HP Zbook 15 G3Oled mobiilse tööjaama otsingutel? Vajad enamat kui tavapärased sülearvutid ja ultrabookid pakkuda suudavad? Just mobiilsetest tööjaamadest ma täna juttu teengi ja võtan vaatluse alla HP Zbook mudeliseeria, täpsemalt teise põlvkonna HP Zbook 15 G2 ja kolmanda põlvkonna HP Zbook 15 G3 tööjaamad. Ja et asi veelgi põnevam oleks, siis kaasan ülevaatesse ka HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 tööjaamad kuna needki mudelid on meil tootevalikus olemas.

Võib ju eeldada, et mis see u-täht seal mudelinimes niiväga erilist ära ei ole aga reaalselt on neil tööjaamadel üsna suur erinevus. Kärsitumatele lugejatele ütlen siinkohal ära, et u-täht viitab antud juhul ultrabookile (Workstation Ultrabook). Samaaegselt tööjaam ja ultrabook? Need on ju reeglina kaks täiesti erinevat ja üksteist välistavat asja, või mitte? On siis HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 tööjaamad, ultrabookid või mõlemad, seda saad teada siis, kui ülevaadet edasi loed 😉

Esmakordsetele lugejatele mainin ära, et mobiilsed tööjaamad on võimekate protsessorite ja eraldisesivate graafikakaartidega varustatud sülearvutid, mis tulevad appi seal, kus teised äriklassi sülearvutid ja ultrabookid hakkavad vaikselt hätta jääma. Mobiilsed tööjaamad on mõeldud disaineritele, arhitektidele, videotöötlejatele, modelleerijatele ja teistele arvutikasutajatele, kes oma töös vajavad ressursinõudlike rakenduste jooksutamist. Tööjaamad võivad saada sõna otseses mõttes valu hommikust õhtuni, kui neid eesmärgipäraselt kasutada ja siinkohal ei pea silmas ma e-mailide saatmist, veebi brausimist ja sotsiaalmeedias logelemist vaid tõsist tööd, kus nii arvutikasutajal kui sülearvutil pulss laes on 🙂

Aga sukeldume siis nendesse tööjaamadesse ja läheme detailsemaks.

Korpus

HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 korpused on muljetavaldavalt stiilsed, olgugi, et kaal ja mõõtmed ei suuda konkurentsi pakkuda moodsatele ja õhukestele sülearvutitele ehk ultrabookidele. Põlvkonnavahetusel on HP insenerid korralikult vaeva näinud ja sellest tulenevalt on HP Zbook 15 G3 oma eelkäijast HP Zbook 15 G2-st suisa 500 grammi kergem ja pool sentimeetrit õhem, mis on igati teretulnud nähtus kuna HP Zbook 15 G2 kaal ületab 3 kilogrammi piiri.

Erinevuseks nende kahe põlvkonna vahel on ka see, et HP Zbook 15 G3 aku asub nüüd korpuse sees. Minu arust mitte kõige parem lüke HP inseneride poolt aga selles suunas liiguvad tasapisi kõik sülearvutite tootjad. Muutunud on ka liideste asetus ja valik aga sellest kirjutan juba pikemalt liideste ja lisade peatükis.

Kui igapäevaselt töötada väikeste ja kergete sülearvutitega/ultrabookidega, siis esmalt võivad nende tööjaamade suuremad mõõtmed ja kaal ära ehmatada aga ärgem unustagem, et tegemist on siiski tööjaamadega, mis on sisuliselt lauaarvuti asendajad ja need ei saagi ülemäära õhukesed ja kerged olla.

Või saavad? HP Zbook 15u G2 ja Zbook 15u G3 näevad eelmainitud mudelite kõrval välja oluliselt saledamad ja kaalult kergemad. Ja kuna nõudlus/trend ongi järjest õhemate ja kergemate tööjaamade poole, siis HP otsustas turule tuua HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3, mis on põhimõtteliselt eeltoodud tööjaamade lahjemad versioonid kuna õhuke korpus ja väiksem kaal peavad millegi arvelt ju tulema.

Disain on kõikide nende mudelite puhul väga kena ja esinduslik. HP tööjaamu peetaksegi üldiselt kenamaks kui näiteks Lenovo tööjaamasid aga nagu öeldakse, ilu on vaataja silmades ja Lenovo fännid (sh mina) sellega väga nõus pole.

Koostekvaliteet, stabiilsus ja materjalide valik on igati eeskujulikud ja põhjust nuriseda pole millegi üle. Head koostekvaliteeti tõestab ka vastavus militaarstandardile MIL-STD-810.

Ekraan

Nagu mudelinimedest aimata võib, on need tööjaamad varustatud 15,6 tolliste ekraanidega. Olenevalt konfiguratsioonist on kasutusel neli erinevat mattekraani ja kõige positiivsem aspekt ekraanide juures on see, et HP pole sellise suure ekraani puhul kasutusele võtnud madala resolutsiooniga paneele, mis on üsna tavapärane lähenemine nagu meie varasematest ülevaadetest näha on.

HP Zbook 15 G2-G3 ja HP Zbook 15u G2-G3 tööjaamasid on valmistatud järgmiste ekraanidega:

1) FullHD (1920×1080) SVA (standardne vaatenurk) ekraan, mis on TN-paneeliga, mille pildikvaliteet on küll hea aga mille vaatenurgad on tagasihoidlikud ja ei pruugi olla professionaalse kasutamise jaoks kõige parem valik. Antud ekraani liigub ka puutetundlikuna.

2) FullHD (1920×1080) UWVA (ultra lai vaatenurk) ekraan, mis on IPS-paneeliga ja pakub väga head pildikvaliteeti ja väga head vaatenurka.

3) QHD+ (3200×1800) ekraan on IPS-paneeliga, mis pakub väga hea resolutsiooniga pilti ja laia vaatenurka.

4) UHD (3840×2160) DreamColor ekraan, mis on IPS-paneeliga ja lisaks kõrgele resolutsioonile pakub täiuslikke värve ja suurt värvigammat.

Üldiselt on kõikide nende ekraanide heledus, kontrastsus ja värvitäpsus väga head ning igati piisav professionaalsete ülesannete täitmiseks. Seega ekraanide osas on rõõm tõdeda, et HP on väga head tööd teinud.

Nende tööjaamade koostekvaliteeti sai eespool juba kiidetud aga paari sõnaga kommenteerin ka sülearvuti kaant kuna see on üsna õhuke ja tekib küsimus, kui vastuvõtlik on see väänetele ja survele. Olgugi, et kaas vähesel määral väändele allub, ei õnnestu ei väändel ega kaanele survet avaldades ekraanipildis mingeid moonutusi esile tuua, seega kõik on tip-top.

Protsessor

HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 tööjaamades on kasutusel kas kahetuumalised „M“ (Mobile) tähisega või neljatuumalised „MQ“ (Mobile Quad) tähisega protsessorid. Protsessori tuumade arv on tööjaamade puhul väga oluline, sest mida rohkem on protsessoril tuumi, seda rohkem protsesse suudab tööjaam üheaegselt töös hoida.

HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 puhul on olukord natuke teine ja siin tulebki välja üks olulisemaid erinevusi u-tähega ja u-täheta tööjaamade vahel. Antud tööjaamades on kasutusel tagasihoidlikumad „U“ (ULV ehk ultra low voltage) tähisega protsessorid, mis on laialt levinud tavapärastes sülearvutites ja ultrabookides. Samas kõik ei vajagi kõige-kõige võimsamat tööjaama, paljude arvutikasutajate tööülesannete jaoks on „U“ tähisega protsessorid igati piisavad.

Kui töötad mingite spetsiifiliste rakendustega, siis soovitan vaadata mis nõuded nendel rakendustel arvuti riistvarale on ja selle pinnalt saad juba otsustada, kas piisab Sulle HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 tööjaamast või vajad võimsamat HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 tööjaama.

Olenevalt tööjaama konfiguratsioonist on kasutusel kas Intel Core i5 või i7 protsessor. Need protsessorid on ühtlasi varustatud turbo-boost tehnoloogiaga, mis ressursimahukate tegevuste puhul  on võimelised taktsageduse kõrgemaks muutma. Kõige lahjemat Intel Core protsessorit, milleks on i3, nende tööjaamade seest ei leia.

Teise põlvkonna (G2) tööjaamades tiksuvad Inteli viienda põlvkonna protsessorid, koodnimega Broadwell ja kolmanda põlvkonna (G3) tööjaamades Inteli kuuenda põlvkonna protsessorid, koodnimega Skylake.

Graafika

Graafikakaartide kirju valik teeb need tööjaamad eriti põnevaks. Mulle ei tule hetkel pähe ühtegi teist sülearvuti mudelit, kus valik nii lai oleks. Kõik need valikud ei pruugi küll meil müüdavates sülearvutites saadaval olla aga toon need siiski siin välja kuna mõnes sülearvutite partiis, mis meile Skandinaaviast tuleb, võib esineda ka selliste graafikakaartidega isendeid, mida hetkel valikus pole.

HP Zbook 15 G2 seest võib leida Nvidia Quadro K610M (1GB), K1100M (2GB), K2100M (2GB) või AMD FirePro M5100 (2GB).

HP Zbook 15 G3 puhul on kasutusel Nvidia Quadro M600M (2GB), M1000M (2GB), M2000M (4GB) või AMD FirePro M5170M (2GB). Kusjuures kõik HP Zbook 15 G3 videokaardid teevad testides korralikult ära eelmise põlvkonna HP Zbook 15 G2 videokaartidele.

Olgugi, et professionaalseks kasutamiseks mõeldud graafikakaardid pole otseselt disainitud mängimiseks, saab neid väga edukalt mängimiseks kasutada. Seega on Sul võimalus raske tööpäeva lõpetuseks mõni hea mäng peale panna ja natuke auru välja lasta küll 🙂

HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 puhul on valik oluliselt kesisem aga siiski on tööjaamadele iseloomulikult eraldisesivad graafikakaardid valikus kenasti olemas. HP Zbook 15u G2 sees on AMD FirePro M4170 (1GB) ja HP Zbook 15u G3 puhul on selleks AMD FirePro W4190M (2GB) või AMD Radeon R7 M350 (4GB).

Mälu

Tööjaamade puhul pole otstarbekas mälude pealt kokku hoida, eriti kui kasutada neid sülearvuteid eesmärgipäraselt. Seetõttu on kõikidel hetkel müügis olevatel tööjaamadel sees operatiivmälu vähemalt 8GB-16GB.

Kui mälu osas hakkab king pigistama, siis on võimalik seda igal ajahetkel juurde lisada ja õnneks pole HP ei mälupesade arvu ega maksimaalse mälumahuga üldse kitsi olnud.

HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 tööjaamades on kokku neli mälupesa ja esimesel tööjaamal saab maksimaalse mälumahuna kasutusele võtta 32GB ja teisel koguni 64GB operatiivmälu. Muljetavaldav eks, eriti see viimane näitaja 🙂

HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 tööjaamades on olukord taas mõnevõrra tagasihoidlikum, kasutusel on kaks mälupesa ja maksimaalseks mälumahuks vastavalt 16GB ja 32GB.

SSD

Üldiselt on võimsate tööjaamade puhul varasemalt olnud suurimaks pudelikaelaks vanakooli kõvaketas. Täna on hea meel tõdeda, et kõik vaatluse all olevad tööjaamad on meil müügil kiirete ja töökindlate SSD ketastega, mis võimaldavad tööjaamadest võtta maksimumi.

Kuna reeglina töötab tööjaamade sihtgrupp suuremate failidega, siis on kõikide müügil olevate tööjaamade SSD kettad vahemikus 256-512GB.

Aga soovi korral leiame Sulle ka 256GB asemel uue ja garantiilise 512GB ketta või 512GB asemel 1TB ketta. Anna meile lihtsalt oma soovist teada 😉

Liidesed ja lisad

HP Zbook 15 G2 liideste valik on mitmekesine. Vasakul küljel on Kensington luku pesa, USB 2.0 port, Thunderbolt 2, DisplayPort, USB 3.0 port, ID-kaardilugeja ja ExpressCard pesa. Paremal küljel on SD-kaardilugeja, mikrofoni/kõrvaklappide pesa, USB 3.0 port, VGA ja olenevalt konfiguratsioonist DVD-kirjutaja. Tagaküljele on jäänud veel üks USB 3.0 port ja Gigabit LAN.

Põlvkonnavahetusel uuenenud korpusega HP Zbook 15 G3 tööjaamas asuvad liidesed mõlema külje tagumistel aladel. Lisaks on HP loobunud kolmanda põlvkonna tööjaamas ExprerssCard pesast, DisplayPort’ist aga ka põhja all olevast dokkimipordist. Õnneks on nende asemel nüüd kaks Thunderpolt 3 porti, mis võimaldavad siiski dokkimisjaamu kasutada. HP Zbook 15 G3 vasakul küljel on seega Kensington luku pesa, Gigabit LAN, VGA, USB 3.0 (alati voolu all) ja SD-kaardilugeja. Ja paremal küljel on ID-kaardilugeja, mikrofoni/kõrvaklappide pesa, kaks USB. 3.0 porti, HDMI ja kaks Thunderpolt 3 porti. Esi- ja tagakülg on liidestest täiesti vabaks jäänud.

HP Zbook 15u G2 vasakul küljel on VGA, kaks USB 3.0 porti (millest üks alati voolu all), ID-kaardilugeja ja Kensington luku pesa. Paremal küljel asuvad kaks USB 3.0 porti, DisplayPort, mikrofoni/kõrvaklappide pesa, Gigabit LAN ja dokkimispesa.

HP Zbook 15u G3 vasakul küljel on VGA, USB 3.0 port (alati voolu all) ja Kensington luku pesa. Paremal küljel asuvad USB 3.1 port, USB 3.0 port, DisplayPort, mikrofoni/kõrvaklappide pesa, Gigabit LAN ja dokkimispesa.

WIFI on kõikidel vaatluse all olevatel mudelitel kahesageduslik (2,4 GHz ja 5 GHz), olemas on loomulikult veel Bluetooth, HD veebikaamera ja sõrmejäljelugeja. Olenevalt konfiguratsioonist võib tööjaamal olla ka 3G või 4G modem.

HP on pannud palju rõhku turvalisusele, lisaks eelpoolmainitud füüsilisele Kensington lukule, sõrmejäljelugejale ja ID-kaardilugejale on võimalik BIOS’es keelata ka näiteks mõned konkreetsed pordid, välistamaks andmevargust, panna parooli alla nii BIOS ise kui SSD-ketas jne.

Klaviatuur on nendel mudelitel pritsmekindel ja kaheastmelise valgustusega, see ei vaju trükkimisel nö läbi ja kirjutamine on igati mõnus kogemus. Klahvid on paraja suurusega, ainult vertikaalsed noolteklahvid võiksid olla suuremad ja suuremate vahedega. Paremas ääres on olemas numbrite klahvistik (v.a HP Zbook 15u G2) nagu täismõõdus klaviatuuride puhul, mis teeb numbritega töötamise väga mugavaks. Samas kaasneb selle lahendusega see eripära, et puuteplaat on tühikuklahvi asukoha järgi nihutatud sülearvuti keskkohast vasakule ja see ei pruugi kõikidele arvutikasutajatele meelepärane olla. Aga see vajab lihtsalt harjumist. Puuteplaat ise on mõnusalt suur ja kasutamisel täpne. Puuteplaadi nii alumises kui ülemises ääres on füüsilised nupud, mis füüsilise nuppude austajatele on suur pluss. Ülemised nupud on siis mõeldud klaviatuuri keskel oleva TrackPoint kasutamiseks. Väga tore, et HP on sarnaselt mõne teise üksiku äriklassi brändiga otsustanud vastuvoolu ujuda ja füüsilistest nuppudest ning TrackPoint mitte loobuda.

Kaal ja mõõtmed

HP Zbook 15 G2 kaalub 3,08 kilogrammi ja mõõtmed on 382 x 257 x 31 mm
HP Zbook 15 G3 kaalub 2,59 kilogrammi ja mõõtmed on 386 x 264 x 26 mm

Nagu ma eespool mainisin, on HP Zbook 15 G3 põlvkonna vahetusel korraliku kaalulangetuse teinud ja on oma eelkäijast suisa pool kilo kergem ja pool sentimeetrit õhem.

HP Zbook 15u G2 kaalub 1,91 kilogrammi ja mõõtmed on 375,5 x 253,6 x 21,42 mm
HP Zbook 15u G3 kaalub 1,89 kilogrammi ja mõõtmed on 383,3 x 257,7 x 19,99 mm

HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 vahed on vaevumärgatavad ja silmaga neil otseselt vahet ei tee, rääkimata paarigrammisest kaaluvahest.

Kokkuvõtteks

Võimsad HP Zbook mudeliseeria tööjaamad on mõeldud arvutikasutajatele, kes vajavad suuremat jõudlust aga soovivad samas säilitada sülearvutile omase mobiilsuse. Kui HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 on täisväärtuslikud tööjaamad, siis HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 kompavad pigem tööjaamade ja ultrabookide vahelisi piire. Need näevad välja nagu ultrabookid aga pakuvad tööjaamadele sarnast võimekust. Neis on kasutusel ultrabookidele iseloomulikud tagasihoidlikumad protsessorid ja tööjaamadele iseloomulikud eraldiseisvad graafikakaardid.

Kõik arvutikasutajad, kes kasutavad maksimaalset jõudlust nõudvaid rakendusi, peaks vaatama HP Zbook 15 G2 ja HP Zbook 15 G3 poole. Neile, kes ei vaja neljatuumalist püssi ja kelle tööülesanded ei nõua tööjaamalt maksimumi, sobivad HP Zbook 15u G2 ja HP Zbook 15u G3 väga hästi. Boonuseks õhem disain, kergem kaal ja pikem akukestvus.

Uuena ostes on ekstreemselt head tööjaamad ekstreemselt kalli hinnaga ja HP tööjaamad on teadupärast ühed kallimatest. Vähekasutatuna soetades ei pea Sa hinna pärast muretsema, nagu allpool näha, on vähekasutatuna tööjaamade hinnad väga head ja nende heade hindadega kaasneb ka garantii.

Seekord pakun ülevaate lõpetuseks alternatiivina välja ka HP tööjaama Z440, mis on küll lauaarvuti aga see-eest missugune lauaarvuti. Soovitan lugeda Tööjaam HP Workstation Z440 ei jäta Sind kunagi hätta postitust ja mine tea, ehk on hoopis see tööjaam Sinu jaoks õige valik. Eriti tasub seda kaaluda siis, kui pole plaanis tööjaama niikuinii kaasas kanda.

HP Zbook 15 G2-G3 ja HP Zbook 15u G2-G3 tööjaamad e-poes

%
275,00 
%
275,00 
%
245,00 
Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt