HP Elitebook 840 G2Aasta on linnutiivul mööda saanud ja sarnaselt eelmise aastaga on aeg teha ilusasse lumisesse talve ülevaade 2018 enimmüüdud sülearvutitest Elektroonika24 müügisalongis ja e-poes. Need on sülearvutid, mis klientide eelistuste, müüginumbrite ja meie hinnangute põhjal väärivad kasutatud sülearvutite valdkonnas tiitlit – parim sülearvuti 2018.

Tutvustan kõiki neid sülearvuteid ka natuke lähemalt, andmaks aimu, miks kliendid just neid mudeleid eelistasid ja mille poolest need head on. Muide, kõik need mudelid on ka hetkel meie tootevalikus jätkuvalt kenasti esindatud ja ootavad riiulil uut omanikku.

HP Elitebook 840 G2

Parim sülearvuti 2018 – I koht

Kui 2017 aastal oli sama mudeli esimene generatsioon (HP Elitebook 840 G1) klientide eelistus number kaks, siis 2018 aastal oli teine generatsioon ehk HP Elitebook 840 G2 klientide kindel lemmik.

HP Elitebook 840 G2 on vastupidav 14 tollise mattekraaniga ultrabook sülearvuti, mis vastab militaarstandardile MIL-STD-810G, pidades keskmiselt paremini vastu vibratsioonile, tolmule ja pritsmetele. Selle sülearvuti puhul võid kindel olla nii kvaliteedis kui töökindluses, mida näitab ka antud mudeli suur läbimüük.

HP Elitebook 840 G2 on endiselt kena väljapeetud disaini ja hõbeda-musta värvilahendusega korpusega, kaaludes kõigest 1,7 kg.

Võrreldes esimese generatsiooniga suurt miskit muutunud pole, protsessor on asendunud uue põlvkonna protsessoriga, mis tänu madalamale voolutarbele võimaldab pikemat aku kestvust. Muus osas on HP Elitebook 840 G2 identne oma eelkäijaga, paistab endiselt silma rikkalike ühendumisvõimalustega, mida kliendid väga hindavad. Esindatud on 4 USB 3.0 porti, VGA ja Displayport, Gigabit LAN, 4G moodul, ID-kaardilugeja, m.2 SSD lisamise võimalus ja mugav dokkimissüsteem.

Valik HP Elitebook 840 G2 sülearvuteid:

Dell Latitude E7440

Parim sülearvuti 2018 – II koht

Dell Latitude E7440 on 14 tollise mattekraaniga sülearvuti, mis juba teist aastat järjest on meie enimmüüdud sülearvutite TOP3-s. Kui 2017 aastal oli see sülearvuti klientide eelistus number kolm, siis 2018 aastal on sama mudel teisel kohal, jäädes müüginumbrite ja klientide eelistuste osas nibin-nabin esikohast ilma.

Dell Latitude E7440 on õhuke, kerge, võimas, ilus ja kvaliteetne magneesium-alumiinium korpusega ultrabook sülearvuti, mis on mõeldud nõudlikule ja ringi liikuvale arvutikasutajale. Ultrabookile iseloomulikult on see mudel kaalult kerge ja õhuke, jäädes 1,6 kg kanti ja paksuselt 2 cm piiresse.

Latitude E7440 pakub kolme USB 3.0 porti, LAN, ja HDMI ühendust, ID-kaardilugejat, klaviatuuri taustavalgustust, veebikaamerat ja SD-kaardilugejat. Antud sülearvuti on varustatud ka Intel vPro tehnoloogiaga, mis hõlmab erinevaid turvalisuse ja kaugjuurdepääsu funktsioone. Näiteks, võid kustutada tundlikud andmed või varguse korral lukustada kogu seadme (Intel Anti-Theft), mis on paljudele ettevõtetele väga oluline võimalus.

Kui Sind huvitab antud sülearvuti rohkem, siis soovitan lugeda pikemat ka Dell E7440 ja Dell E7450 – mobiilsed ultrabookid ülevaadet, mille kirjutasin eelmise aasta oktoobris.

Valik Dell Latitude E7440 sülearvuteid:

Lenovo ThinkPad T450s

Parim sülearvuti 2018 – III koht

Kui 2018 aasta 10 kuu müügitulemuste põhjal paistis, et seekord jõuab TOP3-e Lenovo X1 Carbon, siis napilt napsas selle koha aasta lõpuks hoopis Lenovo ThinkPad T450s, mis on järgmine ehk viies põlvkond 2017 aastal esikoha saanud neljanda põlvkonna T440s mudelist.

Lenovo ThinkPad T450s on 14 tollise mattekraaniga magneesium-süsinikkiust raamiga sülearvuti, mis tänu oma 1,59 kilogrammisele kaalule, väikese voolutarbega (ultra low voltage) protsessorile ja pikemale aku kestvusele kvalifitseerub ultrabookiks.

Antud sülearvutil on esindatud kõik olulisemad liidesed nagu Mini DisplayPort, VGA, Gigabit LAN, SD-mälukaardilugeja, kolm USB 3.0 porti, Bluetooth, 720p veebikaamera ja olenevalt konfiguratsioonist võib antud mudelil olla klaviatuuri taustavalgustus, ID-kaardi lugeja ja 3G või 4G modem. Ja loomulikult ei puudu ka dokkimisvõimalus.

Märkimisväärse erinevusena võib välja tuua, et viienda põlvkonna T450s touchpadi nupud on tagasi füüsilisel kujul! Neljanda põlvkonna T440s mudelil olid nupud osa touchpad’ist (nö „click-pad nupud“), mis paljudele arvutikasutajatele meeltmööda polnud.

Kui Sind huvitab antud sülearvuti rohkem, siis soovitan lugeda pikemalt ka Lenovo T440 ja Lenovo T450 – arvutikasutajate lemmikud ülevaadet, mille kirjutasin eelmise aasta novembris.

Valik Lenovo ThinkPad T450s sülearvuteid:

Kokkuvõtvalt parim sülearvuti 2018 on 14 tollise mattekraaniga äriklassi ultrabook, mis on kvaliteetne ja töökindel ning mida on tänu kergele kaalule mõnus kaasas kanda.

Toon siinkohal välja ka sülearvutid, mis napilt esikolmest jäid aga olid samuti väga paljude klientide lemmikuteks. Nendeks on Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Lenovo ThinkPad T440s, Lenovo ThinkPad X240, Lenovo ThinkPad T450p, Dell Latitude E5450, Dell Latitude E6540 ja HP Elitebook 850 G2. Kindlasti näeme mõnda neist juba käesoleva aasta TOP3-s.

Soovin Sulle kena talve jätku, meeldivaid hetki perega mäenõlval või suusarajal ning kohtume Sinuga juba müügisalongis või e-poes.