Lenovo ThinkPad X230Kuna olen Lenovo ThinkPad X-seeria suur austaja ja kasutan juba viimased 5 aastat Lenovo X230 sülearvutit, siis teekski tänases postituses ülevaate sellest suurepärasest tööloomast.

Jah suurepärasest, sest ega mul eriti negatiivset selle mudeli kohta öelda paraku pole.

Postituse kirjutamise hetkel on meil e-poes neli (arv võib muutuda) erineva konfiguratsiooniga mudelit, mis on näha ka siin aga esinduskaupluses on neid ca 20 tükki, seega kiirematele jätkub küll. Ja sülearvutite konfiguratsiooni saab muuta, kui oma soovidest meile märku anda.

Lenovo ThinkPad X200 seeria sai alguse 2008 aastal, kui Lenovo hakkas pakkuma väga väikseid 12-tollise ekraaniga sülearvuteid klientidele, kes vajasid mobiilset töövahendit. Praeguseks hetkeks on X200 seeria paljude äriklassi kasutajate lemmik ja tihtilugu valitakse antud mudeliseeria kas põhiliseks arvutiks koos väliste monitoridega nagu mina olen teinud või siis täiendavaks arvutiks, millega on hea kontorist eemale liikuda.

Lenovo X230 on 12,5-tollise ekraaniga väga kerge sülearvuti. Kaal on olenevalt aku suurusest kõigest 1,4 kilogrammi kanti, mistõttu on seda ülimalt mõnus kaasas kanda.

Sülearvuti valmistamisel on kasutatud magneesiumi ja selle sulameid ning süsinik- ja klaasikiuga tugevdatud plastikut, mis on väga vastupidav. Tõstes sülearvutit nurgast ühe käega, pole tunda mingit väändumist nagu paljude odavklassi arvutite puhul.

Lenovo X230 on läbinud militaarstandardi Mil-SPEC testid, mis tähendab, et tegemist on vastupidava, tugeva ja töökindla sülearvutiga. Seda on testitud põrutuse, niikuse, kõrguse, temperatuuritaluvuse ja -tundlikkuse, päikesekiirguse, hallituse, vibratsiooni ja liivatolmu suhtes.

Ekraan

12,5-tolline matt ekraan võimaldab resolutsiooni 1366×768 pikslit, mis on täiesti okei arvestades ekraani väiksust. Antud mudelit on liikvel nii tavalise TN-paneeliga kui IPS-paneeliga, mis tagab parema vaatenurga ja selgema pildi. Loe pikemalt ka IPS monitorid versus TN monitorid positust, saad parema ülevaate paneelide erinevusest.

Kuna mõlemal juhul on tegemist äriklassile iseloomuliku mattekraaniga, siis on seda sülearvutit lust kasutada ka välitingimustes päikesevalguse käes. Küll võib olla vajadus keerata sellisel juhul ekraani heledus põhja, et silmadel mugav oleks.

Positiivselt võib esile tõsta ka ekraani metallist hinged, need on tõesti tihked ja kvaliteetsed isegi pikaaegsel ja sagedasel kasutamisel.

Protsessor

Lenovo X230 sülearvutis on kasutusel Inteli kolmanda põlvkonna (koodnimega Ivy Bridge) protsessorid, valida on i3, i5 ja i7 protsessori vahel. Minul on hetkel kasutusel i7 protsessoriga isend kuna suurema osa ajast (kui ma just postitusi ei kirjuta) kasutan rakendusi, mis nõuavad arvutilt väga palju ressurssi.

Enamasti piisab tavakasutajale ka i3 protsessorist või võimekamast i5 protsessorist. Loe pikemalt ka Intel Core i-seeria protsessorite kohta.

Kui vaadata protsessorite taktsagedusi, siis i3 puhul on taktsageduseks 2,4GHz, i5 puhul 2,60GHz ja i7 puhul 2,9GHz. Kusjuures i5 ja i7 protsessoritel on lisaks turbo-boost tehnoloogia, mis tõstab nende protsessorite taktsageduse kõrgemaks, kui lisajõudu peaks vaja minema.

Mälu

Tüüpiliselt on kasutusel 4GB DDR3 mälu, millega katab reeglina tavakasutaja vajadused kenasti ära. Kui on plaanis kasutada ressursimahukamaid rakendusi või tegeleda multitasking’uga, siis soovitaks kindlasti mälumahtu suurendada.

Mälu upgrade on Lenovo X230 sülearvutil väga lihtne, põhja alt on vaja eemaldada kruvikeeraja abil kaas ja saabki kerge vaevaga mälu juurde lisada.

Kõvaketas

Nagu ikka tänasel päeval, on valikus kas kõvaketas või SSD-ketas. Kui kõvaketas pakub sama hinna juures suuremat mahtu, siis SSD ketas pakub suuremat kiirust ja töökindlust.

Liidesed ja lisad

Liidesed on paigutatud loogiliselt ja on kergesti ligipääsetavad, kõik ühenduspesad on käepäraselt vasakul ja paremal pool.

Lenovo X230’l on hulgaliselt lisasid nagu 720p veebikaamera, sõrmejäljelugeja, SD-kaardi lugeja, ID-kaardi lugeja võimalus (ExpressCard/34 pesa näol), 3G modemi võimalus, HDMI võimalus miniDisplayPort’i kasutades ja ThinkPad’ile iseloomulik Trackpoint, mida austavad eelkõige need, kes IBM tooteid pikalt tarbinud on ja oma elu ilma selleta ettegi ei kujuta.

USB 2.0 (1 tk) ja USB 3.0 (2 tk) on loomulikult olemas ja siinjuures tasub mainimist, et üks USB annab voolu ka siis kui sülearvuti on välja lülitatud. Seega suurepärane võimalus nutiseadmete laadimiseks igal ajahetkel.

Antud mudelile on saadaval ka mitu erinevat dokki, mis teeb sülearvutiga töötegemise eriti mugavaks ja lihtsaks.

Kokkuvõtteks

Lenovo X230 on väike aga tubli, ole kodus, kontoris või reisil, see ei jätta Sind kusagil hätta.

Nagu ma postituse alguses mainisin, on mul see sülearvuti kasutusel juba mitmeid aastaid, kusjuures arvuti pole olnud ainult kontoris dokis vaid on koguaeg kaasa liikunud nii koju, kohtumistele, reisidele ehk siis olnud aktiivses kasutuses igapäevaselt ja mitte 8 tundi päevas vaid oluliselt rohkem.

See kõik näitab äriklassi kvaliteeti ja vastupidavust. Olen veendunud, et kasutan oma Lenovo X230 sülearvutit veel 2-3 aastat probleemideta. Küll plaanin ressursimahukate programmide tõttu praeguse 8GB mälu vahetada välja 16GB vastu, mis on selle mudeli puhul ühtlasi maksimaalselt kasutatavaks mälu hulgaks.

Oma kogemusele tuginedes soovitan Lenovo X230 sülearvutit soojalt. Uuena on hinnasilt antud mudelil üsna krõbe aga vähekasutatuna saame selle kvaliteetse sülearvuti Sinuni tuua väga hea hinnaga nagu ülalt näha.

Kindlasti kirjutame ülevaateid ka teistest brändidest ja mudelitest, et Sul oleks lihtsam just Sinu vajadustele sobiv kasutatud äriklassi sülearvuti valida.

Meeldivat suve jätku!

Antud veebileht kasutab küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt