraaniga ja seda kuvasuhet tähistab ka Dell monitoride puhul mudelinimes olev H-täht.

Reageerimisaeg ja kaadrisagedus

Reageerimisaeg näitab, kui kiiresti suudab üks piksel ekraanil oma värvi muuta. Kui kontoritööl ja tavapärasel kodusel kasutamisel ei mängi see erilist rolli, siis arvutimängude puhul on see väga oluline.

Antud mudelite reageerimisaeg on 8 millisekundit, mistõttu sobivad need monitorid eelkõige tavakasutuseks ja kontoritööks, mitte aga kiiret reageerimisaega otsivatele mänguritele.

Kaadrisagedus näitab, kui mitu kaadrit suudetakse monitoril ühes sekundis kuvada ja seda mõõdetakse hertsides. Dell P2314H ja teiste mudelite näol on tegemist tüüpilise kontorimonitoriga, mille kaadrisagedus on 60Hz. See on number, mis paneb arvutimängurid nutma, kuid tavakasutuses piisab sellest taas kenasti.

Kontrastsus ja heledustugevus

Kontrastsus näitab, kui suur on musta ja valge värvi vahe, mida suurem kontrastsus on seda ilusam on värv. Nende monitoride kontrastsus on 1:1000, mis on tavapärane tänapäevaste monitoride puhul.

Heledustugevuse mõõtühikuks on kandela ruutmeetri kohta (cd/m²) ja see näitab valguse hulka, mida monitor kuvab. Siseruumides kasutatavate monitoride puhul peetakse heaks näitajaks 250 cd/m² ja ülespoole ning antud monitoril just selline heledustugevuse näitaja ongi.

Ühenduvus

Dell P2314H, P2414H, P2714H ja P2214H on üsna heade ühenduvusvõimalustega, esindatud on nii DVI-d, DisplayPort kui D-Sub (VGA), kuid puudu on paraku HDMI ühendus.

Monitoridel on integreeritud toide st vaja on ainult standardset toitekaablit, mis monitoriga kaasas on. Monitoril on lisaks 4 USB 2.0 porti, millest 3 asuvad videoühenduste juures ja 1 ekraani tagaosas, kuhu on väga mugav ligi pääseda.

Nendega sisendite loetelu ka lõpeb, monitoril pole integreeritud kõlareid ega kaardilugejaid. Küll on võimalik monitorile lisada soovi korral Dell SoundBar, mille saab ühendada monitori jala külge.

Ergonoomilisus

Monitoril saab muuta kõrgust ja kallet, seda saab keerata 45 kraadi ulatuses enda ees ja pöörata horisontaalasendist vertikaalasendisse, mis võimaldab vaadata pikki veebilehti või tabeleid vähem skrollides.

Keeramine ja kalde muutmine on sujuv ja kerge, kõrguse reguleerimine on natukene jäigem kuid siiski piisavalt lihtne ja mugav. Kõrgust saab reguleerida olenevalt mudelist (ekraani suurusest) ca 11-14 sentimeetri ulatuses.

Horisontaalasendist vertikaalasendisse (Pivot funktsioon) pööramine on veelgi jäigem aga see funktsioon leiab reeglina ka kõige vähem kasutamist.

Kokkuvõtteks

Antud monitorid on suurepärane valik kontorisse, kooli või koju. Kasutatud materjalid ja koostekvaliteet on neil mudelitel väga hea, seega võid kindel olla, et tegemist on väärt kaaslasega pikaks ajaks.

Ergonoomilise asendi leidmine on tehtud imelihtsaks, monitori saad sättida just sellisesse asendisse, mis Sulle kõige paremini sobib.

Nende monitoride kõige suuremaks plussiks on suurepärane pilt ja seda isegi standardsätteid kasutades, mida saab kohandatud sätteid kasutades vajadusel veelgi paremaks muuta. Erksad värvid ja hea vaatenurk teevad sellest monitori, mille taga on töötegemine suisa lust.

Vaata ka P2314H, P2414H, P2714H ja P2214H monitore e-poes