Fujitsu LifeBook U757Ongi vist suvi selleks aastaks läbi, iga päev mõne üksiku erandiga kostitab vihmaga, suvepuhkused täiskasvanutel puhatud, koolivaheajad lastel samuti läbi saamas ja on aeg taas asjalikuks hakata. Üsna tihti viimastel päevadel küsitakse meilt soovitusi suure ekraaniga sülearvutite kohta, millega oleks kodus mõnus koolitööd teha. Sellest tulenevalt mõtlesin täna kirjutada ülevaate Fujitsu LifeBook U757 sülearvutist, mis üheltpoolt sobib hästi kooliõpilase lauale aga ka ideaalselt kontorisse, eriti neile kes numbrite maailmas toimetavad.

Fujitsu on pika ajalooga Jaapani tehnoloogiaettevõte, mis asutati 1935 aastal. 1999 aastal löödi käed Saksamaa ettevõtte Siemens’iga, mille tulemusel loodi üks Euroopa suurim IT-riistvara tarnija Fujitsu Siemens Computers, kus 50/50 omanikeks olidki Fujitsu ja Siemens. 2009 aastal ostis Fujitsu ühisettevõttes Siemensi osa ära ja peale seda kannavad kõik sülearvutid taas Fujitsu kaubamärgi nime.

Fujitsu äriklassi sülearvutid pole küll võib-olla nii tugevalt pildil kui Lenovo, Delli ja HP toodang, kuid oma suurepärase töökindlusega ei jää nad sammugi maha eelpoolnimetatud brändidest. Fujitsu LifeBook U-mudeliseeriast oleme tegelikult ühe ülevaate juba varasemalt teinud ja täpsemalt oli meil toona vaatluse all Fujitsu LifeBook U747, mis on Fujitsu LifeBook U757 väiksem vend.

Kui Fujitsu LifeBook U747 on 14 tollise ekraaniga sülearvuti, siis Fujitsu LifeBook U757 omab 15 (täpsemalt 15,6) tollist ekraani. Eks kõigil äriklassi sülearvutite tootjatel on 15 tollised sülearvutid tootevalikus olemas, antud sülearvuti põhilisteks konkurentidest võib pidada Lenovo ThinkPad T570, Dell Latitude E5570 ja HP EliteBook 850 G4 sülearvuteid aga ütlen etteruttavalt ära, et Fujitsu kergele kaalule vastast pole.

Fujitsu U-seerias on õhukesed, kerged ja kiired sülearvutid, mis on Fujitsu andmetel mõeldud eelkõige ärikasutajatele, kes vajavad usaldusäärset töövahendit nii kontoris kui liikvel olles. Vähekasutatuna sobivad need loomulikult ideaalselt ka kodukasutajatele ja õppuritele, eriti nüüd kus kool kohe ukse taga on.

Kuidas see 15 tollise ekraaniga äriklassi Fujitsu ennast õigustab, seda saame peagi teada.

Korpus

Korpus on disainilt ja värvitoonilt täpselt samasugune nagu sama põlvkonna 14 tollisel mudelil. Sel on tumehall-must korpus, mis on kitseneva esiosaga. Puudu pole loomulikult ka klaviatuuri allosas punane riba, mis on iseloomulik kõigile selle aastakäigu Fujitsu LifeBook mudelitele ja mis annab disainile juurde meeldiva värskuse.

Ka materjalid on identsed väiksema vennaga, näiteks randmetugi on valmistatud harjatud alumiiniumist, mis jätab kvaliteetse ja jahenda tunde ning ekraani kaane ja aluse puhul on kasutatud magneesiumi. Ehk siis LifeBook U757 on äravahetamiseni sarnane LifeBook U747 mudeliga, lihtsalt selle mõõtmed on mõnevõrra suuremad.

Ekraani hinged töötavad sujuvalt, kuid ühe käega kaant avada pole võimalik ja tuleb teise käega korpust/alust kinni hoida. Ekraan avaneb natuke üle 180 kraadi, mis tähendab seda, et sülearvuti on võimalik täies ulatuses lauale laiali laotada.

Koostekvaliteeti ja vastupidavust võib kiita, see on kindlasti äriklassi sülearvutile vääriline.

Ekraan

Fujitsu LifeBook U757 on 15,6 tollise ekraaniga ja sellele viitab ka mudelinimes keskmine number 5. Olenevalt sülearvuti konfiguratsioonist on antud sülearvuti varustatud ühega järgnevast kolmest mattekraanist:

1) HD (1366×768) resolutsiooniga TN ekraan, mille kasutamine 15 tollise ekraani puhul tundub minu jaoks ebamõistlik eriti äriklassi kontekstis aga eks see võimaldab tootjatel äriklassi müüa madalama hinnaga. Selle ekraani heledusnäitaja on kõigest 220 cd/m² ja kontrastsus 350:1. sRGB värviruumi katvus kõigest 50% kanti.

2) FullHD (1920×1080) resolutsiooniga IPS ekraan, mille heledusnäitajaks on 300 cd/m² ja kontrastsuseks 700:1, mis on hea. sRGB värviruumi katvus 85%, mis pole üldse paha, kuid professionaalsemal tasemel pilditöötluse jaoks võiks olla siiski 90-100% vahele.

3) FullHD (1920×1080) resolutsiooniga IPS puutetundlik ekraan, mille heledusnäitaja, kontrastsus ja värviruumikatvus kattub eelmises punktis väljatoodud ekraani näitajatega.

Ühtegi HD ekraaniga mudelit hetkel käepärast pole, et reaalset hinnangut  sellele ekraanile anda aga küll on ülevaate kirjutamise hetkel käepärast nii tavalise FullHD ekraaniga mudel kui ka puutetundliku ekraaniga FullHD mudel ja nende pildikvaliteeti võib küll kiita. Ja kuna nende ekraanide puhul on kasutusel IPS-paneelid, siis on vaatenurgad ka suurepärased ja pildikvaliteet on suurepärane iga nurga alt vaadatuna.

Graafika

Fujitsu LifeBook U757 on varustatud sarnaselt oma väiksemale vennale täpselt sama graafikakaardiga ja selleks on Inteli integreeritud graafikakaart HD620. Sama graafikakaarti kasutavad kusjuures ka kõik teised tootjad sama aastakäigu äriklassi sülearvutites ja ultrabookides.

Eraldiseisvat graafikakaarti Fujitsu paraku antud mudelile üldse ei paku aga tavapärased kodu- ja kontoritöö vajadused katab see integreeritud graafikakaart vabalt ära. See sülearvuti polegi mõeldud ei 3D mängude mängimiseks ega ressursimahukate 3D rakenduste käitamiseks. Võrreldes eraldiseisva graafikakaardiga on integreeritud graafikakaardil üks väga suur eelis ja selleks on pikem akukestvus.

Protsessor

Fujitsu LifeBook U757 südameks on Inteli seitsmenda põlvkonna Core i5 või Core i7 protsessor. Nende näol on tegemist kahetuumaliste U-tähisega protsessoritega, mis on üheltpoolt väga voolusäästlikud ja teiseltpoolt piisavalt võimekad. Nii Intel Core i5 kui i7 protsessorid on varustatud Turbo Boost tehnoloogiaga, mis ressursinõudlikel hetkedel protsessori taktsageduse ajutiselt üles tõstab.

Fujitsu LifeBook U757 protsessorite jõudlus ei vähene ka siis kui sülearvuti vooluvõrgust välja võtta ja akutoitel edasi toimetada.

Antud sülearvuti protsessorid koos 8-16GB operatiivmäluga ja kiire SSD kettaga ei jäta Sind üheski olukorras hätta. Isegi aktiivsel multitaskingul ehk rööprähklemisel ei tähelda sülearvuti töös mingit uimasust.

Mälu

Fujitsu LifeBook U757 on varustatud kiirete ja madala latentsusega DDR4 operatiivmäludega.

Ülevaate kirjutamise hetkel on kõik riiulil olevad mudelid varustatud 8GB-16GB operatiivmäludega, millega on igapäevatoimetuste tegemine puhas rõõm. Maksimaalseks toetatavaks mälumahuks on sel sülearvutil suisa 32GB ja selle saavutamiseks tuleb mõlemasse mälupessa pista 16GB operatiivmälu. Mälupesadele saab muide ligi põhja all olevate hooldusluugi vahendusel. Täitsa mõnus, et mõnel sülearvutil on veel kasutusel hooldusluugid, mis hooldamise ja upgrade’imise ääretult lihtsaks teevad.

Seega saad soovi korral ka ise igal ajahetkel operatiivmälu lihtsalt juurde lisada aga kui soovid selle jätta meie tehniku hooleks, siis anna meile lihtsalt enne ostu teada, et vajad enamat operatiivmälu.

SSD

Fujitsu LifeBook U757 ultrabooki seest leiab kiire M.2 SSD ketta, mille maht oleneb konkreetse sülearvuti konfiguratsioonist. Näiteks ülevaate kirjutamise hetkel on meil kõik müügil olevad mudelid varustatud  256GB-512GB ketastega, millest on tavakasutuse puhul enam kui küll.

Kui aga tunned, et Sinule jääb sellest kettamahust väheks, siis tasub meile enne ostu teada anda. Saame olemasoleva SSD ketta vahetada uue ja suurema vastu välja ja kuna vana SSD ketas jääb meile, siis on uus SSD ketas Sulle soodsama hinnaga 😉

Liidesed ja lisad

Kui suures osas on Fujitsu U757 liidesed samad, mis väiksemal Fujitsu U747 mudelil, siis üks oluline erinevus siiski on. Vaatluse all oleval sülearvutil on nimelt lisaks olemas HDMI liides, mis on igati positiivne lisa. Küll on mõnevõrra keeruline mõista, miks pole Fujitsu lisanud selle suuremale 15 tollisele mudelile lisaks kolmandat USB porti või teist USB-C porti kuna ruumi on siin ju oluliselt rohkem kui 14 tollisel mudelil. Vabalt oleks võinud teha seda kasvõi VGA arvelt kuna VGA on ajaloohõlma vajumas ja naljalt enam sama aastakäigu sülearvutitelt seda liidest ei leia.

Täpsemalt on Fujitsu LifeBook U757 vasakul küljel vooluadapteri pesa, VGA, USB-C port, USB 3.0 port ja olenevalt konkreetse sülearvuti konfiguratsioonist ID-kaardilugeja. Paremal küljel seevastu on kõrvaklappide/mikrofoni pesa, USB 3.0 port, DisplayPort, HDMI, Gigabit LAN ja Kensington luku pesa. Esiküljele on jäänud SD kaardilugeja ja staatuste tulukesed nagu ikka enamikel Fujitsu äriklassi sülearvutitel. SD kaardilugeja pole just üks kiiremaid, mis turul liigub aga kindlast mitte ka üks aeglasemaid. Lisaks on olemas põhja all ka dokkimisport nagu ühele äriklassi sülearvutile kohane.

Kui see ülaltoodud üks-usb-võiks-rohkem-olla välja jätta, siis võib liideste osas rahule jääda kuna kõik eluks vajalik on tegelikult olemas ja kõik liidesed on hästi paigutatud.

Nende võimalustega loetelu loomulikult ei lõpe, sülearvutil on olemas veel kahesageduslik (2,4GHz ja 5GHz) WIFI, bluetooth, HD veebikaamera, sõrmejäljelugeja ja olenevalt sülearvuti konfiguratsioonist 4G modem. Modemi olemasolul asub SIM-kaardi pesa aku all.

Eraldi tooks välja Fujitsu poolt välja arendatud biomeetrilise autentimissüsteemi nimega PalmSecure. See põhineb peopesas olevate veenide tuvastamisel ja on suur samm edasi sõrmejäljelugejast. See on teadaolevalt üks turvalisimaid autentimislahendusi aga selle sensori olemasolu sõltub juba konkreetse sülearvuti konfiguratsioonist kuna tegemist on lisavarustusega.

Klaviatuur on Fujitsu LifeBook U757 sülearvutil täpselt sama hea kui väiksemal Fujitsu LifeBook U747 mudelil. Standardsuuruses klahvidel on paras klahvikäik ja tuntav survepunkt, klahvid on mati pinnaga, millele ei jää näpujäljed ja mis ei määrdu kiiresti. Tulenevalt sülearvuti suurematest mõõtmetest on klaviatuuri paremas ääre olemas ka eraldiseisev numbriklahvistik, mis paljudel ametikohtadel (nt raamatupidajad) ja koolitöös suisa asendamatu abimees. Klaviatuuril ei puudu ka taustavalgustus, mis võimaldab hämaras mugavalt tööd teha. Igati kvaliteetne ja mugav klaviatuur, käesoleva ülevaate kirjutamine sel klaviatuuril on olnud puhas rõõm.

Puuteplaat on sülearvuti mõõtmeid arvestades liialt väike aga selle toimivusega ja kvaliteediga võib rahul olla. Mulle isiklikult meeldib, et puuteplaadi allosas on alles füüsilised nupud aga see reeglina rohkem maitse ja harjumuse asi kuna paljudele meeldivad pigem integreeritud nupud. Puuteplaadi saab muide Fn-klahvi abil välja lülitada, mis on eriti mugav kui kasutad välist hiirt ja soovid vältida juhuslikke puuteid.

Kes on harjunud kasutama TrackSticki, see peab arvestama, et kõigil Fujitsu LifeBook U757 sülearvutitel ei pruugi see olemas olla kuna see on valikuline lisa.

Fujitsu LifeBook U757 upgrade’imine ja hooldamine on lihtne. Sel on olemas lihtsalt avatavad hooldusluugid, mille vahendusel pääseb ligi kahele operatiivmälu pesale, SSD kettale ja 4G modemile.

Kaal ja mõõtmed

Fujitsu LifeBook U757 kaalub kõigest 1,7 kilogrammi ja see on 15 tollise sülearvuti kohta väga kena näitaja kuna konkurendid kipuvad jääma sinna kahe kilogrammi kanti. Mõõtmed on sel mudelil 370 x 256 x 19,2 mm (pikkus x sügavus x kõrgus).

Kokkuvõtteks

Fujitsu LifeBook U757 on väga sarnane oma natuke väiksema vennaga, sel on üldiselt samad head ja vead. Sel on väga hea FullHD resolutsiooniga ekraan, mugav klaviatuur, kvaliteetne korpus ja hea liideste valik. Kiita ei saa HD resolutsiooniga ekraani (mida meil hetkel valikus olegi) ja puuteplaadi suurus jätab samuti soovida.

Ühtlasi on Fujitsu LifeBook U757 vaiksem ja jahedam kuna korpus on suurem ja jahutus sellest tulenevalt parem. Ventilaator rakendub suurema koormuse ajal ainult aegajalt, jäädes muul ajal vaoshoituks.

Üldiselt kumab kõikjalt läbi hea Jaapani kvaliteet ja äriklassi Fujitsu sülearvutite puhul oleme kogenud, et nendega on äärmiselt vähe probleeme ja jõuavad garantiisse haruharva.

Antud sülearvuti sobib suurepäraselt kõigile, kes hindavad kõrget kvaliteeti, vajavad kerget 15 tollise ekraani ja eraldi numbriklahvistikuga sülearvutit, mis võimekuse poolest ei jätta kunagi hätta.

Nagu ülevaate alguses välja tõin, on ka konkurentidel mitmeid alternatiive välja pakkuda, juhuks kui Sulle Fujitsu ühel või teisel põhjusel meelepärane pole. Nendeks on Lenovo ThinkPad T570, Dell Latitude E5570 ja HP EliteBook 850 G4, mis on meie tootevalikus samuti kenasti olemas.

Peatse suhtlemiseni!

%
195,00 
Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt