Lenovo ThinkPad Yoga 370Kui oled meie blogi pidev jälgija ja ülevaadete agar lugeja, siis hea meel on tuua Sinuni üle pika aja taas ühe ägeda toote ülevaade. Mina olin vahepeal eemal, sellest ka vaiksem periood meie blogis. Ei, ma ei olnud koroonas ega muus sügiseses viiruses, vaid olin patareisid laadimas vähe soojemas kliimas kui siinsel ilmataadil meile pakkuda on 😊

Igal juhul olen nüüd energiast pakatavana tagasi ja toon Sinuni taas põnevaid ülevaateid ja postitusi meie tegevusvaldkonnast.

Tänases ülevaates võtan ette sellise huvitava 13,3 tollise ekraaniga sülearvuti nagu Lenovo ThinkPad Yoga 370. Antud sülearvuti on esimene 13,3 tolline sülearvuti ThinkPad Yoga mudeliseerias ja seetõttu olen isegi elevil, et mismoodi see mudel Lenovol õnnestunud on. ThinkPad Yoga pole iseenesest midagi uut, küll aga tundub, et Lenovo üritab oma ThinkPad Yoga mudelivalikut varasemaga võrreldes lihtsustada. Esmakordselt esitles Lenovo oma ThinkPad Yoga mudelit 2013 aastal ja toona oli tegemist 12 tollise ekraaniga sülearvutiga. Sellele järgnesid aasta hiljem ThinkPad Yoga 14 ja ThinkPad Yoga 15. 2016 aastal Lenovo lõpetas nimetatud mudelite tootmise ja tõi seejärel turule kolm uut täiesti mudelit, mis kandsid nime ThinkPad Yoga 260, ThinkPad Yoga 460 ja neist kõige kallim ThinkPad X1 Yoga (1st Gen). Lenovo ThinkPad X1 Yoga (1st Gen) mudelist olen jusjuures kunagi ka ülevaate kirjutanud aga need sülearvutid on praeguseks mõistagi läbi müüdud. Küll on meil valikus olemas sellest teine põlvkond, täpsemalt siis Lenovo ThinkPad X1 Yoga (2nd Gen).

Kuna klientide tagasiside põhjal selgus, et Lenovo ThinkPad Yoga 260 ekraani peeti liialt väikeseks ja Lenovo ThinkPad Yoga 460 ekraani liialt suureks, siis kaotati antud mudelid valikust ja asendati see Lenovo ThinkPad Yoga 370 mudeliga, millel on vahepeane 13,3 tolline ekraan. Selle sülearvuti eesmärk jäi samaks, meelitada ligi neid ärikliente ja õpilasi, kelle jaoks eelpoolmainitud Lenovo ThinkPad X1 Yoga 2nd Gen liiga kallis on.

Aga mida tähendab üldse „Yoga“ Lenovo sülearvutite mudelinimes? Yoga (eesti k. jooga) hõlmab neid Lenovo sülearvuteid, mille ekraani saab tänu spetsiaalsetele hingedele täielikult ehk 360 kraadi tahapoole painutada/keerata. Kui ekraani avada üle 180 kraadi, siis lülitub klaviatuur automaatselt välja ja täielikult kokkuvoldituna muutub see sülearvuti võimekaks tahvelarvutiks. Ehk siis tegemist on kaks-ühes seadmega, mida võid vastavalt vajadusele kasutada kas sülearvutina või tahvelarvutina.

Korpus

Kui ma eespool mainisin, et 12 tollise Lenovo Yoga 260 ja 14 tollise Lenovo Yoga 460 asemel tuli 13 tolline Lenovo Yoga 370, siis selle saavutamiseks ei teinud Lenovo põhimõtteliselt midagi enamat, kui mahutas 13 tollise ekraani samasse korpusesse, mida kasutati Lenovo Yoga 260 puhul. Sellest tulenevalt on sülearvutil nüüd mõnusalt õhukesed ekraani ääred/raamid. Samas visuaalselt on need sülearvutid peaaegu identsed.

Nagu kõigi oma Thinkpad mudeliseeria sülearvutite puhul, kasutab Lenovo korpuses erinevaid materjale. Antud mudeli kest ja kaas on valmistatud süsinikkiust, randmetugi alumiiniumist. Kuna aga kõik pinnad on kaetud, siis ei ole võimalik puudutuste põhjal tegelikult aru saada, milline osa millisest materjalist valmisatud on. Korpus ja randmetugi on kergelt kummise tunnetusega, kaas natuke sametisem ja mõnevõrra libedam. Tervikuna jääb sülearvutist väga kvaliteetne mulje ja äriklassi seadmest muud ei ootakski. Koostekvaliteet on tänu materjalidele loomulikult eeskujulik, miski kusagilt läbi ei paindu, ekraani tagaküljele surve avaldamine pildis moonutusi esile ei too jne.

Lenovo Yoga 370 on varustatud kahe tugeva hingega, mis on hõbedat värvi ja niivõrd tihedad, et ühe käega sülearvuti kaant avada ei õnnestu.

Kuna vaatluse all oleva sülearvuti korpus on õhuke, siis näeb Lenovo Yoga 370 visuaalselt kaasaegsem ja esmaklassilisem välja kui näiteks sama aastakäigu Lenovo X270. Eks loomulikult on ilu vaataja silmades aga julgen väita, et kokkuvõttes on Lenovo Yoga 370 disain palju lähemal Lenovo X1 Carbon mudelile kui klassikalisele X-seeriale.

Ääremärkusena mainin veel ära, et lisaks tavapärasele tumehallile versioonile on sellest sülearvutist olemas ka hõbedane versioon aga järelturul liigub neid vähe ja meilgi pole õnnestunud hõbedast versiooni veel oma käega katsuda.

Ekraan

Lenovo Yoga 370 ekraanivalikut teha on lihtne kuna valikut lihtsalt pole 😊 Kõikidel mudelitel on 13,3 tolline FullHD (1920×1080) resolutsiooniga puutetundlik ekraan, millel on IPS-paneel. See pakub suurepäraseid vaatenurki, head heledustugevust (300 cd/m²), mis võimaldab arvutit kasutada ka välitingimustes ning head kontrastsust (1133:1).

sRGB värviruumi katvus on 97%, mis on kindlasti oma klassi parim ja sobib seetõttu oma loomulike värvidega ka poolprofessionaalseks fototöötluseks, kuigi tõenäoliselt keegi niis väikse ekraani taga fotosid töötlema reeglina ei hakka.

Puutetundlikku ekraani saab kasutada nii käega kui puutepliiatsiga. Pliiats on võimeline tuvastama 2048 erinevat surveastet, sel on kaks lamedat ja märkamatut nuppu ja seda laetakse sülearvuti paremal küljel asuvas pesas. Sellel puudub paraku kustutuskumm, kuid üks nuppudest on eelkonfigureeritud sellena toimima. Puutepliiats toimib suurepäraselt ja täpselt ning mis põhiline, seda kogu ekraani ulatuses sh servades. Paljude vanemate tahvelarvutite puhul on probleemiks olnud tundlikkuse ja tuvastamise probleemid just ekraani servades ja rõõm on tõdeda, et antud juhul seda probleemi ei esine. Puutepliiats võimaldab Sul teha märkmeid ja jooniseid nõnda, nagu kasutaks päris paberit. Tugevalt vajutades tuleb tumedam ja jämedam joon, õrnemalt vajutades heledam ja peenem joon.

Graafika

Kuna Lenovo Yoga 370 näol on tegemist kaks-ühes seadmega, siis mõistagi sellele eraldiseisvat graafikakaarti ei pakuta. Antud sülearvuti on varustatud Inteli seitsmenda põlvkonna protsessoritega käsikäes käiva Intel HD620 integreeritud graafikakaardiga. See omakorda tähendab seda, et see sülearvuti pole mõeldud ressursimahukate 3D arvutimängude mängimiseks, küll aga saab vabalt hakkama kõrglahutusega videode (nt 4K videod HEVC koodekiga) sujuva mahamängimisega. Seega Intel HD620 katab kenasti Sinu igapäevavajadused kontoris, kodus või koolis.

Protsessor

Lenovo Yoga 370 on olenevalt konfiguratsioonist varustatud kas Core i5 või Core i7 protsessoriga. Mõlemad on kahetuumalised voolusäästlikud U-tähisega protsessorid, mis pakuvad maksimaalset aku kestvust ja samas piisavat jõudlust. Mõlemal on olemas lisaks Turbo Boost tehnoloogia, mis võimaldab protsessori taktsagedust ressursinõudlikematel hetkedel ajutiselt tõsta.

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik müügis olevad Lenovo Yoga 370 mudelid meil Core i5 protsessoritega.

Mälu

Lenovo on antud mudeli puhul lähenenud asjale väga omanäoliselt, mulle ei meenu hetkel ühtegi teist samasuguse lahendusega sülearvutit, seega see sülearvuti on väga eriline 😊

Nimelt, kui Lenovo Yoga 370 sülearvuti on varustatud 4G modemiga, siis on operatiivmälu joodetud otse emaplaadile ja operatiivmälu mahuks on 8GB. Kui aga 4G modem puudub, siis on sülearvutil olemas füüsiline mälupesa, kus on siis 8GB või 16GB mäluklots. 16GB ongi ühtlasi maksimaalne mälumaht antud sülearvuti puhul. Ehk siis kui Sa sooviksid 4G võimekusega sülearvutit ja mälumahuga 16GB, siis selle mudeli puhul see võimalik paraku pole.

Igapäevaseks kasutuseks on 8GB igati piisav ja ülevaate kirjutamise hetkel ongi riiulitel olevad Lenovo Yoga 370 sülearvutid just sellise mälumahuga.

SSD

Lenovo Yoga 370  on varustatud kiirete ja töökindlate SSD ketastega. Ülevaate kirjutamise hetkel on müügil olevates sülearvutites 512GB mahuga SSD kettad, millest piisab ka kõige nõudlikumale arvutikasutajale.

Liidesed ja lisad

Kui varasemalt oli Lenovo Yoga sülearvutitel kasutusel patenteeritud Onelink+ port, siis sellest on loobutud ja seda loomulikult USB-C (Thunderbolt 3) kasuks. Igati arusaadav ja tervitatav lüke Lenovo poolt kuna Onelink+ võimaldas laadida, dokkida ja pilti edastada aga seda kõike võimaldab ka USB-C (Thunderpolt 3) ja enamgi veel. Lisaks USB-C pordile on Lenovo Yoga 370 varusatud ka Lenovo poolt patenteeritud õhukese otsaga laadimispistikuga aga laadida saab edukalt ka USB-C (Thunderpolt 3) pordi vahendusel.

Toon siinkohal välja ka liideste täpsema paigutuse nagu ikka. Vasakul küljel asub vooluadapteri pesa, USB-C (Thunderpolt 3) port, Mini-LAN ja USB 3.0 port. Paremal küljel seevastu toitenupp, puutepliiatsi pesa, kõrvaklappide/mikrofoni pesa, MicroSD-kaardilugeja, USB 3.0 port, HDMI, Kensington luku pesa ja olenevalt konfiguratsioonist SIM-kaardi pesa.

Lisaks eeltoodule on Lenovo Yoga 370 mudelil olemas veel kahesageduslik (2,4GHz ja 5GHz) WIFI, Bluetooth (4.2), sõrmejäljelugeja, veebikaamera ja NFC.

Lenovo ThinkPad klaviatuuridest võib alati rääkida ülivõrdes ja Lenovo Yoga 370 pole siinkohal erandiks. Klahvikäik on sujuv, ehkki tundub pisut lühem kui teistel ThinkPadidel. Klaviatuur võiks ideaalis olla täissuuruses aga kuna Lenovo Yoga 370 põhjaks on Lenovo Yoga 260 mudel, siis on klahvid tavapärasest väiksemad ja võivad nõuda osadel arvutikasutajatel harjumist. Klaviatuuri standardvarustuses on kaheastmeline sini-valge taustavalgustus, mille saab aktiveerida FN klahvi + tühikuklahvi vahendusel. Lisaks on Lenovo Yoga 370 sülearvutil ekraanipaneeli paremasse nurka osavalt ära peidetud ümbritseva valguse andur, mis võimaldab soovi korral klaviatuuri taustavalgustust automaatselt reguleerida.

Lenovo Yoga sülearvutitel on lisaks üks eksklusiivne lisafunktsioon ja selleks on automaatne tõste- ja lukustusmehhanism. See tähendab seda, et tahvelarvuti režiimis tõstetakse kogu klahvide vaheline klaviatuuriraam üles, mis moodustab klahvidega tasase ja ühtlase pinna ning suurendab seeläbi kasutusmugavust ning kaitseb klahve juhuslike kahjustuste eest.

Puuteplaat on suuruse poolest sarnane sama aastakäigu Lenovo X270 sülearvuti omale, samas vaatluse all oleva sülearvuti puuteplaadi pind on pisut siledam ja paremini libisev. Puuteplaadi alumised nupud on integreeritud ja mõeldud kasutamiseks koos puuteplaadiga ning ülemised nupud on olemas füüsiliselt ja mõeldud kasutamiseks koos punase trackpoint’iga, mis asub mõistagi B-G-H klahvide vahel. Puuteplaat, Trackpoint ja hiirenupud toimivad kõik ideaalselt nagu äriklassi Lenovole kohane.

Lenovo Yoga 370 on tänu oma ülesehitusele kergelt hooldatav. Põhjakate eemaldamisel saab ligi peaaegu kogu sülearvuti riistvarale sh ventilaatorile. Põhjakatte eemaldamisel avaneb olenevalt sülearvuti konfiguratsioonist mõnevõrra erinev pilt. Nagu mainisin, on 4G modemiga varustatud mudelitel joodetud operatiivmälu otse emaplaadile ja ilma kaardita mudelitel on mälupesa füüsiliselt olemas. Sellest tulenevalt ei ole paraku võimalik järelpaigaldusena lisada 4G võimekust kuna 4G modemi jaoks kohta pole ja puudu on ka vajalikud antennid.

Kaal ja mõõtmed

Lenovo Yoga 370 kaalub kõigest 1,4 kilogrammi ja seda on tänu kergele kaalule kõikjale (koju, kooli, reisile, maale, randa jne) mõnus kaasa võtta. Ruumi võtab samuti vähe, mõõtmed on 31,3 x 22,2 x 1,8 cm (laius x sügavus x kõrgus).

Kokkuvõtteks

Lenovo on selle mudeliga arvutikasutajatele valiku natuke lihtsamaks teinud. Kui enne pidi valima 12 tollise Lenovo Yoga 260 ja 14 tollise Lenovo Yoga 460 vahel, siis nüüd on üksainus 13,3 tolline Lenovo Yoga 370. Selle liigutusega leidis Lenovo ideaalse tasakaalu ekraani suuruse ja mobiilsuse vahel.

Lenovo Yoga 370 kaks-ühes sülearvutit võib pidada igas mõttes õnnestunud sülearvutiks. Selle koostekvaliteet on suurepärane, selle ekraan ja sisendseadmed kiiduväärt, liidesed tulevikukindlad jne. Ainuke kitsaskoht või õigemini omapära selle sülearvuti juures on juba eelnevalt väljatoodud asjaolu, et 4G võimekusega mudelil on operatiivmälu (8GB) joodetud otse emaplaadile ja enamat lisada pole võimalik. Ja ilma 4G modemita versioonil on olemas füüsiline mälupesa, mis on laiendatav kuni 16GB’ni aga seevastu pole võimalik lisada 4G võimekust.

Antud sülearvuti on pigem vaiksepoolne, mida taoliselt kaks-ühes seadmelt ootakski. Kontoritööd tehes ventilaator küll rakendub aegajalt aga näiteks Lenovo X270 mudeliga võrreldes on see oluliselt vaiksem ja koormuse all jääb see sülearvuti samuti jahedamaks kui Lenovo X270.

Usun, et Lenovo ThinkPad Yoga 370 on hea kaaslane nii kontorisse, kooli, koju või reisile. Kasuta sülearvutina või voldi tahvliks 😉

Tule vaata oma silmaga üle meie esinduskaupluses aadressil Sõpruse pst 25, Tallinn.

Lenovo Yoga 370 sülearvutid e-poes

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt