Kasutatud tahvelarvutid Microsoft Surface Pro 4Kas oled ennast mõnikord avastanud olukorrast, kus sülearvuti on täiega liiast ja nutitelefonist ei piisa? Mina olen paraku korduvalt sellises olukorras olnud ja enamasti just välisreisidel olles, millega kaasneb omajagu lendamist ja sõitmist aga ka töötegemist. Kas pole mõnus kui näiteks lennuki kitsamapoolsetes oludes saad kompaktsest seadmest mõnusalt meelelahutust tarbida ja sihtkohas ka vajalikud tööasjad aetud? Jah seda kõike saaks teha ka sülearvutiga (miinuseks suurem kaal ja mõõtmed) või nutitelefoniga (miinuseks liiga väike ekraan) aga kõige mugavamaks valikuks on ikka äriklassi kasutatud tahvelarvutid. Eriti mängib töövahendi kompaktsus ja kaal rolli siis, kui tegemist on näiteks mõne odavlennufirmaga, mille pagasireeglid võimaldavad lennuki salongi kaasa võtta piiratud kaaluga käsipagasi ja kus iga gramm oluline on. Ärme siinkohal lennufirma nime välja tooma hakka aga ilmselt igaüks teab kellest jutt 🙂

Aga see on ainult üks eluline näide, milleks äriklassi kasutatud tahvelarvutid head on. On ju töökohti, mis eeldavad hästi palju ringiliikumist ja päev läbi jalgadel olemist. Äriklassi kasutatud tahvelarvutid on kaalult kerged ja mõõtmetelt väiksed, neid on mugav käes hoida ja sobivad seetõttu ideaalselt näiteks kasvõi müügiesindajatele, kes päevast päeva ühe kliendi juurest teise kliendi juurde tormavad.

Äriklassi tahvelarvutite puhul ei räägi me odavatest või keskmise hinnaga Android või kallima hinnaga iOS tahvelarvutitest, mis on pigem mõeldud meelelahutuseks ja erineva meedia tarbimiseks, vaid tahvelarvutitest mis lisaks meedia tarbimisele on mõeldud ka töötegemiseks.

Eks aegajalt leiab meie tootevalikust ka tuntud brändide poolt toodetud Android operatsioonisüsteemiga tahvelarvuteid (nt Lenovo Tab, Lenovo Yoga Tab jne) ja Apple iOS operatsiooniga tahvelarvuteid (nt Apple iPad Air) aga põhiliselt on meie tootevalikus siiski Windows operatsioonisüsteemiga kasutatud kaks-ühes (2-in-1) sülearvutid ja kasutatud tahvelarvutid (nt Microsoft Surface Pro, Lenovo ThinkPad X1 Tablet, HP Elite X1 jne). Mõlemad on oma võimsuselt ja funktsionaalsuselt heaks alternatiiviks sülearvutile.

Mulle küll meeldib erinevaid asju proovida aga mis puudutab töötegemist, siis sarnaselt paljudele teistele eelistan ka mina töö produktiivsuse huvides siiski tuttava keskkonna kasutamist ka tahvli puhul. Android ja iOS on küll väga toredad operatsioonisüsteemid aga need on algselt välja töötatud siiski nutitelefonide tarbeks ja pole mõeldud kontoritööks, veel vähem mõne tööks vajaliku spetsiifilisema ülesande täitmiseks või rakenduse jooksutamiseks.

Kuna tööülesanded võivad tihtilugu nõuda mitme rakenduse korraga kasutamist, siis on äriklassi kasutatud tahvelarvutid reeglina piisavalt võimsate Inteli protsessoritega, kiirete SSD ketastega ning vähemalt 4GB mälumahuga, mis koostöös tagavad sujuva ja tõrgeteta töö.

Äriklassi kasutatud tahvelarvutid tulevad tihtilugu koos erinevate lisadega (või on võimalik neid lisasid juurde soetada), näiteks mobiilse klaviatuuriga ja pliiatsiga, mis teevad töötegemise eriti produktiivseks. Soovi korral saad klaviatuuri eemaldada ja diivanil, lennukis, bussis või kus iganes mõnusalt istudes meelelahutust nautida ja kui töö kutsub, siis klaviatuuri taas külge panna. Puutetundlik pliiats on samuti tänuväärne lisa, see on suurepärane vahend allkirjastamiseks, disainimiseks või lihtsalt märkmete tegemiseks.

Ka muu funktsionaalsuse osas ei jää äriklassi kasutatud tahvelarvutid tagasihoidlikuks, olenevalt mudelitest võib tahvelarvutitel olla 4G võimekus, mis tagab efektiivse töötegemise võimaluse ka WIFI võrkudest eemal olles. Enamikel Windows tahvelarvutitel on olemas üks või enam täismõõdus USB port, mis võib töötegemisel vajalikuks osutuda. Näiteks kui on vajadus digiallkirjastada dokumente, siis erinevalt teiste operatsioonisüsteemidega tahvlitest, saad kasutada USB ID-kaardilugejat ja äriliselt olulised toimingud ära teha. Loomulikult nende lisadega loetelu ei lõpe, vastupidi, olenevat mudelist võivad äriklassi kasutatud tahvelarvutid lisaks eeltoodule ja WIFI, Bluetooth, veebikaamera võimekusele sisaldada ka USB type-C porti, Mini DisplayPorti jne.

Äriklassi tahvelarvuteid liigub erineva suurusega ekraanidega, alates 8 tollistest kuni 12 tollisteni välja. Millise suurusega ekraan nüüd Sinu jaoks õige on, oleneb seadme kasutamise iseloomust ja siin ühest soovitust keeruline anda. Laias laastus soovitaks valida väiksemapoolse ekraaniga tahvelarvuti siis, kui oled palju liikvel ja hoiad tahvlit enamasti käes ning vastupidi suuremapoolse ekraaniga, kui on rohkem laua taga istumist ja klaviatuuriga töötegemist.

Üldiselt paistavad äriklassi kasutatud tahvelarvutid silma väga hea resolutsiooniga ekraanide poolest. Nagu ka meie tootevalikust näed, on enamikel tahvlitel resolutsiooniks vähemalt 1920×1080 (FullHD) ja ülespoole, seega pilt on väga terav ja selge.

Kokkuvõtteks võib öelda, et äriklassi kasutatud tahvelarvutid on parimaks kaaslaseks igale mobiilsele töötajale, aktiivsele inimesele või õppurile, sest sobivad edukalt nii töötegemiseks kui meelelahutuse tarbimiseks.

Kasutatud tahvelarvutid meie e-poes

%
295,00 
%
225,00