RessiiverKuna Sa püstitasid sellise küsimuse, siis ilmselt tekkis Sul vajadus kvaliteetsema heli järgi, kui see heli, mida televiisor, arvuti või telefon võimaldab.

Et muusika kuulamine või filmi nautimine uuele tasemele viia, vajad sa ressiiverit. Varem oli lihtne, ressiiver oli kahekanaliline helivõimendi, millele oli juurde lisatud ka FM raadio, tänapäeval on ressiiver pigem kogu koduse pildi ja heli „süda”. Sinna külge saab ühendada digiboksi, teleri, arvutid, nutiseadmed, interneti, mängukonsooli jne.

Lisaks on korralikumatel seadmetel kaks või rohkem muusikatsooni, mis tähendab seda, et ühes toas võid kuulata ühte muusikat ja teises toas teist. Võimalusi ja funktsioone on seadmetele lisatud tohutult aga kas tänu sellele on ka midagi kaduma läinud?

Kuna kõikidele tootjatele on “kohustuslik või kasulik” omada ka odavat laiatarbe ressiiverit, siis võib öelda küll, et odavama hinnasildiga seadmetele (uuena poes tavaliselt kuni 500 eurot) on helile tehtud suuremaid või väiksemaid mööndusi, ehk siis kehtib see sama elutõde, et odavat, kvaliteetset ja universaalset asja pole olemas. Küll aga on olemas kallid, kvaliteetsed ja universaalsed seadmed, mille hinnasildil ilutseb number 1000 eurot või rohkem.

Samas inimeste muusika ja/või multimeedia tarbimine on kindlasti erinev ja ühest vastust pole küsimusele, et mis oleks kindla peale välja minek ressiiverite valikus.

Ressiiveri ostul kaalu läbi järgmised punktid:

  • Millised seadmed kavatsed sellega ühendada?
  • Kas sul on olemas juba mingid stereosüsteemi komponendid, eelkõige pean silmas kõlarite kokku sobivust ostetava ressiiveriga?
  • Pane paika hinnapiir.
  • Kas kavatsed hiljem täiendada komplekti (näiteks cd-mängija, vinüülimängija vms) näol?

Kõige tavapärasemad ressiiverid on enamasti 5 kanaliga ja lisades sinna sobivad kõlarid + subwoofri, võib hea heli tarbimine alata ja algus ongi tehtud.

Elektroonika24 kaubavalikus on olemas ressiiverid nii alustamiseks, kui ka edasijõudnutele ja seda ca. poole soodsama hinna eest, kui uute sarnaste eest küsitakse. Ühtlasi saame olla abiks nõuga, kui vajad abi just Sulle õige seadme leidmisel.