Mänguri arvutidKuna loodetavasti suurem osa inimesi on kuulda võtnud üleskutset püsida kriisiperioodil maksimaalselt kodus ja minimaalselt hängida avalikes kohtades, siis tekib kindlasti paljudel küsimus, et mida selle sülle kukkunud ajaga kodus peale hakata.

Õppimine, koristamine, raamatu lugemine, televiisori vaatamine, sokikudumine ja kassi paitamine on kõik väga toredad tegevused aga aegajalt oleks vaja ju ka vaheldust. Ja vahelduseks sobib ideaalselt arvutimängude mängimine.

Kui veebipõhiste mängudega ja erinevate kaardimängudega (nt pasjanss) saavad hakkama kõik kodused tahvelarvutid, lauaarvutid ja sülearvutid, siis tänapäevaste graafiliste mängudega need paraku enam hakkama ei saa. Siin tulevadki mängu mänguri arvutid.

Me oleme küll spetsialiseerunud eelkõige kasutatud äriklassi arvutite ja sülearvutite müügile, mis pole reeglina mängimiseks mõeldud, kuid päris paljud tooted meie tootevalikust on võimelised 3D mängudega hakkama saama.

Kes on tulihingeline mängur, see tõenäoliselt investeerib iga aasta-paari tagant arvestatava summa oma arvutikomplekti kuna igal aastal tulevad müügile aina keerukamad ja ressursinõudlikumad mängud, millega mõne aasta vanused arvutikomponendid ei suuda sammu pidada või siis piisavat kvaliteeti tõsisele mängurile tagada. Seetõttu mängurid panustavad maksimaalselt arvutitesse, ostes pidevalt uusi arvuteid või upgrade’ides olemasoleva arvuti videokaarti, protsessorit või operatiivmälu.

Kes on nö pühapäevamängur, see ei aja taga tehnika viimast sõna, ei aja taga maksimaalseid sätteid/kvaliteeti, ei mängi äsja poeriiulitele jõudnud mänge. Pühapäevamängurid soetavad endale kasutatud mänguri arvutid või arvutid, mis on mõeldud töötegemiseks aga saavad hakkama ka arvutimängude jooksutamisega piisavalt hea kvaliteediga.

Just sellised vähekasutatud arvutid on ka meie tootevalikus. Arvutid, millega saab ära tehtud vajalikud töö- või kooliasjad ja millega saab vajadusel ka lõõgastuda. Nagu ma mainisin, siis kõik arvutid ja sülearvutid selleks siiski ei sobi aga ära muretse, kohe oskad ka Sina neid arvuteid eristada.

Esimene küsimus on Sul tõenäoliselt üldse selline, kas valida mängimiseks laua- või sülearvuti? Vastus sellele on väga lihtne. Kui Sa oma arvutit kaasas ei kanna, siis soovitan valida lauaarvuti, mida saad vajadusel paremini uuendada (videokaart, operatiivmälu, protsessor). Kui aga plaanid arvutit aegajalt kaasas kanda, siis loomulikult sülearvuti kuna rasket kasti Sa vaevalt kaelas tarida viitsid 🙂

Aga mille järgi tunneb ära mänguri arvutid ja mitte mänguri arvutid? Kõige olulisem on eraldiseisva graafikakaardi (videokaardi) olemasolu. Kui oled lugenud meie varasemaid ülevaateid, siis oled kindlasti tähele pannud, et olen alati välja toonud info, missugust graafikakaarti konkreetne süle- või lauaarvuti kasutab. Ja kuna ainuüksi graafikakaardi nimetus ei pruugi midagi öelda, siis olen alati ära maininud, kas tegemist on integreeritud või eraldiseisva graafikakaardiga.

Enamik äriklassi arvuteid kasutab integreeritud graafikakaarti, mis kasutab operatiivmälu ressursse st neil puudub oma mälu. Nende graafikakaartide plussiks on madal voolutarve, mis sülearvutite puhul on väga oluline kuna tagab pikema akukestvuse. Eraldiseisvatel graafikakaartidel on oma muutmälu ja graafikaprotsessor, mis on spetsiaalselt mõeldud kujutiste töötlemiseks ja vähendavad seeläbi ka arvuti protsessori koormust.

Graafikakaarte on tegelikult väga lihtne eristada. Kõik sülearvutid või lauaarvutid, millel on videokaardiks märgitud „Intel HD“ koos mudeli numbriga, on integreeritud videokaardiga. Aga need, mille juurde on märgitud „nVidia“ või „AMD“, on eraldiseisvate graafikakaartidega, mis on võimelised jooksutama ka arvutimänge. Need kaks on ainukesed tootjad, kes eraldiseseisvaid graafikakaarte valmistavad ja need jäävad hõlpsasti meelde.

Arvutikomponentidest on veel olulised ka protsessor ja operatiivmälu. Üldiselt on kõigil äriklassi sülearvutitel niikuinii kasutusel parimad Intel Core i protsessorid, seega siin millegagi alt minna ei saa. Vältida võiks neist kõige lahjemat Intel Core i3 protsessorit aga üldjuhul neid eraldiseisvate graafikakaartide koos ei pakutagi. Intel Core i5 ja i7 hulgast võiks omakorda eelistada neljatuumalist protsessorit (MQ või HQ-tähisega), mis kahetuumalistest võimekamad on.

Operatiivmälu osas kehtib alati rusikareegel, mida rohkem seda uhkem ja siin pole erandiks ka mänguri arvutid. Optimaalne mälumaht mängimiseks on 8-16GB.

Nagu ma eespool mainisin, pole kasutatud mänguri arvutid võimelised jooksutama kõige värskemaid arvutimänge kuna need nõuavad väga vinget riistvara. Et teada saada, millised mänguri arvutid milliseid mänge välja veavad, tuleks vaadata mängude miinimum- ja soovituslikke nõudeid riistvarale. Ehk siis guugeldades mängu nime koos märksõnaga „minimum system requirements“ ja „recommended requirements“, saad täpse info, kui võimekat arvutit antud mäng vajab.

Või võta ette näiteks https://www.pcgamebenchmark.com , sisesta olemasoleva või soetatava arvuti näitajad (protsessor, graafikakaart, operatiivmälu, operatsioonisüsteem) ja saad nimekirja kõikidest arvutimängudest, mille jooksutamisega Sinu arvuti hakkama saab. Analoogseid keskkondasid on veel ja taaskord on Google abiks.

Et Sa ei peaks ühekaupa kõiki meie laua- ja sülearvuteid läbi vaatama, toon allpool välja mõned mänguri arvutid, mis meie tootevalikus postituse kirjutamise hetkel olemas on.

Püsi siis maksimaalselt koduseinte vahel ja luba endale lõõgastuseks mõni tore arvutimäng 😉

Mänguri arvutid:

Mänguri sülearvutid:

%
295,00 
%
335,00 
%
275,00 
%
275,00 
%
295,00 
%
335,00 
%
245,00 
%
395,00 
%
295,00 
Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt