Dell Latitude E6430Tänases postituses annan Sulle ülevaate Dell E6430 mudelist, mis on hea kombinatsioon jõudlusest ja vastupidavusest.

Dell E6430 jätkab sama traditsiooni nagu selle eelkäija E6420 – sel on alumiiniumist kaan, paindumatu Delli Tri-metall raam ja tugevdatud hinged, mis teevad sellest mudelist väga vastupidava sülearvuti. Ja loomulikult pole kuhugi kadunud antud mudeliseeriale iseloomulikud ümarad nurgad.

Kui Dell E6430 välja tuli, siis paljud teravama keelega kriitikud ütlesid, et muutunud pole ju midagi peale mudelinumbri ja klaviatuuri ümbritseva raami värvi aga ühtteist uut see mudel endas ikka peidab, olgugi et palju on jäänud tõesti samaks võrreldes E6420’ga. Aga nagu öeldakse, head asja ei maksa lõhkuda 😉

Tuntavate uuendustena võib esile tuua uuema põlvkonna protsessorid ja kolm USB 3.0 porti, mis kuluvad alati marjaks ära.

Ekraan

14 tolline 1366×768 või 1600×900 resolutsiooniga matt ekraan tagab heleda ja terava pildi ning üsna hea vaatenurga. 45-kraadise vaatenurga all jääb Dell E6430 pilt veel kenasti elutruuks, kuigi tumedad toonid kipuvad selle vaatenurga puhul juba kahvatuma. Igapäevakasutuses keegi loomulikult ekraani 45-kraadise nurga all ei vaata aga tore oleks ikka teada, kuskohast nö piir jookseb.

Kõlarid on antud mudelil igati arvestatavad, need on piisava kvaliteediga nii videode vaatamiseks kui kõnede tegemisks, kuid loomulikult ei tasu väikestelt kõlaritelt oodata suuri muusikaelamusi oma lemmikmuusika kuulamisel. See on kõikide sülearvutite puhul nõnda, pisikesse korpusesse paraku head heli tegevad kõlarid lihtsalt ei mahu.

Graafika

Dell E6430 tuleb enamasti emalaadile integreeritud graafikakaardiga HD4000. Seega tegemist pole kindlasti mänguriarvutiga. Ei pea silmas siinkohal lihtsakoelisi arvutimänge nagu Solitaire või veebipõhised arvutimängud mida nii suurtel kui väikestel aegajalt mängida meeldib vaid mõtlen eelkõige ressursinõudlikke kolmemõõtmelise graafikaga mänge nagu näiteks GTA, Counter-Strike, Fifa jms, mis paljudes arvutimängurites elevust tekitab. Isegi kui see Inteli kolmanda põlvkonna graafikakaart mängu käima jaksab tõmmata, siis mingit mänguelamus sealt küll oodata pole.

Aga see pole ka selle arvuti eesmärk, Dell E6430 eesmärk on olla kindel ja vastupidav töövahend ning selle ülesandega saab antud mudel suurepäraselt hakkama.

Aegajalt liigub ka eraldiseisva videokaardiga eksemplare, kus on kasutusel nii HD4000 kui NVIDIA’s NVS 5200M (1GB), mis võtab integreeritud videokaardilt ohjad üle, kui on soov sülearvutiga natuke tõsisemaid mänge mängida.

Protsessor

Dell E6430 sülearvutis on kasutusel Inteli kolmanda põlvkonna (koodnimega Ivy Bridge) protsessorid ja poelettidele jõudsid nii i3, i5 kui i7 protsessoritega mudelid.

Selle põlvkonna protsessorite puhul tasub mainimist, et kasutusel on (v.a i3 puhul) Turbo-boost tehnoloogia, mis tõstab protsessorite taktsageduse kõrgemaks, kui teed toiminguid, mis nõuavad arvutilt rohkem ressurssi.

Mälu

Enamasti tulevad meil pakutavad Dell E6430 mudelid kas 4GB või 8GB DDR3 mäludega. Kui 4GB mälust reeglina piisab tavakasutaja jaoks, siis 8GB on nö „kohustuslik valik“ kui soovid jooksutada natuke ressursimahukamaid rakendusi ja teha tööd korraga mitmes rakenduses.

Äriklassile omaselt on positiivne see, et mälu lisamine on imelihtne ja 4GB mälule samasuure venna lisamine on minutite küsimus ja ka hind on samuti taskukohane. Seega kui oled valimas mudelit, millel on 4GB mälu ja sooviksid seda suurendada, siis anna meile lihtsalt oma soovist teada.

Kõvaketas

Valikus on suurema mahuga kõvakettad või suurema kiiruse ja töökindlusega SSD kettad. Sarnaselt mäludega, on upgrade tegemine imelihtne ja saame alati Sulle pakkuda suuremat kõvakestast või SSD ketast, et sülearvuti vastaks Sinu vajadustele.

Dell E6430 sülearvutitel on loomulikult olemas kiire reageerimisega Free-Fall sensor, mis peatab arvuti kukkumisel kõvaketta töö ja aitab seeläbi kõvakettal kukkumisel ellu jääda. SSD ketaste puhul ei oma antud sensor tähtust kuna erinevalt kõvaketastest (HDD) puuduvad SSD ketastel liikuvad osad.

Liidesed ja lisad

Mis teeb Dell E6430’st paljude lemmiku, on kahtlemata sisseehitatud ID-kaardilugeja, mis osade mudelitega kaasa tuleb ja mis on suurepärane abivahend panka logimiseks, maksete tegemiseks ja dokumentide allkirjastamiseks. Pole vajadust eraldiseisva ja tolmu koguva ID-kaardi lugeja järele.

Nagu postituse alguses sai mainitud, on Dell E6430 mudelil ka kolm USB 3.0 porti, millest kaks on paremal küljel ja üks vasakul.

Puudu pole ka SD-kaardi lugeja, WIFI, Bluetooth, e-SATA/USB, LAN ja VGA pordid. Kõik mudelid tulevad koos veebikaameraga ja DVD-kirjutaja või komboseadmega (CD-kirjutaja/DVD-lugeja).

Dell Latitude E6430 on varustatud ühtlasi HDMI pesaga (sülearvuti tagaküljel), mis võimaldab suurepärast pildi ja heli edastust teistesse seadmetesse.

Kokkuvõtteks

Dell E6430 on võimekas ja vastupidav sülearvuti. Sellel arvutil on olemas kõik oluline, mida ühelt äriklassi sülearvutilt ootaks. Esile võiks tõsta atraktiivse välimuse (Apple ja Lenovo fännid jäävad ilmselt eriarvamusele), suurepärase klaviatuuri, mida on tõesti meeldiv kasutada ja dokkimisvõimaluse, mis laiendab sülearvuti võimalusi veelgi.

Miinusena võib välja tuua kaalu, 14 tolliselt sülearvutilt ootaks natuke kergemat kaalu kui 2,1kg aga tugevate käte puhul ja arvutit igapäevaselt mitte kaasas kandes pole see kaal ilmselt suureks probleemiks.

Dell E6430 mudelit võib soovitada eelkõige kontorisse tööarvutiks, koju igapäevaarvutiks või lapsele koolitöö tegemiseks.

Kui Sinu töökeskkond on tolmusem või äärmuslikum kui kontor, siis soovitan vaadata sama mudeli ATG versiooni poole, mis on mõeldud kasutamiseks tavapärasest äärmuslikemates tingimustes ja see pole nii tundlik erinevatele keskkonnamõjudele.

Vaata ka e-poes olevaid tooteid