VinüülplaadidKas teadsid, et vinüülplaadid pole kuhugi kadunud vaid vastupidi, huvi nende vastu üha kasvab? Olid ajad kui vinüülplaadid olid peamised helikandjad ja muusika levitamise vahendid, kuid uute tehnoloogiate (helikassetid ja CD-d) pealetulekuga nende osatähtsus aina kahanes ning käesoleva sajandi alguseks olid vinüülplaadid juba väga kitsas nišikaup.

Samas on rõõm tõdeda, et need polüvinüülkloriidist ehk vinüülist valmistatud helikandjad on taas koha muusikasõprade südameis leidnud. Seda näitab järjest suurenev huvi meie esinduskaupluses müüdavate vinüülplaatide ja vinüülimängijate vastu. Ei möödu hetkegi, kui kedagi pole vinüülplaatide riiuli juues plaate sirvimas ja valimas.

Vinüülplaatide kõige tulihingelisemad austajad väidavad, et vinüülplaadid on naturaalsema, tõetruuma ja avarama heliga kui CD-plaadid kuna vinüül on puhas analoogsalvestis mehaanilisel kujul.

Kindel on see, et vinüülplaatides on miskit erilist, mida teistel helikandjatel pole. Nimetagem seda fiilinguks, mida vinüülplaadid muusikagurmaanides tekitavad. Juba vinüülplaadi vaatamisel ja kättevõtmisel saab suure annuse positiivest emotsiooni kuna vinüülplaadid on ainukesed helikandjad, mille ümbrise kujundused on nii silmapaistvad ja atraktiivsed, seda siis tänu oma suurusele. Ümbrisel on tihti palju infot artisti ja loomingu kohta ning tervikuna on justkui kunstiteos.

Ka vinüülplaadi mängimine on visuaalselt pilku köitev tegevus. See kuidas pöörlevale plaadile asetatud helipea nõel liigub mööda helivagu plaadi välisest servast plaadi keskosa poole, on asi, mida teiste helikandjate puhul juba ei näe.

Ja kui taustaks mängib lemmikartist või kõlab lemmik muusikastiil, siis võib korraks kõik argimured ära unustada ja lihtsalt nautida muusikat, mis on väga sarnane elava esitlusega.

Meie Tallinnas Sõpruse pst 25 asuvas esinduskaupluses ootab Sind suur valik vähekasutatud vinüülplaate. Vinüülplaadid on erinevatest žanritest, valikut leidub nii rokkmuusika kui klassikalise muusika austajale.  Kohapeal on pea tuhatkond vinüülplaati erinevatelt artistidelt ja hinnad on vahemikus 5 kuni 10 eurot. Valik muutub ja täieneb igakuiselt, seega tasub aegajalt meid külastada ja valikuga tutvuda.

Meie riiulis ootavad Sind näiteks Smokie, Elton John, Elvis, Culture Club, Iglesisas ja paljud teised tuntud ning vähetuntud artistid ja bändid.

Kui Sa teed esmakordselt vinüülplaatidega tutvust, siis paslik on siinkohal mainida, kuidas tuleks vinüülplaate hoida. Vinüülplaadid peavad olema riiulis või mujal serva peal püsti. Ja loomulikult võiks vinüülplaadid olla tolmu ja kriimude eest kaitstud, seega kileümbrised ja ümbrised on vajalikud. Üldiselt on vinüülplaadid tugevad ja väga kergelt katki ei lähe, kuigi vältida tuleks väänamist ja päikese kätte jätmist.  Kui järgida eelpool toodud soovitusi, siis võid kindel olla, et saad neid helikandjaid nautida pikalt.

Ja igaks juhuks hoiatan Sind ette, vinüülplaatide soetamine ja kuulamine tekitavad sõltuvust. Võib vabalt juhtuda, et vahetad oma CD kogu välja vinüülplaatide vastu 🙂

Ja loomulikult on meil pakkuda lai valik kvaliteetseid kasutatud vinüülimängijaid tuntud brändidelt, et saaksid vinüülplaate nautida.