Arvuti akudSee on küsimus, mida kuuleme oma esinduskaupluses üsna tihti.

Ostes uut arvutit on asi pealtnäha lihtne, sest tootja lubab välja müstilise akukestvuse sõnamänguga “kuni 8 tundi” või “kuni 16 tundi”. Reaalses elus kestavad arvuti akud pigem poole vähem, kui välja hõigatud.

Ostes aga kasutatud arvutit, on akude reaalne kestvus veelgi segasem, sest kasutatud sülearvutite akude kestvus sõltub sellest, kuidas ja kui pikalt on teda eelnevalt kasutatud. Keskmiselt on 3-4 aasta vanustel arvuti akudel mahutavust järgi ca 80-90% originaalist. Kuid on loomulikult ka erandeid, kus aku on rikkis või läheneb oma eluea lõpule.

Meie mõõdame iga sülearvuti aku toimivust selleks ette nähtud programmiga, mis koormab 100%-liselt arvutit ning testib aku kestvust. Ning lähtuvalt testi tulemustest lubame meie e-poes iga toote seisundi lahtris välja minimaalse aku kestvusaja.

Olen täiesti kindel, et meie pakutavate sülearvutite akude kestvus on vähemalt sama, mis teistel sarnaste toodete müüjatel, kuid vahe on selles, et meie ütleme, et arvuti akud kestavad “alates”  ja teised ütlevad “kuni”, ehk siis reaalne tõde aku kestvuse kohta on kusagil vahepeal ja meie “valetame” kliendi kasuks!

Sülearvutite puhul on positiivne see, et arvuti akud on vahetatavad ja kui arvuti kestvus hakkab mingil hetkel segama tööd, siis on võimalik soetada uus originaal- või analoogaku ja saab taas edasi nautida juhtmevaba kasutamist.