Dell XPS 13 9360Vaatasin uudishimuliku pilguga täna kaupluses ringi, et millest võiks Sulle järgmisena, hea lugeja, ülevaate kirjutada. Ja ei pidanudki kaua otsima. Meil on hetkel riiulis mitme järjestikuse põlvkonna Dell XPS 13 ultrabookid ja neid on koguseliselt suisa mitukümmend tükki. Ja kuna ma pole Sulle veel ühestki Dell XPS mudelist pikemalt kirjutanud, siis oligi asi otsustatud ja kogusin need oma laua peale ülevaate tegemiseks kokku.

Tänases ülevaates vaatame lähemalt Dell XPS 13 9360, Dell XPS 13 9365 ja Dell XPS 13 9370 mudelit. Kui Dell XPS 13 9360 ja Dell XPS 13 9370 on erineva põlvkonna sülearvutid, siis Dell XPS 13 9365 on 2-in-1 versioon sama põlvkonna Dell XPS 13 9360 mudelist, lihtsalt seda saab kasutada nii sülearvutina kui tahvelarvutina. Dell on ka varasemalt 360-kraadiste hingedega sülearvuteid valmistanud sh Inspiron mudeliseerias aga need olid väga suured ja ebapraktilised, mistõttu väga edukaks ei kujunenud. Aga konkurentide 13 tolliste sülearvutite nagu Lenovo Yoga 900/910 ja HP Spectre x360 suur edu ajendas ka Delli ennast kokku võtma ja 13 tollist 2-in-1 sülearvutit pakkuma ka hakkas. Ja see on ennast ära tasunud, Dell XPS 13 2-in-1 sülearvutid on osutunud päris populaarseks.

Kuna vaatluse all olevate Dell XPS 13  põlvkondadel ülisuuri erinevusi pole, siis räägime ühes postituses kõigist korraga. Nõnda on ka Sinul mugavam lugeda ja saad ühest ülevaatest kogu vajaliku info (sh erinevused) kätte.

Aga alustame sellest, et mida Dell XPS üldse endast kujutab. Dell XPS mudeliseerias on innovaatilised, äärmiselt õhukese ekraaniäärisega, võimsa sisu ja pilkupüüdva disainiga ultrabookid, mis ei jäta külmaks mitte kedagi. Kui tihtilugu kiidetakse Apple toodete disaini, siis Dell XPS on selles osas vääriline vastane.

Dell XPS 13 mudelinimetusest on väga lihtne välja lugeda antud mudeli ekraani suurus ja selleks on 13 tolli, tegelikult 13,3 tolli kui väga täpne olla. Samas on Dell XPS mudelinimi tegelikult kaheosaline ja lisaks eelnevale järgneb neljakohaline numbrite jada, millest on peale vaadates keeruline midagi välja lugeda aga tausta teades ühtteist sealt välja siiski loeb. Näiteks seda, et teine number tähistab samuti ekraani diagonaali ja kolmas number sülearvuti põlvkonda. Aga sellesse numbrisse süvenemise asemel soovitan vaadata pigem tehnilisi andmeid, mis räägivad toote kohta oluliselt rohkem.

Aga vaatame siis lähemalt, mida need kolm sülearvutit minu laual endast kujutavad.

Korpus

Dell XPS 13 9360 on visuaalselt identne eelmise põlvkonna Dell XPS 13 9350 mudeliga, mis meil hetkeseisuga on läbi müüdud. Kui sülearvuti on suletud siis jäävad kohe silma alumiiniumist kaas ja korpuse põhi, mis olenevalt konkreetse sülearvuti konfiguratsioonist on kas hõbedane või kuldne. Kui kaane lahti teeme, siis alumiinium asendub süsinikkiuga, mis on teadaolevalt väga tugev  ja kvaliteetne materjal.

Dell XPS 13 9365 kaks-ühes sülearvuti disain on sarnane tavalisele Dell XPS 13 9360 disainile. Erinevad on loomulikult hinged, mis võimaldavad ekraani avada 360 kraadise nurga all ja kasutada seda mudelit tahvelarvutina.

Dell XPS 13 9370 on juba järgmine põlvkond ja see on veelgi väiksem ja õhem kui Dell XPS 13 9360 ning näeb seetõttu veelgi atraktiivsem välja.

Kõikide mudelite koostekvaliteet on väga hea ja näha on, et korpuse ja kaane kvaliteedis järeleandmisi tehtud pole. Kusjuures kaas on üllatavalt jäik, arvestades, kui kitsad raamid neil sülearvutitel on. Kaanele survele avaldamine moonutusi pildis esile ei too. Kindlasti on üheks põhjuseks meile juba nutiseadmetest tuttava Gorilla Glass kasutamine, mis teeb ekraani eriti vastupidavaks.

Ekraan

Dell XPS 13 ultrabookide ekraanid on 13,3 tollised nagu postituse alguses mainisin. Samas tänu hästi kitsastele ekraani ümbritsevatele raamidele on Dell XPS 13 väiksem kui paljud 12,5 tollise ekraaniga sülearvutid, mis on ääretult positiivne.

Dell XPS 13 9360 ja Dell XPS 13 9365 on varustatud kas FullHD (1980×1080) resolutsiooniga mattekraaniga (IPS paneel) või QHD+ (3200×1800) resolutsiooniga ekraaniga, mis on läikega ja puutetundlik. Siinkohal mainin ära, et ka FullHD ekraani liigub puutetundlikuna aga ülevaate kirjutamise hetkel ühtegi sellist meil valikus pole.

FullHD ekraani heledusnäitaja on peaaegu 420 cd/m² ja kontrastsussuhe 2300:1, mis on suurepärased näitajad. Kui oled meie blogis teiste sülearvutite ülevaateid lugenud, siis oled kindlasti tähele pannud, et enamasti jääb heledusnäitaja sülearvutitel 250-350 cd/m² vahele. Dell XPS 13 9360 näitaja on väga hea ja see on ka palja silmaga tuntav, mitte ainult number paberil. Tänu heale heledusnäitajale on selle ekraaniga suisa lust töötada ja seda isegi väljas päevavalguse käes.

QHD+ ekraani heledusnäitaja on veelgi muljetavaldavam, jäädes 444 cd/m² kanti. Olgugi, et heledusnäitaja on sellel ekraanil veelgi parem kui FullHD ekraanil, siis õues päevavalguse käes töötamisel on eelis FullHD ekraanil, kuna see on mattekraan, mis ei peegelda nii palju nagu QHD+ läikega ekraan.

FullHD ekraan katab umbes 77% ja QHD+ ekraan 90% sRGB värviruumist, seega pilditöötluseks sobib QHD+ ekraan paremini.

Kui kõik eelnev käis Dell XPS 13 9360 ja Dell XPS 13 9365 ekraanide kohta, siis järgmise põlvkonna Dell XPS 13 9370 pakub samuti kolme erinevat ekraani, milleks on siis tavaline FullHD, puutetundlik FullHD ja puutetundlik 4K UHD (3840×2160) ekraan. Kuna FullHD ekraanid on sarnaste näitajatega siis nendel pikemalt ei peatu aga 4K UHD puhul mainin ära, et selle heledusnäitaja on veelgi suurem kui eelmise põlvkonna QHD+ ekraanil. Maksimaalne heledusnäitaja on nimelt 500 cd/m², mis on väga-väga ergas sülearvuti kohta. Akutoitel see näitaja kukub ca 400 cd/m² peale, mis on siiski piisav, et selle ekraaniga ka välitingimustes tööd teha aga võimalik on BIOS’is see funktsioon täiesti välja lülitada ning nautida vajadusel aku kestvuse arvelt maksimaalselt heledat pilti.

4K UHD ekraani sRGB värviruumi katvus on peaaegu 100%, mis peaks fototöötlejatele igati meelepärane olema. Iseasi kui paljud 13 tollise ekraaniga fototöötlust tegema hakkavad 😉

Graafika

Dell XPS 13 ultrabook on varustatud Inteli integreeritud graafikakaardiga. Lihtsalt ääremärkusena mainin ära, et suurema ekraaniga Dell XPS 15 sülearvuti on saadaval nii integreeritud kui eraldiseisva videokaardiga aga sellest juba teinekord pikemalt.

Kui Dell XPS 13 9360 kasutab Integreeritud Intel HD620 graafikakaarti, siis kaks-ühes Dell XPS 13 9365 kasutab mõnevõrra lahjemat HD615 graafikakaarti aga erinevused nende graafikakaartide vahel on nii pisikesed, et seda tavapärase kasutamise korral ei taju.

Järgmise põlvkonna Dell XPS 13 9370 on varustatud Inteli UHD620 graafikakaardiga aga seegi ei erine oma võimekuse poolest märkimisväärselt eelpoolmainitud HD620 graafikakaardist.

Väike vahe loomulikult nende graafikakaartide vahel on aga see on pigem paberil ja testimiste käigus välja tulev aga mitte tavakasutuses tuntav. Üldiselt on jõudluse vahe kümmekond protsenti uuema graafikakaardi kasuks.

Kindel on see, et ressursinõudlike 3D mängude mängimiseks need graafikakaardid ega sülearvutid mõeldud ei ole. Mänguelamuse saamiseks tuleks vaadata eraldiseisvate graafikakaartidega ja neljatuumaliste protsessoritega varustatud sülearvutite/tööjaamade poole. Loomulikult vanemaid arvutimänge võib ajaviiteks pelada aga üldiselt ultrabookid on mõeldud ikka igapäevaseks kaasaskandmiseks ja kontoritööks.

Protsessor

Dell XPS 13 9360 on varustatud Inteli seitsmenda põlvkonna Core i protsessoriga, mis on mõeldud spetsiaalselt ultrabookile. Olenevalt sülearvuti konfiguratsioonist võib see protsessor olla kas tagasihoidlikum i3, võimekam i5 või eriti võimas i7.

Dell XPS 13 9365 on siinkohal erinev kuna tegemist on kaks-ühes seadmega. Sel on kasutusel Y-tähisega protsessor, mis on U-tähisega protsessoriga võrreldes madalama taktsagedusega, voolusäästlikum ja eraldab vähem soojust. Olenevalt konfiguratsioonist võib protsessor olla m3, i5 või i7.

Dell XPS 13 9370 ultrabook on aga täiesti teisest puust, kui kaks eelnevat mudelit. See on saanud endale Inteli kaheksanda põlvkonna Core i protsessori, mis on samuti U-tähisega aga mitte enam kahetuumaline nagu kõik varasemate põlvkondade U-tähisega protsessorid vaid juba neljatuumaline. Kui seni oli protsessorite põlvkondade vahelised vahed marginaalsed  (ca 15% uuema põlvkonna kasuks), siis siin on jõudluse vahe juba reaalselt tuntav ja kaks lisatuuma annavad multitaskingus ja ressursinõudlike rakenduste jooksutamisel kõva eelise.

Kõik need protsessorid (v.a Core i3) on võimelised tänu Turbo Boost tehnoloogiale oma taktsagedust tõstma, kui mõni rakendus peaks rohkem arvutusjõudlust vajama. Turbo Boost’i rakendudes on nii U-tähisega kui Y-tähisega protsessorite taktsagedused enamvähem samal tasemel.

Kui kasutad arvutit ainult veebi sirvimiseks või meelelahutuseks, siis piisab Sulle vabalt Core i3 protsessorist, kui aga kasutad ressursinõudlikemaid programme (nt kasvõi Photoshop vms) või tegeled multitaskinguga, siis vaata pigem Core i5 või i7 suunas.

Mälu

Kõik vaatluse all olevad Dell XPS 13 sülearvutid on varustatud kiirete kahepoolsete DDR4 operatiivmäluga. Ülevaate kirjutamise hetkel on müügis olevatel mudelitel olenevalt konfiguratsioonist kas 8GB või 16GB operatiivmälu.

Operatiivmälu nendele ultrabookidele ise juurde lisada ei saa, seega tasub selle teadmisega ostu hetkel arvestada. Kui tead juba varakult ette, et 8GB Sinu vajadusi ei kata, siis tuleks kohe vaadata 16GB operatiivmäluga varustatud mudelit. Samas on 8GB tavapärase kasutamise korral enam kui piisav.

SSD

Meil müügis olevad Dell XPS 13 ultrabookid on ülevaate kirjutamise hetkel varustatud kiirete ja töökindlate SSD ketastega vahemikus 256GB-512GB.

Kui tunned, et sellest kettapinnast jääb Sulle väheks, siis anna meile lihtsalt enne ostu teada, kui suurt mahtu vajad ja saame Sulle pakkuda olemasoleva asemele soodsa hinnaga täiesti uut ja garantiilist SSD ketast. Vahetamise saad jätta meie hooleks, meie tehnik tuleb iga päev tööle lootusega, et saaks midagi põnevat teha 😊

Liidesed ja lisad

Dell XPS 13 ultrabookid on pisikesed ja õhukesed, seega erinevate liideste tarbeks väga palju ruumi pole. Samas polegi vajadust kuna Thunderpolt 3 toega USB-C port võimaldab kõike mida hing ihaldab.

Kõikide vaatluse all olevate ultrabookide esi- ja tagakülg on liidestest vaba ja kõik vajalikud asjad on koondatud külgedele.

Dell XPS 13 9360 vasakul küljel on vooluadapteri pesa, Tunderpolt 3 toega USB-C port, USB 3.0 port, mikrofoni/kõrvaklappide pesa ja aku täituvuse indikaator. Paremal küljel on SD-kaardilugeja, USB 3.0 port ja Noble luku pesa.

Kaks-ühes Dell XPS 13 9365 on sama põlvkonna Dell XPS 13 9360 mudelist erinev. Sellel on liideste arv väiksem, piirdudes kahe USB-C pordiga, millest paremal küljel olev port on Thunderpolt 3 toega. Paremal küljel on lisaks toitenupp, MicroSD-kaardilugeja ja Noble luku pesa. Vasakul küljel on lisaks tavapärasele USB-C pordile mikrofoni/kõrvaklappide pesa ja aku täituvuse indikaator.

Dell XPS 13 9370 läbis põlvkonna vahetusel nii mõnedki muudatused ka tehnilise poole pealt. Suurim muudatus on see, et üle parda on visatud kõik täismõõdus USB pordid ja täissuuruses SD kaardilugeja. Asemele on pandud USB-C pordid ja MicroSD kaardilugeja. Kui see kõik aitab kaasa õhema ja kergema tulemuse saavutamiseks, siis minu arvates on see igati tervitatav. Ega mulle meenugi, millal viimati USB pulga arvutisse pistsin või veel enam SD kaardi. Nüüd kus kõik on pilves, muutuvad välised andmekandjad järjest ebaolulisemateks aga hea, et neist veel täiesti loobutud pole.

Dell XPS 13 9370 vasakul küljel on seega Noble luku pesa, kaks Thunderpolt toega USB-C porti ja aku täituvuse indikaator. Paremal pool on MicroSD kaardilugeja, USB-C port ja mikrofoni/kõrvaklappide pesa. Kusjuures sülearvuti laadimiseks saab kasutada kõiki kolme USB-C porti. Ja kui keegi kurvastab täismõõdus USB pordi puudumise üle, siis pole põhjust, selleks on olemas USB-C porti käiv adapter.

Nagu näed, pole ühegi mudeli puhul kasutusel ei LAN’i, ei HDMI’d, ei DisplayPorti. Kõik need vajadused katab ära Thjunderpolt 3 toega USB-C port, mis võimaldab edastada heli, videopilti, voolu, andmeid ja seda viimast isegi kuni 10Gbit sekundis. Saadaval on erinevad adapterid, mis võimaldavad kasutada ka neid võimalusi, mida liideste loetelus pole.

Kui juhul imestad, milleks see aku täituvuse indikaator hea on, siis sellel on tegelikult praktiline otstarve täitsa olemas. Oletame, et arvuti on suletud ja oled kuhugi minemas ning soovid sülearvuti kaasa haarata aga ei mäleta, kui palju on akut järel. Väike nupulevajutus ja indikaator näitab ära, kui palju seal särtsu alles on. Üks tuluke tähistab 20%, seega saab üsna  hea ülevaate ilma arvutit käima panemata.

Lisaks on olemas kõikidel mudelitel veel loomulikult kahesageduslik WIFI (2,4GHz ja 5GHz), Bluetooth ja veebikaamera (720p). Siinkohal võibki väikese miinusena välja tuua Dell XPS 13 veebikaamera asukoha. Tulenevalt kitsastest raamidest ekraani ülal ja külgedel, on veebikaamera paigutatud ekraani allaosasse, mistõttu on alalõug alati esiplaanis kui videokoosolekut pidada 😊

Kaheastmelise taustavalgustusega klaviatuur on vaatluse all olevatel Dell XPS 13 sülearvutitel täitsa hea, arvestades kui õhukese profiiliga need sülearvutid on. Klahvid on seetõttu lühikese käiguga aga annavad trükkimisel hea tagasiside. Klahvid on trükkimisel üsna vaiksed, millest tulenevalt sobib Dell XPS 13 hästi koosolekule või loengule kuna trükkimisel ei häiri Sa kedagi. Minu hinnangul ja isiklike eelistuste põhjal jääb klaviatuur natuke alla Lenovo ThinkPad või Dell Latitude sülearvutitele aga arvestades, kui õhuke Dell XPS 13 on, on klaviatuur vägagi tasemel.

Puuteplaat on suurepärane,  see on piisavalt suur ja sileda pinnaga ning sel on korrektselt reageerivad integreeritud nupud. Ka mitmikpuuted registreeritakse laitmatult, seega ei oskagi midagi enamat ühelt kvaliteetselt puuteplaadilt oodata.

Kõikidele vaatluse all olevatele Dell XPS 13 sisemistele komponentidele saab ligi põhjakatte eemaldamisel. Põhjakate on kinnitatud mõnede kruvide ja plastikklambritega. Seejärel saab ligi juba M.2 SSD’le, WIFI kaardile, akule ja ventilaatorile, mida vajadusel hõlpsasti puhastada.

Kaal ja mõõtmed

Dell XPS 13 9360 kaal on 1,3 kilogrammi ja mõõtmeteks 304 x 201 x 15 mm (laius x sügavus x kõrgus).

Kaks-ühes Dell XPS 13 9365 kaal on 1,2 kilogrammi ja mõõtmeteks 304 x 199 x 14 mm (laius x sügavus x kõrgus).

Järgmise põlvkonna Dell XPS 13 9370 kaal on veelgi kergem, jäädes 1,2 kilogrammi piirimaile. Ja ka mõõtmetelt on järgmise põlvkonna mudel saledam: 302 x 199 x 11,6 mm (laius x sügavus x kõrgus). Näha on, et Delli inseneridel on õnnestunud millimeetreid võtta ka sealt, kust neid väga võtta pole 😊

Kui nüüd need mõned millimeetrid ja grammid tähelepanuta jätta, siis on kõik vaatluse all olevad mudelid väga kerged ja väikesed ning neid on ääretult mõnus kõikjale kaasa haarata. Ühesõnaga sobivad suurepäraselt palju ringi liikuvale arvutikasutajale.

Kokkuvõte

Kellele Dell XPS 13 mõeldud on? Sihtrühmaks on kodu, kodukontori, kontori arvutikasutajad, kes hindavad kõrge kvaliteedi- ja viimistlusastmega ultrabooke ning soovivad neid tihti endaga kaasas kanda.

Minu hinnangul kõige suurem pluss Dell XPS 13 juures on see, et oma 13,3 tollise ekraani juures on see väiksem kui paljud 12,5 tollised sülearvutid. Seda tänu kitsastele raamidele, mis on ühtlasi esteetiliselt kaunid. Suureks plussiks on ka vaatluse alla olevate mudelite suurepärase pildikvaliteediga ekraanid. Kui tihtilugu olen ülevaadetes miinusena välja toonud kas madala resolutsiooni või madala heledusnäitaja, siis need ultrabookid teevad ekraani osas silmad ette enamikele.

Kui eelnevale juurde lisada kerge kaal, väikesed mõõtmed, võimekas sisu ja atraktiivne disain, mis köidab isegi Apple Macbook fännide tähelepanu, siis keeruline on välja tuua põhjust, miks ei peaks keegi Dell XPS 13 ultrabooke armastama. Julgen soovitada!

Ole hoitud ja püsi terve!

Dell XPS 13 9360, 9365, 9370 sülearvutid e-poes

%
375,00 
Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt