HP EliteBook Folio 1040 G1-G2HP Elitebook Folio 1040 G1 ja HP Elitebook Folio 1040 G2 on kõige õhema ja elegantsema disainiga 14 tollised ultrabookid, mida HP’l pakkuda on. Neil ultrabookidel on kõrgust kõigest 15,9 mm ja kaalu 1,5 kilogrammi jagu, mistõttu sobivad ideaalselt ringi liikuvale inimesele.

HP Elitebook Folio on tõeliselt stiilne. Näha on, et HP disainerid ja meistrid on tõsiselt vaeva näinud, et tulemus nii visuaalselt kui tehniliselt meeldiks kõikidele nõudlikele arvutikasutajatele. Kõik viitab sellele, et tegemist on HP vastusega Apple Macbookile 🙂

Mõlemad sülearvutid on meil ka esinduskaupluses ja e-poe riiulitel olemas, seega tänases ülevaates vaatamegi lähemalt kas peale elegantse ja õhukese disaini ning kerge kaalu neil veel miskit huvitavat Sulle pakkuda on.

Kuna mõlema põlvkonna ultrabookid on äravahetamiseni sarnased, siis sobivad nad imehästi ühte ülevaatesse. Väikesed põlvkondade vahelised erinevused on ja need toon ülevaates ka välja.

Ekraan

HP EliteBook Folio 1040 G1 ultrabooke on saadaval 1600×900 (HD+) ja 1920×1080 (FullHD) reolutsiooniga ekraanidega, mis pole puutetundlikud. Natuke kummaline on, arvestades antud sülearvuti hinnaklassi uuena, et HP otsustas 1600×900 (HD+) resolutsiooni puhul kasutada TN-paneeli kvaliteetsema IPS-paneeli asemel aga vähemalt on tegemist mattekraani ja piisava resolutsiooniga. TN-ekraanid miinuseks on teadagi tagasihoidlikumad vaatenurgad ja kontrastsus aga antud TN-ekraani puhul tuleb tunnistada, et ekraan on tunduvalt kvaliteetsem kui mitmete teiste konkurentide TN-ekraanid, seega nurisemiseks otsest põhjust pole.

1920×1080 (FullHD) resolutsiooni puhul on kasutusel juba IPS-ekraan ja see veab suunurgad juba esimesel pilgul ülespoole 🙂

HP EliteBook Folio 1040 G2 ultrabooke liigub samuti sama resolutsiooniga ekraanidega nagu eelkäijat aga selle vahega, et 1920×1080 (FullHD) resolutsiooniga ekraan on olemas ka puutetundliku versioonina aga tehnilistele andmetele tuginedes ei paista olevat tegu paraku enam mattekraaniga. Pole kahjuks hetkel ühtegi puutetundliku ekraaniga isendit riiulil ka, et testida kui läikiv või mitteläikiv see puutetundlik ekraan siis reaalselt on aga kui taoline isend peaks meile müügile tulema, siis täiendan ülevaadet selles osas.

Graafika

HP EliteBook Folio 1040 G1 sees on integreeritud Inteli graafikakaart HD4400 ja HP EliteBook Folio 1040 G2 sees Inteli HD5500.

Need graafikakaardid on paljudest ülevaadetest korduvalt läbi käinud, seega midagi uut nende kohta polegi lisada. Jääb ainult korrata vana tõde, et mõlemad graafikakaardid on mõeldud eelkõige igapäevaseks tavakasutuseks, saades hakkama erinevate kontori- ja multimeediarakendustega. Mängimisel positiivseid emotsioone need paraku ei paku, saavad küll hakkama tagasihoidlikemate arvutimängudega madalatel sätetel aga eraldiseivate videokaartidega need võistelda ei suuda ja see polegi nende ultrabookide eesmärk.

Olgu siinkohal mainitud, et HD5500 on natuke võimsam eelmise põlvkonna HD4400 graafikakaardist ja seda 20-25% võrra.

Protsessor

HP EliteBook Folio 1040 G1 südameks on Inteli neljanda põlvkonna protsessor, koodnimega Haswell ja HP Elitebook Folio 1040 G2 puhul on selleks Inteli viienda põlvkonna protsessor, koodnimega Broadwell.

Nagu ikka ultrabookide puhul, on kõik protsessorid „U“ (ULV ehk ultra low voltage) tähisega, mis tähendab väikest voolutarvet ja eeskujulikku aku kestvust. Kui nüüd nende kahe erineva põlvkonna protsessoreid omavahel võrrelda, siis viienda põlvkonna protsessorid on 10-15 protsenti suurema jõudlusega kui neljanda põlvkonna protsessorid. Seega väike vahe on aga mitte mäekõrgune.

Kõige lahjemat i3 protsessorit pole mõtet HP EliteBook Folio 1040 G1-G2 seest üldse otsida, esindatud on ainult võimsamad i5 ja i7 protsessorid. Kusjuures mõlemad protsessorid suudavad ennast ajutiselt üle kiirendada kui mõni ressursimahukam programm neilt seda nõuab.

Mälu

Meil müügis olevad HP EliteBook Folio 1040 G1-G2 ultrabookid on kas 4GB või 8GB mäludega.

Mõlema põlvkonna ultrabookil ongi maksimaalselt kasutatavaks operatiivmälu mahuks 8GB, millest 4GB on joodetud otse emaplaadile. Emaplaadil on lisaks üks vaba mälupesa, kuhu saab mälu lisada. Seega nendel HP EliteBook Folio 1040 G1-G2 sülearvutitel, mille tehniliste andmete juures on kirjas operatiivmälu mahuks 8GB, ongi juba kasutusel maksimaalne maht. Ja nendel, mille tehniliste andmete juures on kirjas operatiivmälu mahuks 4GB, saab veel vajadusel või soovi korral täiendavad 4GB juurde lisada.

Mälu lisamiseks on vaja kätte võtta kruvikeeraja (torx) ja eemaldada põhjakate, et vajalikele asjadele ligi saada. Siinjuures tasub tähele panna, et esimese (G1) ja teise (G2) põlvkonna HP EliteBook Folio 1040 ultrabookid kasutavad erinevaid mälusid. Esimese puhul on kasutusel ühekanaliline (single-channel) DDR3L ja teise puhul kahekanaliline (dual-channel) DDR3L mälu.

Kõvaketas

Kõik HP EliteBook Folio 1040 G1-G2 ultrabookid tulevad kiirete SSD ketastega ja mahult jäävad need vahemikku 128 kuni 256GB, ehk siis igati piisav tavakasutuse juures.

Kui Sul on mahukamat failihoidlat vaja, siis on võimalik vahetada olemasolev SSD ketas suurema vastu või siis paigutada vähe kasutust leidvad failid pilve.

Liidesed ja lisad

Tulenevalt õhukesest ja kergest disainist pole liideste nimekiri kõige pikem aga samas on kõik eluks vajalik olemas.

Paremal küljel on SIM-kardi pesa (4G modemi olemasolul), audio sisend/väljund, USB 3.0 port, DisplayPort, dokkimise liides ja vooluadapteri pesa.

Vasakusse külge jäävad Kensington luku pesa, veel üks USB 3.0 port, Micro-SD kaardilugeja ja ID-kaardilugeja.

Ja nii pikk see nähtavate liideste loetelu ongi, taga- ja esikülg on jäetud tühjaks ja ega sinna miskit ei mahukski, kui selle ultrabooki disaini vaadata.

Kui on vajadus HDMI järele, siis tuleks lihtsalt kasutada DisplayPort-HDMI adapterit või vastavat kaablit. Ärikasutajate vajadusi silmas pidades on võimalik spetsiaalset dokkimisliidesesse sisestatavat adapterit kasutades saada ka VGA ja LAN pesad. Olgem ausad, ega neid liideseid mujal vaja ei lähegi kui kontoris/kodus laua taga, kui sealgi.

Olemas on loomulikult ka WIFI (2,4GHz ja 5GHz), bluetooth, klaviatuuri taustavalgustus, veebikaamera, sõrmejäljelugeja ja olenevalt konfiguratsioonist 4G modem.

Klaviatuur pole neil ultrabookidel standardse paigutusega, mõned klahvid (nt POS1, END) on paigutatud paremale aga sellega harjub väga kiiresti. Trükkimisel oleks oodanud klaviatuurilt mõnevõrra paremat tagasisidet, seega pigem liigitaks klaviatuuri heade, kuid mitte ideaalsete hulka. Samas kiiduväärt on see, kui vaikne antud klaviatuur on. Sobib ideaalselt kooli või koosolekule konspekteerimiseks.

HP EliteBook Folio 1040 G1-G2 ultrabookidel on kasutusel innovatiivne puuteplaat nimega ForcePad, mis on ilma ühegi füüsilise nuputa ja nagu nimestki võib järeldada, reageerib survele. Ma ise kuulun küll nende mammutite hulka, kes füüsilisi nuppe taga nutavad aga vaatluse all olevate ultrabookide puhul nuppude puudumine eriti ei häirigi, kõik toimib nii nagu peab. Jääb ära tüütu nupuklõbin ja saab vaikselt toimetada. Kes soovib, see saab vajutamise/kliki heli esile tuua läbi kõlarite ja selle tugevust saab reguleerida. Samuti saab tarkvaraliselt määrata, kui tugeval survel puuteplaadil vajutus/klikk registreeritakse.

Kokkuvõtteks

HP Elitebook Folio 1040 G1-G2 hind uuena on üsna krõbe aga võib öelda, et isegi uuena on oma hinda nibin-nabin väärt. Vähekasutatuna pole üldse küsimustki, selle raha eest väga hea valik!

Mõlema põlvkonna ultrabookid on nii sisult kui väliselt üsna sarnased, olulisemaks erinevuseks on protsessor ja videokaart, mis samuti põlvkonna vahetusega vahetunud on.

Väga suuri miinuseid kummalgi põlvkonnal ei esine, kui norida, siis väikeste miinusena võib 1600×900 (HD+) resolutsiooniga ekraani puhul välja tuua TN-paneeli kasutamise, kuid seegi teeb silmad ette konkurentide omadele. Lihtsalt konkurentsi ja hinnaklassi arvestades natuke üllatav, et HP pole kõigil mudelitel kasutusele võtnud IPS-ekraani aga FullHD resolutsiooniga ekraani puhul on see lüke õnneks ära tehtud.

Koostekvaliteet on suurepärane, tugev alumiiniumkorpus ja militaarstandardi Mil-SPEC 810G testide läbimine räägivad enda eest.

HP Elitebook Folio 1040 G1-G2 kiituseks võib öelda ka seda, et HP on nende ultrabookide puhul oluliselt paremini hakkama saanud temperatuuride madalal hoidmisega kui konkurendid. Madal müratase, vaikne klaviatuur ja puuteplaat teevad mõlema põlvkonna ultrabookist mõnusalt vaikse töövahendi ja reisikaaslase. Need on muide oma aastakäigu ühed vaiksemad saadaolevad ultrabookid!

Kui HP Elitebook Folio 1040 G1 ja HP Elitebook Folio 1040 G2 jätavad juhul Sind külmaks, siis võid vaadata konkurentide mudelite poole, näiteks Lenovo ThinkPad T440s ja Lenovo ThinkPad T4550s ning Dell Latitude E7440 ja Dell Latitude E7450. Aga ka postituse alguses mainitud Apple MacBook kui oled „õuna“ usku. Ka kõik konkurendid on esindatud ka meie esinduskaupluse ja e-poe riiulitel.

Mõnusat suve!

Vaata ka LHP Elitebook Folio 1040 G1 ja HP Elitebook Folio 1040 G2 sülearvuteid e-poes

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt