Windows tahvelarvutiTahvelarvutid annavad Sulle liikumisvabaduse ja võimaldavad liikvel olles korda ajada nii tööalased toimetused kui nautida vabal ajal meelelahutust. Tihtilugu piisab tahvelarvutist kõigeks ja polegi täiendavat süle- või lauaarvutit juurde vaja aga see oleneb juba töö iseloomust ja tahvelarvutist. Kui oled näiteks pidevalt ratastel olev müügiinimene või koolipinki nühkiv õppur/tudeng, siis saad tõenäoliselt kõik toimingud õigesti valitud tahvelarvutiga tehtud.

Tahvelarvutite valdkonnas on pilt päris kirju ja tihtilugu tekib küsimus, millise operatsioonisüsteemiga tahvelarvutit ikkagi eelistada. Kas tuleks eelistada Windows tahvelarvutit, Android tahvelarvutit või hoopistükkis iOS tahvelarvutit.

Kui kõikvõimalikud hiinakad välja jätta, siis Windows tahvelarvuteid toodavad sellised tuntud brändid nagu Dell, Lenovo ja HP, kelle äriklassi tooted on teada-tuntud hea kvaliteedi ja kasutusmugavuse poolest aga ka Asus, Acer ja Samsung, kellega meil vähekasutatud äriklassi tahvelarvutite müüjana kokkupuude natuke väiksem on aga kes samuti suudavad häid tooteid teha.

Android tahvelarvuteid toodavad nii paljud tuntud ja tundmatud tegijad, et nimekiri läheks päris pikaks, seega tooks siinkohal välja mõned tuntumad nagu Lenovo, Samsung ja Huawei.

iOS tahvelarvuti on teadagi Apple toode, mis ka eestlaste hulgas väga populaarne ja hinnatud on.

Windows tahvelarvuti

Windows tahvelarvuti või alternatiivina kaks-ühes (2-in-1) sülearvuti on mõistlik valida siis, kui soovid seadet kasutada nii tööks, õppimiseks kui meelelahutuseks.

Paljude arvutikasutajate sh minu jaoks suurim argument Windows operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti eelistamiseks on see, et ma olen selle operatsioonisüsteemiga juba viimased paar aastakümmet Sina peal ja tean täpselt, mis-kus asub, mis-kuidas toimib jne. Ja seda eelkõige töötegemise seisukohast kuna ka Androidiga puutun igapäevaselt kokku aga sellega töötegemist samas ette ei kujuta.

Paljudel Windows tahvelarvutitel on olemas kõikvõimalikud tööks vajalikud liidesed, mida teiste operatsioonisüsteemiga tahvlitelt naljalt ei leia. Näiteks MiniDisplayPort (nt Microsoft Surface Pro’l) välise monitori ühendamiseks või täissuuruses USB port, mis võimaldab juhtmega klaviatuuri ja hiire ühendamist ning ongi Sul olemas täisväärtuslik arvuti, kui aegajalt vajadus laua taga asju ajada. Samamoodi saad Windows tahvelarvutiga USB vahendusel ühendada ID-kaardilugeja ja siseneda internetipanka või allkirjastada dokumente. Alternatiivina saab muidugi kasutada kas Smart-ID’d või Mobiil-ID’d autentimiseks ja allkirjastamiseks aga nende võimaluste puudumisel kulub ID-kaardilugeja marjaks ära.

Ka erinevate lisade osas teevad Windows tahvelarvutid teistele silmad ette, tihtilugu on komplektis või eraldi soetatav mobiilne klaviatuur, mis on ühtlasi kaane eest ja puutepliiats, mis teevad töötegemise veelgi produktiivsemaks.

Seega tööks või õpinguteks tasub kindlasti Windows tahvelarvutit kaaluda ja sellega katab vabalt ka meelelahutuse poole ära. Windows tahvelarvutite miinuseks on üsna kõrge hind uuena ostes aga selle vastu leiab ka rohtu, soetades tahvelarvuti vähekasutatuna ja garantiiga.

Android tahvelarvuti

Android on enimlevinud operatsioonisüsteem tahvelarvutitel kuna selle operatsioonisüsteemiga tahvleid toodetakse lihtsalt kõige rohkem ja igas hinnaklassis. Täpselt samuti nagu nutitelefonegi ja tegelikult oligi Android algselt just nutitelefonidele mõeldud. Tegemist on siis Google poolt loodud operatsioonisüsteemiga, mida on kerge kasutada ja isikupärastada.

Android tahvelarvuti tasub valida siis kui valdavalt surfad internetis ja tarbid meelelahutust või mängid mänge, mida Google Play’s on saadaval kümneid tuhandeid. Android tahvelarvutit oskavad kindlasti hinnata pere kõige nooremad liikmed aga mis seal salata, olen ka ise ajaviiteks vahepeal väikese Angry Birds’i mängu mänginud kui õnnestub lastelt tahvel enda valdusesse saada 🙂 Ja loomulikult kõikvõimalike äppide hulk on muljetavaldav, seda nii tasuta kui tasulistena.

Seega kui ainukeseks eesmärgiks on veebi sirvimine, multimeedia tarbimine ning mängimine, siis miks mitte just Android tahvelarvuti ligi võtta.

iOS tahvelarvuti

Apple iOS tahvelarvuti tasub valida siis kui oled suur õunafänn ja sul on juba kasutusel teisi Apple tooteid, näiteks nutitelefon ja/või (süle)arvuti. Siis saavad kõik seadmed olla ühes Apple ökosüsteemis ja see on päris suur pluss.

Tootevalik on erinevalt teistest lihtsam ja konkreetsem st valida on ainult mõne mudeli vahel (iPad Pro, iPad Air, iPad, iPad Mini) ning väga palju ei pea valiku tegemisel pead murdma. Kui kolm neljast mudelist on mõeldud eelkõige tavatarbijale meelelahutuseks, multimeedia tarbimiseks ja sotsiaalmeedias ringi uitamiseks, siis iPad Pro on loodud eeskätt loovtöötajaid silmas pidades ja antud tahvel ei jää oma võimekuselt eriti alla tavapärasele sülearvutile.

Ka Apple tahvelarvutitele on suur hulk erinevaid rakendusi aga paljude eest tuleb raha välja käia. Samas kaasneb tasuliste rakendustega reeglina ka kõrgem kvaliteet.

Sarnaselt Windows tahvelarvutitega on ka iOS tahvelarvutite hinnaklass uuena päris krõbe, mistõttu  tasub kaaluda nende soetamist pigem vähekasutatuna.

Aga lõplik valik, kas eelistada nüüd iOS, Android või hoopis Windows tahvelarvutit, on juba igaühe enda otsustada. Ehk aitab eeltoodu õige valiku tegemisele natuke kaasa aga enne lõpliku otsuse langetamist soovitan lugeda ka varasemat Kasutatud tahvelarvutid tööks ja meelelahutuseks postitust.

Meie tootevalikus liigub kõigi eelpoolmainitud operatsioonisüsteemidega tahvelarvuteid, kuigi põhirõhk on siiski vähekasutatud iOS ja Windows tahvelarvutitel ning Android tahvelarvuteid satub meie riiulitele pigem harva.

Windows tahvelarvutid, Android tahvelarvutid ja iOS tahvelarvutid meie e-poes:

380,00 
%
420,00 
%
375,00 
%
315,00 
%
625,00 
Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt