HP ProBook 650 G1HP ProBook mudeliseeriasse kuuluvad äriklassile omase kvaliteedi ja töökindlusega sülearvutid, mis on mõeldud väikefirmade ja kodukasutajate jaoks.

Kui HP EliteBook mudeliseeria on Äriklass suure Ä-tähega, siis HP ProBook mudeliseeria on äriklass väikese ä-tähega. Ehk siis HP Probook sülearvuteid peetakse nii hinnalt kui kvaliteedilt üks aste madalamaks kui HP EliteBook sülearvuteid.

See ei tähenda, et HP ProBook sülearvutid on kehvad ja ei vääri äriklassi nime, vastupidi, need on väga hea hinna ja kvaliteedisuhtega töökindlad laiatarbe sülearvutid, lihtsalt HP EliteBook sülearvutid on veelgi paremad ehk nö preemium-klass.

Kuna ma pole varasemalt ühtegi ProBook mudeliseeria sülearvutist ülevaadet teinud, siis täna parandan selle vea ja võtan vaatluse alla kõige suurema ekraaniga mudeli, mis riiulilt vastus vaatas. Selleks on siis HP ProBook 650 G1 ja HP ProBook 650 G2 kuna kahe erineva põlvkonna (generatsiooni) mudelid meil parasjagu müügis on.

HP ProBook 650 on põhimõtteliselt HP ProBook 6560b ja HP ProBook 6570b järeltulija, millest üksikud eksemplarid on meil veel siiamaani valikus väga soodsa hinnaga. HP ProBook 6560b ja HP ProBook 6570b mudeleid on viimastel aastatel ostetud päris aktiivselt kuna hind on neil väga hea ja kvaliteedis pole pidanud keegi pettuma.

Tänases ülevaates vaatame, kas HP ProBook 650 G1 ja G2 on väärilised järeltulijad.

HP ProBook 650 G1-G2 on üsna ahvatleva disainiga sülearvutid ja jätavad väga hea mulje. Korpus on tehtud küll plastikust aga koostekvaliteedi üle kritiseerida ei saa, see on tugev ja survele/väändele praktiliselt ei reageeri. Kaan võiks küll natuke tugevam olla. Kuna tegemist on suure pinnaga, siis allub see paindele rohkem kui tahaks aga see on lihtsalt testimise huvides kuna igapäevaselt keegi sülearvuti kaant nõnda ei vääna. Ekraani hinged teevad oma tööd hästi ja hoiavad ekraani kenasti paigal.

Ekraan

HP ProBook 650 G1-G2 sülearvutid on 15,6 tollise mattekraaniga ja valikus on kas 1366×768 (HD) või 1920×1080 (FullHD) resolutsiooniga ekraan.

Mõlema resolutsiooniga ekraanid on pigem keskpärased, kontrastsus ja eredus suuri üllatusi ega emotsioone ei paku. Kuna tegemist on TN-paneelidega, siis vaatenurk on sarnane kõigi teiste TN-paneelidega sülearvutitega, mis meil ülevaadetest läbi on käinud.

Ehk siis kokkuvõtvalt, täiesti tavalised ekraanid, millega professionaalsel tasemel fototöötlust ei tee aga tavakasutajat hätta ka ei jäta. Postituse kirjutamise hetkel on kõik laos olevad mudelid mõlemast põlvkonnast FullHD ekraaniga ja suure 15,6 tollise ekraani juures alla selle resolutsiooni väga ei soovitaks ka.

Graafika

HP ProBook 650 G1 kasutab emaplaadile integreeritud Inteli graafikakaarti HD4600 ja HP ProBook 650 G2 Inteli graafikakaarti HD520 aga neid sülearvuteid liigub ka eraldiseisva graafikakaardiga.

HP ProBook 650 G1 puhul on selleks graafikakaardiks AMD Radeon HD 8750M (1GB) ja HP ProBook 650 G2 puhul AMD Radeon R7 M365X (2GB).

Kui Inteli HD4600 ja HD520 graafikakaardid on mõeldud ainuüksi kontori- ja multimeediaprogrammide jooksutamise tarbeks, siis AMD Radeon HD 8750M ja R7 M365X graafikakaartidega on võimalused juba suuremad. Sobivad nii mängimiseks oma võimekuse piires aga ka videotöötluseks jms tegevusteks.

Protsessor

HP ProBook 650 G1-G2 südameks on Intel Core i3, i5 või i7 protsessorid, mis pakuvad head jõudlust.

HP ProBook 650 G1 protsessor on Inteli neljandast põlvkonnast ja kannab nime Haswell. HP ProBook 650 G2 protsessor seevastu on kuuendast põlvkonnast ja kannab nime Skylake.

Mõlema sülearvuti protsessorite puhul on kasutusel (v.a i3 puhul) Turbo-boost tehnoloogia, mis tõstab protsessorite taktsageduse kõrgemaks siis, kui teed toiminguid, mis nõuavad rohkem ressurssi. See toimib vaikimisi ainult siis kui voolujuhe on seinas aga BIOS’is on võimalik see funktsionaalsus sisse lülitada ka akutoitel.

Ääremärkusena mainin ära, et HP on välja lasknud ka AMD protsessoritega mudelid aga need kasutavad mudelinime vastavalt HP ProBook 655 G1 ja HP ProBook 655 G2. Peale protsessori on kõik täpselt sama, mis HP ProBook 650 G1-G2 mudelil.

Mälu

HP ProBook 650 G1-G2 sülearvutitel on kasutusel kaks mälupesa, millele on äärmiselt lihtne ligi pääseda. Kirjutan upgrade’imise võimalustest pikemalt liideste ja lisade all.

Kui HP ProBook 650 G1 mudelis on kasutusel DDR3 mälud, siis HP ProBook 650 G2 sees on kasutusel juba DDR4 mälud, mis kiiruse, latentsuse ja voolutarbe osas teevad eelkäijale silmad ette.

Postituse kirjutamise hetkel müügil olevad HP ProBook 650 G1-G2 sülearvutid on kõik 8GB operatiivmäluga, mis on igapäevaseks arvutitööks igati piisav aga kui Sul on suuremad nõudmised, siis tasub teada, et maksimaalseks toetatud mälumahuks on 16GB.

SSD

Nagu enamus teisigi meil müügil olevaid äriklassi sülearvuteid, on ka HP ProBook 650 G1-G2 varustatud kiirete SSD ketastega, millega on lust tööd teha kuna on vaiksed, kiired ja töökindlad.

SSD suurus oleneb konkreetse mudeli konfiguratsioonist, näiteks käesoleval hetkel on kõik müügil olevad mudelid 128GB mahuga aga müügile võib saabuda ka väiksema või suurema mahuga mudeleid.

Ja juba mõnda aega oleme pakkunud e-poes paljude sülearvutite mudelite juures mugavat võimalust valida uus ja suurem SSD ketas soodsa hinnaga. Sellisel juhul vahetab meie kogenud tehnik olemasoleva SSD ketta uuema ja suurema vastu välja ning Sina saad suurema vaevata nautida suuremat kettapinda.

Liidesed ja lisad

HP ProBook 650 G1-G2 liideste asetust võib kiita, kõik on loogiliselt paigutatud.

HP ProBook 650 G1 puhul on juba kaugelt näha, et HP on suisa viis USB 3.0 porti kasutusele võtnud, mis teeb silmad ette paljudele konkurentidele ja teistele äriklassi sülearvutitele. Vasakult küljel asub vooluadapteri pesa, Gigabit LAN, kolm USB 3.0 porti, SD-kaardilugeja, DVD-kirjutaja ja paljudele arvutikasutajatele hädavajalik ID-kaardilugeja. Paremal küljel on kõrvaklappide/mikrofoni pesa, kaks USB 3.0 porti, täismõõdus DisplayPort, VGA ja Kensington luku pesa.

HP ProBook 650 G2 vasakul küljel asub Kensington luku pesa, DVD-kirjutaja ja ID-kaardilugeja. Parmale küljele on koondatud enamus liideseid ja seal leiab kõrvaklappide/mikrofoni pesa, USB Type-C pordi, täismõõdus DisplayPort’i, kaks USB 3.0 porti, SD-kaardilugeja, Gigabit LAN, vooluadapteri pesa ja dokkimisliidese, mis eelneva põlvkonna mudelil on põhja all. Tagaküljelt leiab lisaks ka VGA liidese.

Ja muide üllatuseks on mõlema mudeli tagaküljel vanakooli serial-port, mida ilmselt mõni ärikasutaja oskab hinnata (kellel näiteks vanem kassasüsteem kasutusel).

Mõlema põlvkonna sülearvutil on olemas loomulikult WIFI, Bluetooth, sõrmejäljelugeja ja veebikaamera (1280x720px). Olenevalt konfiguratsioonist võib sülearvuti tulla lisaks ka 3G või 4G modemiga, mis võimaldab teel olles internetti kasutada.

Äriklassile iseloomulikult on HP ProBook 650 G1-G2 dokitav, mis teeb mõlema põlvkonna sülearvuti kasutamise veelgi mugavamaks. Ja nagu eespool mainitud sai, on HP ProBook 650 G1 dokkimise liides põhja all ja HP ProBook 650 G2 liides paremal küljel.

HP ProBook 650 G1-G2 upgrade’imine on tehtud väga lihtsaks, põhjakatte eemaldamisel saab ligi kõigele vajalikule – kahele mälupesale, kõvakettale ja edasijõudnud kasutajad saavad isegi protsessori vahetatud 😊 Ka ventilaatorile saab põhjakatte eemaldamisel lihtsalt ligi ja paari kruvi ning pistiku eemaldamisel saab üsna lihtsalt ka ventilaatori tolmust ära puhastada, kui selleks vajadus peaks tekkima. Seega hea ligipääs ja upgrade’imise võimalus on suur pluss.

Klaviatuuri ei saa otseselt kiita aga ka laitmiseks pole põhjust, taas selline harju keskmine. Klahvid on iseenesest lühikese käiguga ja hea tagasisidega, seega täitsa OK. Kui oleks taustavalgustus kõigil mudelitel vaikimisi olemas, siis kiidaks rohkem aga taustavalgustuse olemasolu sõltub paraku konkreetse mudeli konfiguratsioonist.

Puuteplaat on füüsiliste nuppudega, mis on kindlasti pluss ja mitmikpuute (multi-touch) võimalus on samuti tervitatav. Antud puuteplaadi juures on põnev see, et selle saab mugavalt välja lülitada, kui näpuga klikata puuteplaadi ülemisse vasakusse nurka. Pisike LED tuluke annab märku, kas puuteplaat on parasjagu aktiivne või mitteaktiivne.

Mõõtmed ja kaal

Kuna HP ProBook 650 G1 ja HP ProBook 650 G2 pole ultrabookid, siis kaalult pole nad sulgkerged aga mitte ka nii rasked nagu paljud kaasaskantavad tööjaamad. Need sülearvutid on täitsa tavapärase kaaluga omas klassis, täpsemalt 2,32 kilogrammi.

Siinkohal tooks välja ka mõõtmed ja need on järgmised: 378 x 257 x 274 mm.

Kokkuvõtteks

Need on soodsa hinnaga sülearvutid emale-isale, vanaemale-vanaisale, kooliõpilasele-tudengile veebi sirvimiseks, videode vaatamiseks ja sotsiaalmeedia kasutamiseks ning tööle kontoriprogrammide jooksutamiseks.

Ma eeldasin, et need väikse ä-tähega äriklassi sülearvutid on natuke häälekamad nii vaikeolekus kui koormuse all aga võta näpust, mõlemad mudelid on üllatavalt vaiksed.

Mulle väga meeldib mõlema mudeli puhul ka hea upgrade’imise võimalus kuna lihtsa vaevaga saab lisada mälu või välja vahetada SSD ketta suurema vastu.

Seega kui Sa otsid hea hinna ja kvaliteedi suhtega sülearvutit, millel on suur ekraan, eeskujulik liideste valik, optiline seade ja ID-kaardilugeja, siis HP ProBook 650 G1-G2 tasub kindlasti kaaluda.

Ühtlasi soovin Sulle rahulikke jõule!

Vaata ka HP ProBook 650 G1 ja HP ProBook 650 G2 sülearvuteid e-poes

%
150,00 
%
195,00