Fujitsu Celsius H760Loodetavasti olid jaanid kõigil toredad ja kuum ilm pole kellelegi liiga teinud. Võiks ju alustuseks natuke ilma üle kurta, et liialt kuum on ja võiks jahedam olla aga seda suvesooja on meie kliimas niivõrd vähe ja lühikest aega, et selga kleepuvast särgist ja pooloimetust olekust hoolimata ilma üle kurtma seekord ei hakka, vaid üritame sellest mõnu tunda ja sellest maksimumi võtta 😊 Vesi on vähemalt siseveekogudes juba väga mõnus ja saab ennast vette kasta kui kuum liiga tegema hakkab.

Jahutavale veele hea alternatiiv on aegajalt jahedas toas mõned minutid veeta ja meie blogi lugeda.

Täna mõtlesin anda Sulle ülevaate Fujitsu Celsius H760 mudelist, mille näol on tegemist Fujitsu mobiilse tööjaamaga. Olen teinud küll ülevaateid nii Delli, HP kui Lenovo kvaliteetsetest tööjaamadest, kuid ka Fujitsu tootevalikus on tööjaamad olemas, mis vähekasutatuna meie e-poodi ja esinduskaupluse riiulitele jõuavad ning täna ühest sellisest pikemalt kirjutangi.

Korpus

Juba esmane pilt Fujitsu Celsius H760 sülearvutile annab mõista, et see on mõeldud professionaalsele ja nõudlikule ärikliendile. Oskuslikult kasutatud metalli ja plastiku kombinatsioon teevad sellest üheltpoolt vastupidava ja teiseltpoolt kena disainiga tööjaama. Loomulikult on ilu vaataja silmades ja kõik ei pruugi siin minuga nõustuda aga see punane riba, mis on lisatud kaane ülaservale ja klaviatuuri alumisele kontuurile, teeb disaini eriliseks ja annab visuaalsele poolele palju juurde.

Eks Fujitsul on olnud aega ka harjutada kuna turul on see bränd olnud juba aastast 1935 ja selle aja jooksul on saanud ettevõte väga suure kogemustepagasi.

Igal endast lugupidaval äriklassi sülearvutil on tagataskus olemas MIL-STD-810G sertifikaat ja erandiks pole siinjuures ka Fujitsu Celsius H760. Arvutikasutajale annab see militaarstandardile vastavus täiendava kindluse, et tegemist on tõepoolest vastupidava ja kvaliteetse seadmega. See on läbinud vastupidavustestid ekstreemsete temperatuuride, niiskuse, vibratsiooni ja löökide osas. Loomulikult ei tähenda see seda, et sülearvuti heaperemehelikult hoidma ei peaks 😉

Ekraan

Fujitsu Celsius H760 tööjaamad on 15,6 tollise ekraaniga ja saadaval kahe erineva mattekraaniga.

Vaatluse all olevat mobiilset tööjaama liigub FullHD (1920×1080) ja UHD (3820×2160) ekraaniga. Mõlemad ekraanid on IPS-paneeliga, mis tagab väga hea pildi ja vaatenurgad. Heledustugevus on neil spetsifikatsioonid järgi 300 cd/m² ja kontrastsus 700:1. 300 cd/m² ongi ühtlasi selline piir, alates millest kannatab ka õues päevavalge käes tööd teha, mis praeguse mõnusa ilmaga võib nii mõnegi arvutikasutaja jaoks oluline olla.

Värviruumi katvuse osas võiks olukord natuke parem olla, sRGB värviruumi katvus 88% ulatuses ja AdobeRGB värviruumi katvus 54% ulatuses pole iseenesest paha aga ka hea mitte. Tõenäoliselt see disainerite ja fototöötlejate kõrgeid nõudmisi ei rahulda aga eks reeglina võetakse selles valdkonnas ikka üks või kaks suuremat profimonitori laua peale juurde, millega on igapäevaselt mugavam tööd teha kui 15,6 tollise ekraaniga.

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik laos olevad Fujitsu Celsius H760 mobiilsed tööjaamad FullHD ekraaniga.

Graafika

Fujitsu Celsius H760 tööjaamad on varustatud parimate eraldiseisvate Nvidia Quadro graafikakaartidega. Olenevalt konkreetse tööjaama konfiguratsioonist on kasutusel kas M600M (2GB), M1000M (2GB) või M2000M (4GB) graafikakaart. See järjestus on ühtlasi pingerivi alates nõrgemast videokaardist kuni võimsamani. Kõik need graafikakaardid on mõeldud erinevate CAD/3D rakenduste jooksutamiseks ja sellega saavad nad suurepäraselt hakkama.

Ja kui parasjagu sellist võimsust vaja ei lähe, siis Intel Core i protsessori puhul vastutab graafika eest Inteli integreeritud graafikakaart HD530 ja Intel Xeon protsessori puhul P530. See võimaldab omakorda säästa voolu, kui näiteks akutoitel tööd teed. Ole mureta, Sina ei pea käsitsi graafikakaarte ühelt teisele ümber lülitama, selle eest kannab hoolt Nvidia Optimus tehnoloogia.

Muide need eelpool mainitud eraldiseisvad graafikakaardid ei saa edukalt hakkama ainuüksi professionaalsete rakendustega vaid ka arvutimängudega, kui Sind juhul arvutimängu pisik nakatama peaks 😉 Nvidia Quadro M2000M graafikakaart on võimekuselt praktiliselt sama, mis mänguritele suunatud Nvidia GeForce GTX 960M graafikaart. Milliseid mänge täpsemalt ja millistel sätetel selle graafikakaardiga mängida saad, selle jätan Sulle Google abil väljaselgitamiseks.

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik meie riiulil olevad mudelid varustatud kõige võimsamate Nvidia Quadro M2000M graafikakaartidega, mis ei jäta külmaks ka kõige nõudlikumat arvutikasutajat.

Protsessor

Mobiilsete tööjaamade puhul ei saa me üle ega ümber võimsatest protsessoritest. Fujitsu Celsius H760 mudelil võib olenevalt konfiguratsioonist olla südameks üks järgmisest protsessoritest:

1) Intel Core i5-6440HQ (2.6Ghz ja Turbo Boost kuni 3.5Ghz )
2) Intel Core i7-6820HQ (2.7Ghz ja Turbo Boost kuni 3.6Ghz )
3) Intel Core i7-6920HQ (2.9Ghz ja Turbo Boost kuni 3.8Ghz )
4) Intel Xeon E3-1505M v5 (2.8Ghz ja Turbo Boost kuni 3.7Ghz )
5) Intel Xeon E3-1535M v5 (2.9Ghz ja Turbo Boost kuni 3.8Ghz )

Nagu näha, on kasutusel ainult parimad neljatuumalised protsessorid, mis saavad mängleva kergusega hakkama kõikvõimalike ressursimahukate ülesannetega. Ja tänu turbo-boost tehnoloogiale on need protsessorid võimelised taktsageduse täpselt nii kõrgeks ajama nagu eespool sulgudes kirjas.

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik laos olevad Fujitsu Celsius H760 tööjaamad varustatud Intel Core i7-6820HQ (2.7Ghz ja Turbo Boost kuni 3.6 Ghz ) protsessoriga aga kuna kaup vahetub üsna kiiresti, siis võib sel hetkel, kui Sina seda ülevaadet loed, olla valik juba teine.

Mälu

Sarnaselt teiste tootjate mobiilsetele tööjaamadele, on ka Fujitsu Celsius H760 varustatud piisava operatiivmälu hulgaga.

Postituse kirjutamise hetkel on kõigis müügil olevates Fujitsu Celsius H760 mudelites kasutusel kiired ja madala latentsusega DDR4 operatiivmälud mahuga 16GB. Enamikele arvutikasutajatele on sellest enam kui küll aga kui Sa pole üks nendest ja Sinu nõudmised on kõrgemad, siis on Sul võimalik mälu juurde lisada kuna maksimaalseks kasutatavaks mälumahuks on suisa 64GB. Kokku on sel tööjaamal neli mälupesa, millest kahele saab ligi põhja all oleva hooldusluugi eemaldamisel ja kahele klaviatuuri eemaldamisel.

Muide Intel Xeon protsessoritega Fujitsu Celsius H760 mudelid toetavad ka ECC operatiivmälusid, mida kasutatakse enamasti serverites kuna neil on kõrge vigade vältimise määr.

SSD

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik müügil olevad Fujitsu Celsius H760 tööjaamad varustatud töökindlate SSD ketastega, millel mahtu 512GB. Pool terabaiti kettapinda on päris suur kogus sülearvuti kohta ja seda ikka annab täis saada 😊

Kui aga soovid enamat, siis saab ka seda. Võimalik on kas olemasolev SSD ketas välja vahetada veelgi suurema vastu või lisada ketas klaviatuuri all peidus olevasse M.2 pessa või võtta kasutusele optilise seadme asemel täiendav SSD ketas. Sellist pandlikkust pakuvad ainult äriklassi arvutid, kokku on suisa kolm erinevat võimalust kettapinna suurendamiseks selle arvuti puhul. Kasuta millist varianti soovid, kasvõi kõiki korraga. Seega kettapinnast küll puudus ei tohiks tulla.

Ja lisaks on olemas veel pilved, kuhu saab faile üles laadida ja varundada.

Liidesed ja lisad

Fujitsu Celsius H760 on tänapäevane tööjaam tänapäevaste liidestega. Ja tänapäevaste liideste all pean ma eelkõige silmas Thunderpolt 3 porti, mis lähimatel konkurentidel nagu Dell Precision 7510 ja HP Zbook 15 G3 samuti olemas on nagu mõnda aega tagasi nende ülevaadetes välja sai toodud.

Thunderpolt 3 pordi teeb eriliseks see, et selle vahendusel on võimalik edastada nii heli, videopilti, voolu kui andmeid. Andmeid suudab Thunderbolt 3 edastada suisa kiirusega kuni 40Gbit/s. Võrdluseks USB 3.1 Gen. 2 puhul on selleks kiiruseks kuni 10Gbit/s ja see pole ka teps mitte aeglane.

Fujitsu Celsius H760 esiküljelt ei leia mitte ühtegi liidest, sealt on ainult staatuste tulukesed nagu paljudel teistel Fujitsu äriklassi sülearvutitel. Tagaküljelt leiab ainult ventilatsiooniavad ja aku, seega on ka tagakülg liidestest vaba.

Vasakul küljel on vooluadapteri pesa, Gigabit LAN, VGA, DisplayPort, USB-C (Thunderpolt 3), kaks USB 3.0 porti, SD-kaardilugeja, ID-kaardilugeja, mikrofoni ja kõrvaklappide eraldiseisvad pesad. Paremale küljele on jäänud optiline seade (olenevalt konfiguratsioonist kas DVD-kirjutaja või Blu-Ray kirjutaja), üks USB 2.0 port ja Kensington luku pesa.

Olemas on mõistagi kahesageduslik WIFI (2,4GHz ja 5GHz), Bluetooth (4.2), veebikaamera (2MP) ja olenevalt konfiguratsioonist sõrmejäljelugeja ja 4G modem. SIM-kaardi pesa asub sellel tööjaamal aku pesas ja on hõlpsasti ligipääsetav. Valgustatud keskkonnas on veebikaamera igati hea ja videokõnede jaoks sobib, kuid hämaras keskkonnas väheneb pildi kvaliteet oluliselt nagu enamike teistegi sülearvutite puhul.

Nagu äriklassi seadmele omane, on ka Fujitsu Celsius H760 mudelil olemas dokkimisvõimalus. Sellele tööjaamale sobib sama dokk, mis paljudele Fujitsu LifeBook U-, E- ja T-mudeliseeriatele.

Eelpoolmainitud optiline seade on lihtsalt võimalik asendada täiendava akuga, 2,5 tollise SSD kettaga või kaalu vähendamise eesmärgil see lihtsalt eemaldada.

Klaviatuuri on mugav kasutada, klahvid on vaikse käiguga ja pakuvad trükkimisel head tagasisidet. Numbritega tihti kokku puutuvate arvutikasutajate rõõmuks on paremas ääres olemas eraldi numbrite klahvistik, mis teeb numbritega töötamise väga mugavaks. Klaviatuuril on olemas ka taustavalgustus ja see on kaheastmeline.

Füüsiliste nuppudega varustatud puuteplaat on mõõtmetega 98×60 mm ja see toimib suurepäraselt, sealhulgas mitmikpuute žestid nagu pööramine, suumimine, kerimine jne.

Fujitsu Celsius H760 upgrade’imiseks on põhja all kaks hooldusluuki. Need annavad kerge ligipääsu kahele operatiivmälu pesale neljast ja 2,5 tollisele kettale. Ülejäänud kahele mälupesale ja M.2 pesale ligi pääsemiseks tuleb eemaldada sülearvuti klaviatuur.

Kaal ja mõõdud

Fujitsu Celsius H760 pole just kõige õhem ja kõige kergema kaaluga mobiilne tööjaam. Kaalu on 2,98 kilogrammi, mis on küll spetsifikatsioonides kena kahega algav number aga reaalselt on tegemist siiski kolme kilogrammise raskusega. Mõõtmed on 38 x 26 x 3,2 sentimeetrit.

Samas see pisut suurem konstruktsioon pakub vastutasuks paremat jahutust ja upgrade’imise võimalusi.

Kui võrrelda näiteks Dell Precision 7510 tööjaamaga, siis on mõõdud samas klassis, küll on kaalu osas Dell Precision 7510 tööjaamal pea kolmesajagrammine eelis aga tollel pole ka optilist seadet, seega ei saagi Fujitsu Celsius H760 tööjaamalt väiksemat kaalu eeldada. Kui nüüd Fujitsu tööjaamalt optiline seade kaalu säästmise eesmärgil eemaldada, siis on kaalukauss enam-vähem võrdne.

Kokkuvõtteks

Fujitsu Celsius H760 on hea näide mobiilsest tööjaamast, mille olulisemateks omadusteks on jõudlus, paindlikkus, kvaliteet ja ergonoomilisus.

Tuleb tõdeda, et tegemist on klassikaliselt hea tööjaamaga, millele suurt ette heita pole midagi. Kui siis ainult ekraani mittetäieliku värviruumi katvust, mistõttu ei pruugi see väga hästi sobida disainerile või fototöötlejale aga teiste valdkonna arvutikasutajatele sobib see ekraan kenasti kuna kõik teised näitajad on ekraanil suurepärased ja pildi kvaliteet super.

Tugevustena võib välja tuua kindlasti liideste laia valiku ja osade arvutikasutajate jaoks ilmselt ka optilise seadme olemasolu kuna seda leiab sülearvutite küljest järjest vähem. Samas positiivne, et selle saab kaalu säästmise eesmärgil eemaldada või asendada täiendava SSD kettaga, kui kettamahu osas king pigistama hakkab või hoopis akuga, kui vajadus vabas looduses pikemalt viibida. Eriti hea meel on Thunderpolt 3 pordi olemasolu osas kuna see annab tööjaamale tänu oma laiadele kasutusvõimalustele suure lisaväärtuse.

Ülevaadet kokku võttes võib öelda, et Fujitsu Celsius H760 on igati arvestatav konkurent Dell Precision 7510, HP Zbook 15 G3 ja Lenovo ThinkPad P50 mobiilsetele tööjaamadele. Kui soovid konkurentide kohta pikemalt lugeda, siis blogist leiad ka neist pikemad ülevaated 😉

Mõnusat suve!

Vaata ka Fujitsu Celsius H760 sülearvuteid e-poes

 

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt