Dell latitude E7450Seekord vaatame lähemalt Dell Latitude E7440 ja Dell Latitude E7450 ultrabooke, mis on mõeldud nõudlikumale ja palju ringi liikuvale ärikasutajale (aga loomulikult ka nõudlikule kodukasutajale), kelle jaoks on oluline, et töö saaks tehtud olenemata asukohast.

Dell E7450 on populaarse ja ülimenuka Dell E7440 järeltulija, mis on ka meie e-poes hetkel täiesti saadaval ja lähevad kui soojad saiad. Kuna mõlemad mudelid on sarnased ja põlvkonna vahetusel pole palju muutunud, siis võtamegi käesolevas ülevaates luubi alla mõlemad.

Dell E7440 mudeliga võrreldes sisaldab Dell E7450 lihtsalt uuema põlvkonna kiiremaid ja võimsamaid protsessoreid ning muudetud on natuke ka visuaalset poolt, nimelt on senine hõbedast värvi kaan asendunud konservatiivsema musta värvi kaanega. Minu arust on must värv stiilsem ja ilusam aga on ka neid, kes arvavad täpselt vastupidi. Nagu öeldakse, ilu on vaataja silmades 🙂

Mõlemad mudelid kaaluvad 1,6kg ja on õhukesed, jäädes 2cm piiridesse. Kaal ei pruugi küll ultrabookide kategoorias kõige madalam olla aga väga keeruline on leida ultrabooke, millel oleks nii rikkalikult erinevaid liideseid, mis ilmselgelt mõjutavad ka kaalu.

Ekraan

Dell E7440 ja Dell E7450 mudelil on 14 tolline mattekraan ja olenevalt konfiguratsioonist on see kas 1366×768 või 1920×1080 (FullHD) resolutsiooniga.

Kusjuures FullHD resolutsiooni puhul on tegemist IPS-ekraaniga, mis on suurepärase kvaliteediga ja mis tagab hea pildi ka suurema vaatenurga puhul. Pikemalt soovitame lugeda IPS-monitorid versus TN-monitorid postitusest, mis annab ülevaate erinevatest ekraanitüüpidest.

Graafika

Dell E7440 puhul on enamasti kasutusel emalaadile integreeritud graafikakaart HD4400 ja Dell E7450 puhul graafikakaart HD5500, mis on jõudluses teinud küll korralikku hüppe, kuid tegemist pole kindlasti mänguritele mõeldud videokaardiga, kuigi madaltel sätetel võib see mõne mängu jooksutamisega hakkama saada. Küll võimaldab HD5500 graafikakaart probleemivabalt 4K resolutsiooniga video (H.264 vormingus) mahamängimist.

Dell E7450 sülearvuteid liigub ka eraldiseisva nVidia GeForce GT840m (2GB) graafikakaardiga, mis sobib eelkige videotöötlusega tegelevatele arvutikasutajatele aga võimaldab mängida ka mõningaid arvutimänge, kuid kindlasti mitte kõiki ja maksimaalsetel sätetel. nVidia ise ütleb, et antud graafikakaart pole disainitud „hard-core“ mängude jaoks, pigem „entry-level“ mängude ja videotöötluse jaoks.

Protsessor

Dell E7440 sülearvuti südameks on Inteli neljanda põlvkonna protsessorid, koodnimega Haswell ja Dell E7450 sees tiksuvad Inteli viienda põlvkonna protsessorid, koodnimega Broadwell.

Uuema põlvkonna (Broadwell) protsessoritel on suurem taktsagedus, samas on säilinud voolutarve, seega akukestvus on neil mudelitel suures osas sama, küll on Dell E7450 natuke suurema jõudlusega. Samas pole vahe mäekõrgune, seega võib julgelt vaadata mõlema mudeli poole.

Valikus on ainult tõsisematele äriklassi sülearvutitele omased i5 ja i7 protsessorid. Kui Sa ei kasuta oma tööks väga ressursimahukaid rakendusi, siis i5 protsessorist on enam kui küll, kui aga tegeled videotöötluse, graafilise töö, projekteerimise või mõne muu arvutilt palju ressurssi nõudva tegevusega, siis on i7 protsessor kindla peale minek.

Toon siinkohal ka välja, et nii i5 kui i7 protsessorid suudavad ennast ajutiselt üle kiirendada kui mõni rakendus neilt seda nõuab.

Mälu

Enamasti tulevad meil pakutavad Dell E7440 ja Dell E7450 mudelid kas 4GB või 8GB DDR3 mäludega. Reeglina tavakasutajale 4GB operatiivmälust piisab aga kui tegeled multitasking’uga, videotöötluse või mängimisega, siis soovituslik on vähemalt 8GB mälu.

Õnneks on Dell E7440 ja Dell E7450 sülearvutite puhul mälu lisamine lapsemäng ja igal ajahetkel on võimalik mälu juurde lisada.

Kõvaketas

Üldiselt tulevad kõik Dell E7440 ja Dell E7450 sülearvutid meile müüki juba SSD ketastega vahemikus 128 kuni 256GB, mis katavad enamasti kõigi vajadused.

Loomulikult pole 128GB ketas teab mis suur failihoidla aga tänasel päeval on juba kõigil olulised failid varundatud pilve. Seevastu on SSD kettad kiired ja töökindlad, mis on oluliselt suurem eelis kui nende mahutavus.

Kasutan ka ise viimased 5 aastat 128GB SSD ketast ja olen selle mahuga kenasti hakkama saanud kuna pilv alati käepärast aga kindlasti järgmise sülearvuti ostul valin juba suurema SSD-ketta kuna suuremahulised kettad muutuvad aina soodsamaks ja soodsamaks.

Liidesed ja lisad

Dell E7440 ja Dell E7450 sülearvutitel on olemas kõik, mida ühelt äriklassi arvutilt oodata oskaks. USB 3.0 pordid (3tk), DisplayPort, HDMI, WIFI, Bluetooth, Gigabit LAN, SD-mälukaardilugeja, veebikaamera, olenevalt konfiguratsioonist ka integreeritud ID-kaardi lugeja ja 3G või 4G modem.

Antud mudelite puhul asuvad parema käideldavuse huvides enamus liideseid sülearvuti tagaküljel, välja arvatud üks USB-port ja kõrvaklappide pesa, mis asuvad paremal küljel ning SD- ja ID-kaardilugeja, mis asuvad vasakul küljel.

Loomulikult ei puudu ka dokkimisvõimalus, mis on ühine kõigi E-seeria mudelite puhul. Dell E7440 ja Dell E7450 doki külge on mugav ühendada lisamonitorid, klaviatuur, hiir, laadija jm vajalikud seadmed. Nõnda ei pea kõiki eelpoolnimetatud asju ühekaupa sülearvuti külge ühendama ja küll on mõnus näiteks koosolekule minnes lihtsalt ühe nupuvajutusega sülearvuti dokist kaenlasse haarata.

Eraldi väärib esiletõstmist antud mudelite puhul klaviatuur, mis on kasutajamugav (täpselt paras klahvikäik ja konkreetne vajutuspunkt), piisakindel ja tuleb üldjuhul koos taustavalgustusega, mis võimaldab mugavalt töötada ka hämarates ruumides. Kiidusõnu võib öelda ka touchpad’i kohta, mis on mõnusalt tundlik ja aitähh Dell, et füüsilised nupud alles oled jätnud.

Kokkuvõtteks

Dell E7440 ja Dell E7450 puhul kumab kõikjalt läbi kvaliteet, nende sülearvutite valikul võid kindel olla, et saad töökindla ja võimeka sülearvuti aastateks. Delli insenerid on teinud kõik endast oleneva, et sülearvuti eluiga võimalikult pikk oleks.

Miinustena ei oskagi seekord suurt miskit välja tuua kuna need sülearvutid ongi head. Võib-olla oleks oodanud Dell E7450 sülearvutilt suuremat edasiminekut eelkäijast kui tiba võimsam protsessor ja disainimuudatused (hõbedasest mustaks) aga juba head asja ongi raske veelgi paremaks teha. Kui väga norida, siis natuke on kahju, et Dell E7450 mudelil on ära kaotatud füüsiline WIFI nupp aga kes pole seda kunagi kasutanud, see ei oska sellest ka puudust tunda.

Seega kui oled juhuslikult juba Dell E7440 kasutaja, siis ei näe otsest vajadust Dell E7450 peale tormata aga kui oled alles kerge, vaikse ja vastupidava ultrabooki otsingutel, siis mõlemad, nii Dell E7440 kui Dell E7450 on Sinu jaoks head ja kindlad valikud.

Vaata ka Dell E7440 ja Dell E7450 sülearvuteid e-poes

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt